Інтегрований урок читання з елементами ЯДС та мистецтва для 2 класу Тема: Птахи несуть весну на крилах. Л. Вознюк «Весняний струмок». Складання заклички до пташок.

Про матеріал
Інтегрований урок читання з елементами ЯДС та мистецтва для 2 класу Тема "Птахи несуть весну на крилах. Л. Вознюк «Весняний струмок». Складання заклички до пташок."
Перегляд файлу

 

Інтегрований урок читання з елементами ЯДС та мистецтва для 2 класу

Тема: Птахи несуть весну на крилах. Л. Вознюк «Весняний струмок». Складання заклички до пташок.

Мета:вчити дітей  правильного, швидкого, свідомого та  виразного читання; навчати передавати настрій твору. Вчити слухати один одного, працювати в парах, групах. Збагачувати словник новими словами і образними висловами, активізувати пізнавальну діяльність учнів. Розвивати мовлення учнів, логічне мислення, пам'ять. Виховувати любов до читання, дбайливе ставлення та любов до природи . 

Обладнання: капелюх, ілюстрації струмка, перелітних птахів, мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, природнича, мистецька.

Хід уроку

  1. ОК (організація класу).

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Хай сьогодні в кожне серце

наш урок додасть тепла.

А ми друзям усміхнемось,

побажаємо добра!

ДОБРИЙ ДЕНЬ!

- Вітаю Вас, мої любі!

У світлій затишній оселі

Нехай урок наш для вас буде
Як пісня-дзвінкий та веселий!

  1. МНД (мотивація навчальної діяльності)
  2. АОЗ (актуалізація опорних знань)
  3. ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Очікування від уроку

- Що ви бажаєте досягнути на цьому уроці, чого очікуєте? (Отримати нові знання, цікаву інформацію, виразно читати...).

- Все це складові успіху кожного із вас і тому девіз нашого уроку:

Виразно читаємо!

Чітко відповідаємо!

Мову свою розвиваємо!

Демонстрація навчальної презентації.

1. Артикуляційна вправа.

2. Робота над скоромовкою.

3. Таблиця Шульте.

 

4. Розумова гімнастика. Читання речення, змінюючи логічний наголос у словах.

 

Птахи несуть весну на крилах.(?)

 

4. ВНМ (вивчення нового матеріалу)

- За уявленнями наших предків справжня весна наставала, коли поверталися з вирію птахи. На своїх крилах приносили вони сонячне тепло. Щоб прискорити прихід весни,  у кожній хаті випікали пташок із тіста (жайворонків або голубів), їх підкидали вгору, закликаючи весну.

 Разом із пробудженням природи від зимового сну в Україні розпочинались народні весняні свята.

 Зустрічали весну пишно й радісно. Дівчата водили хороводи, хлопці жартували, а діти збирались у гаю для улюблених ігор. Веснянки виконували на вулиці від ранньої весни до зелених свят.

- І яка ж весна без тепла, без сонечка?

Люди зверталися до сонця  як до божества, щоб вийшло, щоб краще гріло, чим більше промінців, тим тепліша весна. Вся природа оживає, струмочки, річечки починають свій рух, птахи повертаються в рідні краї.

 

Словникова робота.(Струмок, весняночку, прокидайтесь, повертайтесь).

-Прочитайте првильно слова, дотримуючи наголосу.

- Які слова незрозумілі?

Вправа " Передбачення".(За заголовком вірша та ілюстраціями).

- Прочитайте заголовок вірша і розгляньте ілюстрації.

- Як ви гадаєте, про що цей вірш?

Знайомство з автором вірша "Весняний струмок" Л. Вознюк.

Слухання аудіовірша "Весняний струмок".

Читання вірша "Весняний струмок"  учнями.

-З яким почуттям необхідно читати  вірш?

Робота над віршем( дай відповідь на питання та виконай завдання словами вірша).

- Чи можна назвати вірш закличкою, веснянкою?

- Звідки біг струмок?

- Для кого він співав весняночку?

- До кого струмочок звертався у веснянці? Що просив?

 

 Співання вірша - заклички "Весняний струмок".

Фізкультхвилинка.

"Щоденні 5" Читання для друга.(Читати з інтонацією).

Робота в групах. Придумай власну закличку до пташок.

Інтерпретація складених дітьми закличок та веснянок.

Прихід  Дівчинки-весни. (Привітання , загадки та прислів'я про весну).

