Тема.“Зима в природі. Повторення написання вивчених букв ”
Мета. поглиблювати вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів з вивченими буквами; продовжувати вдосконалення складання речення за малюнками; активізувати словниковий запас;
Обладнання. Малюнки
Хід уроку
І. Організаційний момент
Стали, дітки, підтягнулись,
Один одному так щиро посміхнулись.
На урок старання не забули взяти,
Стали всі рівненько, починаємо працювати.
ІІ. Актуалізація апорних знань .
Які букви ви вже вивчили ? Які з них голосні а які приголосні ?
Які пори року ви знаєте ?
ІІІ. Мотиваційний момент .
1.Про яку пору року цей віршик ?
Зимонька
Зимонько, голубонько
В білім кожушку,
Любимо ми бігати
По твоїм сніжку.
Всім рум'яниш личенька
Ти о цій порі
І ладнаєшь ковзанки
В нашому дворі.
1.Про яку пору року цей віршик ?
2.З чим у вас асоціюється зима ?
3.Що ви любите робити взимку ?
4.Які явища природи можна спостерігати взимку ?
ІV. Повідомлення теми та завдань уроку
Сьогодні ми дізнаємося багато цікавого про зиму а також повторимо вивчені літери.
V .Основна частина
1.Розглянимо малюнки. Які явища природи на них зображені ?
Сніг , крига, мороз, ожеледиця , хуртовина
2. Запишемо їх у зошит
3.Зробіть звукові схеми слів
4.А зараз пограємо в гру знайди зайве. І поясніть свій вибір.
(1 пролісок, 2 ластівка, 3 ведміть 4 пасхальний куліч)
5.Фізкультхвилинка
Руки в боки.
Нахились вперед,
Нахились назад.
І направо, і наліво,
Щоб нічого не боліло.
Раз, два, три, чотири –
Набираємося сили.
Нахились, повернись,
До товарища всміхнись.
6. Склади переплуталися. Знайди кожному складу пару.
Запишіть утворені слова
7. Розгляньте малюнок. Що роблять діти ? Складіть за малюнком речення та запишіть його.
VІ. Підсумок уроку.
Шо нового дізналися на уроці? Що сподобалося ?А що ні ?