Інтегрований урок математики і Я досліджую світ Тема: Додавання та віднімання вивчених видів. Складені задачі на 2–4 дії, які є комбінацією вивчених видів простих задач. "

Про матеріал
Мета: узагальнити різні способи додавання і віднімання круглих трицифрових чисел; формувати вміння розв'язувати складені задачі на 2-4 дії; розвивати обчислювальні нави¬чки, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати самостійність; ознайомити учнів з найважливішими корисними копалинами, економним і раціональним їх використанням; розвивати спостережливість, уміння порівнювати; виховувати почуття гордості за багатство рідного краю, бажання економно використовувати корисні копалини; виховувати інтерес до предметів.
Перегляд файлу

Інтегрований урок математики і Я досліджую світ

 

Тема:

Додавання та віднімання вивчених видів. Складені задачі на 2–4 дії, які є комбінацією вивчених видів простих задач. ­­­­­­Корисні копалини

 

                                                                    Учителя початкових класів

                                                             Криворізької гімназії № 110

                                                                   Перець Оксани Володимирівни

 

 

 

 

Тема:  Додавання та віднімання вивчених видів. Складені задачі на 2–4 дії, які є

 комбінацією вивчених видів простих задач.­­­­­­­­ Корисні копалини.

 

Мета: узагальнити різні способи додавання і віднімання круглих трицифрових чисел; формувати вміння розв'язувати складені задачі на 2-4 дії; розвивати обчислювальні нави­чки, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати самостійність; ознайомити учнів з найважливішими корисними копалинами, економним і раціональним їх використанням; розвивати спостережливість, уміння порівнювати; виховувати почуття гордості за багатство рідного краю, бажання економно використовувати корисні копалини; виховувати інтерес до предметів.

Обладнання:скриньки для розкладання корисних копалин за групами (рудні, нерудні, горючі), листи для самооцінювання, картки для гри «Дешифрувальник), картки з відповідями до кругових прикладів, на звороті яких зображення корисної копалини, тексти задач.

Хід уроку

І. Організаційний момент. (Cлайд 1)

                Дзвоник у школі кожен раз

До роботи кличе в клас.

Виконати зможем

Нелегкі завдання.

Всім нам допоможе

Старанність у навчанні.

2 . Хвилинка фенологічних спостережень            
Повідомлення гідрометеоцентру
- Так як кожен урок "Природознавства ” ми починаємо з повідомлення гідрометеоцентру, я повідомлю прогноз погоди на сьогоднішній день.

         На сьогоднішній день
в  Криворізькій гімназії №110, а зокрема в 3 -  А  класі очікується такий прогноз погоди, а саме: безхмарне небо на уроці, сильний вітер від піднятих рук та глибоких знань, температура плюс 10 – 12 балів, опади у вигляді великої кількості  емоцій та високих балів.

-         А всім присутнім вчителям синоптична лабораторія бажає: нехай проблеми та незгоди не роблять вам в житті погоди.

- Але це, звичайно, жартівливий прогноз.
-А насправді сьогодні спостерігається така погода (температура, вітер, опади).
Температура повітря -
Вітер -
Опади –

ІІІ.  Мотивація навчальної діяльності.

-         Наука математика навчає вас рахувати (додавати, віднімати, ділити, множити) та виконувати інші математичні дії. Природознавство знайомить з природою, яка вас оточує. На уроці ми спробуємо з`єднати ці дві науки і отримати знання з природознавства та математики.

Інструктаж з самооцінки

-         Перед вами лежить оцінювальний лист, де ви будете себе оцінювати.

-         За кожне правильно розв`язане завдання поставите собі 2 бали, завдання, де зроблено 1 помилку - 1 бал, якщо зовсім не зробили - 0 балів.

Оцінювальний лист

Назва завдання

Правильно виконано (2б)

Зроблено помилку (1б)

Неправильно виконано

(0 б)

1

Усний рахунок (2б.)

 

 

 

2

Математичний диктант (2б.)

 

 

 

3

Розв’язання прикладів (2б.)

 

 

 

4

Задача №1 (2б.)

 

 

 

5

Задача №2 (2б.)

 

 

 

6

Задача № 3 (2б.)