Виконання веснянки "ЦЕ- ВЕСНА".

5. Підсумок.

     6. Рефлексія.

     7.Самооцінювання .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

чудесна

ясна                      

сонячна

радісна                          чарівна

красуня                      

зеленокрила

многоцвітна                 весела                            працьовита

 

 

 

 

 БУДУ Я ПРИРОДІ ДРУГОМ!

                       Йтиму садом, полем, а чи лугом,

                       Буду я природі вірним другом.

                       Не столочу навіть і трави.

                       Я скажу їй: - зеленій, живи!

 

                                                               Коли лісом буду я іти,

                                                               Я посію зерна доброти.

                                                               Побажаю дереву і пташці,

                                                               Щоб вони жили у мирі й щасті.

 

Група «Питайлики» загадують загадки, які вони підготували.

Жовтогруді щебетушки

Мають чорні капелюшки,

Сірі лапки,білі щічки,

 Називаються … (синички)

3 сторінка «Народ скаже, як зав'яже».

Група дітей «Чомусики» зачитують  прислів'я та приказки про тварин, птахів.

-         Як би ви закінчили прислів ’я чи приказку?

Старого горобця на полові … (не проведеш)

Краще синиця в руці, ніж … (журавель в небі).

Бенкетують вночі … (сови та сичі).

Соловей бере співом, а людина - … (вмінням).

Сова вдень мовчить, а вночі … (кричить).

 

 

 

 

 

 сторінка «Підсумкова».

- Діти, то що треба зробити, щоб бути другом природі?

ПОРАДА

Пам’ятайте, любі  діти,

Щоб сади у нас цвіли,

Щоб літали журавлі,

Щоб пташки у нас співали,

І дерева підростали,

Щоб земля була у квітах

Бережіть природу, діти!

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Синоніми до слова Струмок 

  1. потічок
  2. річечка
  3. течій
  4. (дзюркотючий) ід
  5. бурчак
  6. (крови) стру мінь
  7. потік
  8. струмінь

Синоніми до слова Співати

  1. (відтворювати голосом щось співуче) виспівувати
  2. виводити
  3. (голосно без вміння) горланити
  4. наспівувати
  5. підспівувати

 Співати можна не тільки голосом

  • Співати про весну, шалену, чудесну, зелену, небесну, про сонячну мить.

 

Синоніми до слова Прокидатися

  • пробуджуватися
  • просипатися
  • просинатися
  • будитися

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А яку користь приносять птахи? (Птахи поїдають гусінь, жуків, черв’яків, личинок, які псують рослини. Про птахів слід турбуватися, оберігати їх узимку, коли їм важко знайти їжу.)

 

Вихователь. Раніше діти обов’язково просили своїх матерів, щоб ті благословили весну закликати.

 

Діти

Благослови, мати, весну закликати,

Весну закликати, зиму проводжати.

 

Мати

Благословляю, дитино, йди весну гукай,

Щоб прийшла з радістю

Та божою милістю.

 

Діти

Прийди, прийди, Весно,

Прийди, прийди, красна!

Пташок викликаю,

З теплого краю:

Летіть, соловейки,

На нашу земельку,

Спішіть, ластівоньки,

Пасти корівоньки.

 

Весна

А ось і я Весна-красна,

Куди ступлю, там сонце сяє,

Усе навколо оживає,

Іду, пробуджую від сну

Всю землю чарівну.

 

Вихователь

Весела, гарна й кучерява,

Маленька дівчинка Весна,

Біжить, сміється, сіє трави,

І пісня ллється голосна.

По всіх усюдах пісня лине,

Усе пробуджує від сну,

І всі комахи, всі рослини

Вітають дівчинку Весну.

І гай зелений зацвітає,

І свіжим листям він шумить.

А дівчинка росте, зростає

Не щогодини, а щомить.

 

Фізкультхвилинка

«Гаївонька» (Гаївки — це таночки, хороводи, які водять у гаю.)

 

Весна

Я прийшла до вас з теплом,

Із зеленим житечком.

Ходім, ходім, дітоньки,

В ліс на галявинку

Водити гаївоньки,

Співати весняночку.

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\Оксана\Desktop\річкова долина.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Річкова́ доли́на — лінійно витягнута від'ємна форма рельєфу, утворена дією постійного водотоку. 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. колодій світлана
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
До підручника
Літературне читання 2 клас (М. Зоряна)
Додано
26 лютого 2021
Переглядів
1347
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку