Інтегрований урок "Ой, весела в нас зима"

Про матеріал
Інтегрований урок (українська мова, математика). Підібрані завдання на розвиток мовлення та логіки.
Перегляд файлу

Конспект інтегрованого уроку (українська мова, літературне читання, математика) у 2 класі на тему : «Ой, весела в нас зима!»

 

Мета уроку: 

1.      Розвивати вміння на основі зорового і слухового сприйняття зв’язно передавати текст.

2.      Поглиблювати знання про будову тексту.

3.      Формувати вміння співпрацювати.

 

Форми роботи: фронтальна, індивідуальна, робота в парах.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент (привітання)

1.    Нумо, діти, підведіться!

Всі приємно посміхніться. Продзвенів уже дзвінок, Починаємо урок!

2.    Поділ на групи за реченням :  Ми готові працювати дружно, радісно, завзято.

(учні стоять у колі і по черзі промовляють дане речення. Всі, хто назвав слово МИ – 1 група, ГОТОВІ –

2 група, ПРАЦЮВАТИ – 3 група, ДРУЖНО – 4 група, РАДІСНО – 5 група, завзято – 6 група.) ІІ. Вступна частина

1.      Настала пора, яку люди часто називають чарівною, срібною, холодною, веселою. Вона особливо люба дітворі, що в цей час не може всидіти в теплих домівках.

- Про яку пору року йде мова? - Чому її так люблять діти?

2.      Відгадайте загадку

Він пухнастий,

Наче вата,

Аж по ньому жаль ступати.

3.      Складання «павутинки» до слова СНІГ, використовуючи лише прикметники: а) робота в групах

1 і 2 групи – за кольором, 3 і 4 групи – за дотиком, 5 і 6 групи – за виглядом;

 

image

б) колективна робота запис загальної «павутинки» на дошці

 

ІІІ. Слухання та усне мовлення

1.Огляд індивідуальних карток-завдань (додаток №1) - Прослухайте уважно текст.

                -     Пронумеруйте послідовність подій (у кружечках).

2.      Слухання тексту

По небу пропливали важкі сірі хмари. Їх ставало все більше. Ось з’явились перші сніжинки, які легко спускались на землю вкриваючи її пухнастим килимом.

На вулицю вибігли щасливі діти. Вони тішились можливості весело розважитись.

Дівчатка зліпили снігову бабу.

Їхня подруга каталась на ковзанах.

З високої гори, на лижах, мчав радісний хлопчик.

А решта дітей катались на санчатах.

3.      Доповнення тексту іменами дітей

а) Читання вірша М.Рильського

 

Білі мухи налетіли – Все подвір’я стало біле.

Не злічити білих мух, Що летять, неначе пух.

 

-         Галю, Петрику, Кіндрате, Годі , ледарі, вам спати!

І побігли до санчат Галя, Петрик і Кіндрат.

 

-         Прочитай те вірш.

-         Знайдіть на малюнку тих дітей, про яких йде мова у вірші.

-         Запишіть імена дітей у прямокутник,  який розміщено під малюнком.

б) Розв’язування задачі на логічне мислення (додаток №2). Робота в парах.

 

Оля, Віра, Микола і Ніна вийшли на прогулянку, щоб покататись на ковзанах, лижах і зліпити снігову бабу.

Серед дітей тільки хлопчик не вміє кататись на ковзанах, але він приготував морквину і віддав її Вірі. Ніна взяла відерко.

Хто чим займався на прогулянці?

-         Заповніть таблицю-розв’язок до задачі.

-         У картці «Ой, весела в нас зима» під малюнками запишіть імена дітей.

ІV. Усний переказ тексту за малюнковим планом і допоміжними словами.

Пропливали, важкі, з’явились, легко, килим, весело, мчав, ковзани санчата.

V. Визначення частин в даному тексті.

1.  Виділення зачину і основної частини (колективна робота)

2.  Складання кінцівки тексту (робота в групі)

 

VІ. Запис тексту «Ой, весела в нас зима» (індивідуальна робота)

VІІ. Зачитування окремих робіт і оформлення куточка з письмовими роботами.

             

Додаток 1

image

 

image

 image

 

image

 image

 

image 

 

Додаток 2

 

image

 

pdf
Додано
23 жовтня 2020
Переглядів
2338
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку