До підручника Вашуленка 2018 (1 частина )
Тема.
Навчання грамоти: Закріплення букви Нн. Читання з нею складів, слів, речень. Розвиток мовлення .
Образотворче мистецтво: Малювання куща калини.
Мета. Закріпити знання учнів про букву Нн, її звукове значення; вчити малювати калину.
Обладнання. Малюнок калини , зразок великої писаної літери Н.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Стали, дітки, підтягнулись,
Один одному так щиро посміхнулись.
На урок старання не забули взяти,
Стали всі рівненько, починаємо працювати.
ІІ. Актуалізація знань.
-Яку букву ми вивчили на минулому уроці?
-Які звуки вона позначає?
-На що схожа буква Н? (Буква Н немов драбинка: палки дві і перетинка.)
-Хто може написати маленьку букву н на дошці .
- Відкрийте букварі, покажіть, як ви навчились читати.
( текст – с.63 ) по одному реченню.(вчитель викликає дітей )
ІІІ. Мотиваційний момент
Давайте розглянемо малюнок на сторінці 64 .
Яка пора року зображена ?
Прочитайте слова під малюнком .
-Чому вони написані з великої літери ? (бо це імена людей.) Прочитайте імена дівчат. Імена хлопчиків.
Висновок: Імена людей пишуться з великої букви!
ІV. Повідомлення теми та завдань уроку
- Сьогодні ми продовжимо знайомство з буквою «ен», продовжимо вчитися читати склади, слова і речення з нею, навчимося писати велику літеру (ен).
V .Основна частина
— Розгляньте велику рукописну літеру Н («ен»). Чим вона подібна до друкованої? Чим відрізняється? Який елемент вам уже відомий?
— Велика буква Н («ен») складається з трьох елементів: короткої прямої похилої лінії, довгої прямої лінії, заокругленої внизу ліворуч, і довгої прямої лінії із заокругленням унизу праворуч і петлею вгорі.
1.Письмо на дошці вчителем
Починаємо писати вище середини відстані між верхньої рядковою та верхньою міжрядковою лініями. Ведемо коротку пряму похилу праворуч вгору до верхньої міжрядкової. Торкнувшись
верхньої міжрядкової лінії, не відриваючи руки, ведемо вниз на себе довгу пряму лінію до нижньої рядкової. Заокруглюємо вліво. Закінчуємо писати близько середини робочого рядка.
Другий елемент починаємо писати на місці перетину елемента з верхньою рядковою лінією. Ведемо пряму похилу вгору. Заокруглюємо ліворуч на відстані, яка дорівнює половині висоти від верхньої міжрядкової до нижньої рядкової. Торкаючись верхньої міжрядкової лінії, ведемо вниз на себе довгу пряму лінію до нижньої рядкової лінії. Торкнувшись нижньої робочої лінії, заокруглюємо праворуч. Закінчуємо писати близько середини робочого рядка.
Підготовчі вправи :
- в повітрі;
- на парті ;
2.Написання дітьми у зошиті
3.Пальчикова гімнастика
Доброго ранку
Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку, у небі пташки!
Доброго ранку тобі i мeнi!
(Пальцями правої руки
по черзі „вітатися" з
пальцями лівої руки,
торкаючись один до одного кінчиками).
4.Письмо складів з великою буквою (ен) та пояснення зєднань.
Написання слів
5.Випишіть іс сторінки 64 два імені які вам найбільше сподобалися
6.Фізкультхвилинка
Руки в боки.
Нахились вперед,
Нахились назад.
І направо, і наліво,
Щоб нічого не боліло.
Раз, два, три, чотири –
Набираємося сили.
Нахились, повернись,
До товарища всміхнись.
7.А зараз відгадайте загадку
І червона, й соковита,
Та гірка вона все літо.
Припече мороз – вона
Стала добра й смачна. (Калина)
---Давайте уважно подивимося на малюнок калини
---Запишіть звукову сжему слова калина.
---А тепер спробуємо намалювати калину.( вчитель пояснює як малювати )
VІ. Підсумок уроку.
Гра «Інтерв’ю»
-Яку букву закріпили на уроці?
-Які два звуки позначає буква Н?
-Шо ми сьогодні малювали ?
-Що сподобалось на уроці?
-Що було важким?