 

 

 

 

Всього

 

 

 

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Усний рахунок. Гра «Дешифрувальник»

-       Розв’яжемо приклади і дізнаємось про що буде йти мова на сьогоднішньому уроці.

400

800

240

690

410

560

708

к

о

и

н

п

а

л


450 - 50 =

230 + 570 =

480 – 70 =

960 -  400 =

   700 + 8 =

    550 – 310 =

    470 + 220 =

290 – 50 =

Перегляд відео «Корисні копалини» (Cлайд 3)


-         Наведіть приклади корисних копалин.

 (Кам’яне вугілля, нафта, природний газ, торф, граніт, пісок, глина, сіль, залізна руда – це все корисні копалини)

(Cлайд 4)

-         Яка від них користь?

(Демонстрація корисних копалин ).

-         Щоб виготовити скло і зробити склянку, потрібний пісок.

(Cлайд 5)

Щоб побудувати будинки, потрібно мати багато піску, граніту, вапна. (Cлайд 6)

 

-         Для опалення будинків, руху авто і літаків потрібні нафта, природний газ, кам’яне вугілля.

(Cлайд 7)

 

-         Для виготовлення транспортних засобів потрібні метали, які виплавляються із залізної руди.

(Cлайд 8)

 

-         Щоб виготовити тарілку, потрібна особлива глина – каолін.

(Cлайд 9)

 

Щоб суп був смачним, потрібна сіль.

(Cлайд 10)

 

-         Тому без корисних копалин людям довелось би дуже важко.

-         Пропоную здійснити цікаву подорож у таємничий світ, що знаходиться у нас під ногами. Це світ підземного царства. Про скарби і багатства природи, які знаходяться у земних надрах ми повторимо на сьогоднішньому уроці.

 

ІІІ. Повідомлення теми уроку

-         Подорожуючи підземним світом ми закріпимо додавання та віднімання вивчених видів. Будемо розв’язувати складені задачі на 2–4 дії, які є комбінацією вивчених видів простих задач.­­­­­­­­

 

ІV.  Робота над темою уроку.

  1. Підготовча робота.

На які групи поділяють корисні копалини? (Рудні, нерудні, горючі) (Cлайд 11)

Розв’язуючи задачі про корисні копалини , ми будемо розкладати їх в скриньки.

Без якої корисної копалини не може працювати жоден учитель? (Крейда). (Cлайд 12)

 

-         Ця корисна копалина належить до…

-         Запис у зошити число, класна робота.

  1. Математичний диктант  (Cлайд 13)

Запишіть число, в якому 5 сот.6 дес.3 од;     6 сот. 7 од;    2 сот. 2 дес;

запишіть сусідів числа 520;  333.

А тепер перевірте свою роботу.

Відповіді : 563,607,220,519,521,332,334 .

-         Оцініть свою роботу за усний рахунок та математичний диктант.

  1. Робота з підручником. Кругові приклади.

Приклади № 403

 

Додавання та віднімання вивчених видів. (На картках з одного боку число – відповідь, а з другого – корисна копалина)

-         Виконавши приклад, вибираєте картку з відповіддю. На звороті картки зображення  корисної копалини. Назвіть її.

940 – 300 = 640     

640 + 250 = 890

890 - 480 = 410

410 – 30 = 280

380 + 150 = 530

530 + 80 = 610

610 – 70 = 540

540 + 400 = 940

-         Оцініть свою роботу.

  1. Робота над задачами.

-         Про яку корисну копалину йде мова?  (Cлайд 14)

Грію взимку я будови,

З мене паливо чудове,

Я потрібне для тепла,

З мене зроблені, до речі,

І такі корисні речі,

Як пластмаси, гума, фарба,

Ліки, спирт, бензин, смола.

Чи впізнали ви мене? Я — ...

(вугілля кам’яне).

-         Яким способом видобувають вугілля? (Cлайд 15)

     Задача 1   (Cлайд 16)

 

       Шахтарі за 3 год роботи видали на гору 27 т вугілля. Скільки тонн кам’яного вугілля видобудуть шахтарі за 8 годин роботи?

  1.     27:3 =9(т) – за 1 годину;
  2.     98 = 72(т)

-Ця корисна копалина відноситься до якої групи?

- Які ще корисні копалини до них належать?

- Відгадайте загадки:

    1. Він завітав із – під землі  (Cлайд 17)

        І по трубі забіг у хату.

        І щоб жили ми у теплі

        Він обігрів нам всі кімнати. ( Природний газ)

  1. Масляниста рідина темно – бурого кольору з різким запахом, що легша за воду. (Нафта)   (Cлайд 18)
  2. Роблять з мене речовини: (Cлайд 19)

          Фарби, штучнії тканини,

          Ліки і картон, пластмаси,—

          Отже, справжнє я багатство.

          Хоч у болоті народився,

          Але й на полі знадобився,

          Бо я ще й добриво чудове.

         А ще — зігрію я будови,

         Бо і на паливо згоджусь.

         Чи впізнали, як я звусь? (Торф)

-         Оцініть свою роботу .

Фізкультхвилинка  (Cлайд 20)

 

Задача 2.   (Cлайд 21)

 У шахтах, кар’єрах її добувають.

З неї у печах чавун  виплавляють.

З неї ллють сталь,

Роблять речі сталеві.

Ну а основа речей металевих –

Буро – червона, важка і тверда –

Це – залізняк, чи…. (залізна руда)

-         У якому місті України найбільші родовища залізної руди?

     На завод привезли 77 вагонів залізної руди. В 4 печі завантажили по 8     вагонів в кожну. Скільки вагонів з залізною рудою залишилось? (Cлайд 22)

1)8∙4 = 32(в.) – у чотири печі;

2)77 – 32 = 45(в.)

 77-8∙4≡45 (в.)

V. Розвиток математичних знань.

Він жовтенький і сипучий,  (Cлайд 23)

 У дворі лежить у кучі.

 Якщо хочеш – можеш брати

 І фортецю будувати.

 Тільки воду мусиш  мати.

 (Пісок) 

-         До якої групи належать пісок і глина? (будівельні або нерудні)

 

Робота над задачею в парах.

-         Пропоную  розв׳язати задачу 3 самостійно в парах                                                    

  Самостійний запис розв’язання задачі з наступною перевіркою.

  На картках  короткий запис задачі.

В дитячому садочку вирішили змайструвати 3  пісочниці. Для першої  пісочниці потрібно 130 кг піску, для другої пісочниці  на 60 кг більше,ніж для першої, а для третьої – на 120 кг менше, ніж у другій. Скільки кілограмів піску  у трьох пісочницях разом?

І пісочниця – 130 кг піску

ІІ пісочниця – ? на 60 кг  більше,ніж ?

ІІІ пісочниця – ? на 120 кг менше,ніж

1)    130 + 60 = 190 (кг) – для другої пісочниці;

2)    190  - 120 = 70 (кг) – для третьої;

3)    130 + 190 + 70 = 490 (кг)

-         Оцініть свою роботу.

VI. Підсумок уроку.

 

Бліц-опитування. (Cлайд 24)

 - Що нового дізналися на уроці?

-  Які завдання виконували  із  задоволенням?

-  Під час виконання  яких  завдань  зазнали  певних  труднощів?

-  Якою корисною копалиною ми користуємося щодня у себе вдома?

-  Яку корисну копалину видобувають у нашому місті?

-  Яку корисну копалину використовуємо на уроці?

-  Які корисні копалини потрібно, щоб збудувати будинок?

-  З якої породи виготовляють скло?

-  Як потрібно використовувати корисні копалини?

 (Бережно, економно, треба добре подумати, перш ніж приймати будь-яке рішення щодо природних багатств)

(Cлайд 25)

-         Всі науки між собою пов’язані тим чи іншим чином. Математика і природознавство. Саме математика допомагала розібратися на уроці з корисними  копалинами  та  гірськими породами.  А природознавство - зрозуміти про які речовини йдеться в задачах.

-         Чи сподобався вам урок?

-         А тепер підрахуйте бали, які ви отримали і поставте собі оцінку.

VІІ.  Домашнє завдання.

С. 63,  №407,408

Збігла подорож, як коротка мить, (Cлайд 26)

Час наш дуже швидко біжить,

Ще попереду у вас багато кроків,

І цікавих , і важких уроків.

Завдання покличуть у майбутнє,

Найскладніше завдання – життя.

Так старайтесь вправно все вивчати,

Пам`ятайте: учня скарб – це знання.

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
30 січня
Переглядів
110
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку