Інтегрований урок письмо-читання

Про матеріал
За букварем Вашуленка 2018 (2 частина ) Мета. Ознайомити учнів з буквою «х» (ха),алфавітною назвою, звуковим значенням; вчити їх артикулювати звук х ;виробляти навички читання складів, слів з буквою «х» (ха);вчити учнів писати рядкову букву «х», склади та слова з нею; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати охайність у роботі. Обладнання: фішки для побудови звукових моделей, зразки написання букв.
Перегляд файлу

За букварем Вашуленка 2018 (2 частина )

 

Мета. Ознайомити учнів з буквою «х» (ха),алфавітною назвою, звуковим значенням; вчити їх артикулювати звук х ;виробляти навички читання складів, слів з буквою «х» (ха);вчити учнів писати рядкову букву «х», склади та слова з нею; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати охайність у роботі.

Обладнання: фішки для побудови звукових моделей, зразки написання букв.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Стали, дітки, підтягнулись,

Один одному так щиро посміхнулись.

На урок старання не забули взяти,

Стали всі рівненько, починаємо працювати.

 

II. Актуалізація опорних знань.

1. Відповіді на запитання вчителя.

--Яку букву ми вивчали на попередньому уроці?(ь) Шо особливого в цій букві ? (вона не позначає звуку)

--Які слова запам’ятали з мяким знаком ?

2. Запис складів.

--Відкрийте зошити і запишіть два слова з мяким знаком.

3. Перевірка.

 

ІІІ. Мотиваційний момент

1. Виділення звука [х] з віршика.

--Ми продовжуємо вивчати «Буквар» і сьогодні на уроці ми познайомимось з новим звуком, який заховався у віршику.

--Послухайте віршик, який звук у ньому найчастіше повторюється, то і є наш новий звук.

--А щоб почули всі ви цей звук, сядьте рівненько, ручки на партах і всі уважно слухають.

Ховрашок наш захворів—

Хтось холодним напоїв.

Ховрашкові нудно в ліжку,

Ходить в гості сіра мишка.

--Який звук спіймали?

--У яких словах?

ІV.Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні ми ознайомимося з рядковою літерою х. Дізнаємось які звуки вона позначає та навчимося читати слова з новою літерою.

V.Основна частина

1. Артикуляція звука [х] . Віднесення його до твердих приголосних.

--Вимовте звук [ х] .

--Цей звук голосний чи приголосний? Доведіть свою думку.

--Які органи беруть участь при утворення звука [х ] .

--Якою фішкою будемо позначати цей звук?

2.Визначення місця звука [х] у словах та вдосконалення його вимови.

А) Гра «Спіймай звук»

--Зараз я пропоную вам гру, яка називається «Спіймай звук». Я буду читати віршика а ви плескайте у долоні коли почуєте звук  [х].

 

Ховрашки хотіли хліба

Ховрашкам давали рибу.

Ховрашки халви хотіли

Та просити не уміли.

 

Б) Підбір слів з новою буквою.

 

3. Складання звукових моделей.

--Зараз ми попрацюємо з фішками і складемо звукові моделі слів. А яких саме слів ви дізнаєтесь відгадавши загадки.

А) Білосніжна вата

Плине вище хати

Та чим вата нижче,

То і дощик ближче. (Хмара)

 

Б) У зеленім кожушку,

В костяній сорочечці.

Я росту собі в ліску,

Всім зірвати хочеться. (Горіх)

 

В) Коло носа в’ється—

В руки не дається. (Запах)

 

Фізкультхвилинка.

Раз, два – руки в боки,

Три, чтотири – два підскоки,

П’ять, шість – нахились,

Сім, вісім – розпрямись,

Дев’ять, десять – всі присіли,

І за парти тихо сіли.

4. Ознайомлення з буквою х («ха») та її написанням

А)—Звук [х] ,на письмі позначається буквою «ха» (Показ друкованої і писаної букви)

Робота в парах. –Порадьтеся між собою, та скажіть, на які предмети схожа друкована буква?

Б)—Знайдіть букву «ха» у «Букварі» (с.15)

--Чим відрізняються велика і мала букви?

В) –Давайте прочитаємо склади які запропонував нам мураха.(с.15)

 

5.Письмо букви х («ха»).

А)--Давайте поглянемо на друковану та писану літеру «х». Чим вони схожі а чим відмінні?

---З яких елементів складається писана літера  ?

Б) Написання вчителем на дошці з детальним поясненням .

--Буква складається з правого та лівого півовалів. Починаємо писати нижче верхньої рядкової лінії, ведемо вгору до лінії; заокруглюємо праворуч потім униз, заокруглюємо ліворуч над нижньою рядковою лінією. Далі пишемо лівий півовал.

Зауважте, у середині букви лінія лівого півовалу накладається на лінію правого півовалу.

В) Підготовчі вправи :

- в повітрі;

- на парті ;

Г) Письмо рядкової букви «х»

Робота в парах. Обміняйтеся зошитами. Підкресліть дві найкращі букви.

6.Пальчикова гімнастика

Я - малий веселий хрущ.

Мене знає кожен кущ.

Маю я красиві вуса

І нічого не боюся.

(Стиснути кулачок. Вказівний

 палець i мізинець розвести в рiзнi

боки („вуса"). Ворушити вусами).

7. Письмо складів з буквою «х».

--В гості до букви «х» прийшли букви, що позначають голосні звуки, давайте візьмемо за ручки і подружимо їх.

хи, хі, ху, хо, ха, хе.

8.Читання слів з буквою х («ха»)

А) –Прочитайте слова внизу на сторінці 16. Пошепки

Б)Послухайте, як читаю ці слова я.

В) Вибіркове читання

1-в Слова, в яких буква «х»--на початку слова;

2-в—в кінці;

3-в—в середині.

Г)—Складіть речення з одним із слів.

9. Письмо слів з буквою «х» («ха»)

Запишіть у зошит слово «хмаринка»

--Прочитайте слово записане в зошиті. Зверніть увагу на поєднання букв «х» і «м»

--Яке тут поєднання? (Нижнє)

--Запишіть це слово два рази.

 Запишіть у зошит слово «слух»

--Прочитайте слово.

--Подивіться уважно як поєднуються букви «у» та «х»

10. Робота над сюжетним малюнком.

-- Подивіться на алюнок ст.17

--Що робить хлопчик ?

----На що схожі хмаринки ?

--Складіть речення до малюнка  .

11. Списування з друкованого тексту.

--Розгляньте малюнки в «Букварі» (с.18)

--Що там зображено?

--Спишіть у зошит віршик про ховраха (с. 18)

VIІ. Підсумок уроку.

--Який звук вивчали?

--Якою буквою він позначається?

--Які цікаві слова із звуком [х] зустрічали на уроці?

--Чи задоволені своєю роботою на уроці? Чому? Чим?

docx
Додано
18 травня 2020
Переглядів
646
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку