Інтегрований урок "Книги в нашому житті"

Про матеріал
Інтегрований урок (українська мова, природознавство, трудове навчання) Українська мова. Урок розвитку мовлення. Складання порад на тему «Бережіть книжки» за опорними словами і віршем Г. Чорнобицької «Не бруднити книжки». Природознавство. Як виготовляють папір. Трудове навчання. Виготовлення закладки для книги.
Перегляд файлу

Інтегрований урок

(українська мова, природознавство, трудове навчання)

 

Українська мова.  Урок розвитку мовлення. Складання порад на тему «Бережіть книжки» за опорними словами і віршем Г. Чорнобицької «Не бруднити книжки».

Природознавство. Як виготовляють папір.

Трудове навчання.  Виготовлення закладки для книги.

 

Мета: закріплювати навички правильної вимови та написання слів із подовженими приголосними звуками; формувати вміння усно і письмово висловлювати й тлумачити поняття, думки, почуття, факти та погляди (через слухання, говоріння, читання, письмо), уміння застосовувати науковий метод, спостерігати, аналізувати; розвивати здатність до пошуку та засвоєння нових знань, набуття нових вмінь і навичок, організації навчального процесу, мовлення; виховувати бережливе ставлення до книжок.

Обладнання: підручник, робочий зошит, кольоровий папір, клей, ножиці.

Методи і прийоми: бесіда, пояснення, спостереження, робота в зошиті.

Тип уроку: узагальнюючий урок.

 

Хід уроку

I. Організаційний момент

Дзвоник гучно лунає,

До уроку закликає!

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

2. Робота над загадкою

  • Дуже я потрібна всім:

І дорослим, і малим.

Всіх я розуму учу,

А сама завжди мовчу. (Книга)

  • У слові-відгадці вимовте приголосні звуки, назвіть букви.
  • Що дає на книга? (знання)

III. Повідомлення теми і мети уроку

  • Сьогодні на уроці до нас завітала Книга і ми поговоримо про те, що треба берегти книжки. Чому не можна бруднити їх.

IV. Вивчення нового матеріалу

  1. Розповідь «Як виготовляють папір»

Папір виготовляють на паперових фабриках. З лісу на фабрику привозять колоди. Найчастіше використовують лісові породи дерев: сосну, ялину, березу — а також тополю, каштан.

На спеціальному майданчику з колод здирають кору та подрібнюють на друзки. Потім на конвеєрі друзки транспортують до целюлозного заводу, де вони варяться у спеціальному розчині. Внаслідок цього виходить целюлоза — основна сировина для виготовлення паперу.

Цікаво! З одного дерева виходить 2857 учнівських зошитів на 12 сторінок. Однак щоб виростити доросле дерево, потрібно 60 років. Ось чому потрібно обережно користуватися підручниками та зошитами, адже все це — зрубані дерева.

 

 

2. Читання вірша Г. Чорнобицької «Не бруднити книжки» (підручник с. 56)

НЕ БРУДНИТИ КНИЖКИ

Це була чистенька книжка,

А тепер брудна вже стала.

Може, киця, може,

Мишка уночі її читала?

чуєш, кицю? чуєш, мишко?

Не годиться так робити!

Як читати хочеш книжку,

Спершу лапки слід помити.

— До кого звертаються у вірші? Яку пораду отримала мишка?

— чого боїться книжка?

2. Читання звернення книги до читача

Робочий зошит з розвитку писемного мовлення с. 13. Впр.2

3. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота в парах

— Складання порад щодо користування книжкою.

У вас на парті лежать аркуші паперу на яких написано поради. Але чаклун переплутав слова в кожному пункті плану. Вам потрібно скласти правильно слова, щоб вийшла порада.

 Читання складених порад

  1. Носи книги в папці або обгорни в папір – не бруднитиметься обкладинка.
  2. Не читай книгу під час їжі – можеш забруднити її.
  3. Не клади в книгу олівець, ручку та інші предмети – від цього рветься палітурка.
  4. Не перетинай книгу, коли читаєш, не загинай аркушів. Якщо закiнчили читати i боїтеся загубити мiсце, де ви зупинилися, то скористайтеся закладкою!
  5. Не рви сторінок, не малюй і не пиши нічого в книзі, не роби в ній ніяких поміток.
  6. Перегортай сторінки книги за правий верхній куток.

 

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія.

  •                   Діти, у кожної Книги є найкраща подруга. Як ви гадаєте, що це? Тож сьогодні на уроці ми виготовимо подружку Закладку для нашої Книги. У вас на партах лежать конверти відкрийте та оберіть колір своєї закладки:
  •                   Червоний – мені на уроці все вдалося;
  •                   Зелений – на уроці у мене виникали труднощі під час виконання завдань ;
  •                   Жовтий – я не впорався з жодним завданням.

(Діти обирають свій колір закладки та під керівництвом вчителя виготовляють).

Повторення правил користування з ножицями.

VII. Домашнє завдання

Намалювати малюнок «Моя улюблена книжка»

 

 

docx
Додано
19 січня 2019
Переглядів
1030
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку