8 клас
Тема уроку: Будова твердих речовин. Кристалічні гратки.
Мета уроку: довести взаємозв’язок між будовою речовини та її властивостями на прикладі кристалічних граток твердих речовин; розвивати загальнопредметні компетентності, логічне мислення; виховувати особистість, яка свідомо сприймає теоретичний матеріал та може використовувати знання у повсякденному житті.
Тип уроку: набуття нових знань
Навчальне обладнання: кристалічні гратки кухонної солі, «сухого льоду», графіту; роздавальний матеріал «речовини з різними кристалічними гратками»
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
Чим повніше джерело знань, тим глибше ріка.
В. Доміль
ІІ. Актуалізація опорних знань
Бесіда на основі знань з фізики:
Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Проблемне питання
Чому цукор можна розплавити в умовах нашої кухні, а кухонну сіль ні?
IV. Вивчення нового матеріалу
Розгляд блок-схеми по фізиці.
Оголошення теми уроку «Йонні, атомні і молекулярні кристалічні гратки»
Демонстрація: роздавальний матеріал «Приклади кристалічних речовин із різними кристалічними гратками»
Лабораторний дослід. За типом кристалічної гратки можна передбачити: розчинність у воді, температуру плавлення, електропровідність, забарвлення, твердість, міцність, крихкість. Висновок
V. Закріплення вивченого матеріалу
1. Завдання у групах
2. Застосуйте свої знання
VІ. Підбиття підсумків уроку. Оцінювання учнів, висновки
VІІ. Домашнє завдання
Опрацювати матеріал підручника параграф 16
Творче завдання: Чим відрізняються кристалічні гратки алмазу і графіту