Інтегрований урок "Письмове віднімання двоцифрових чисел"

Про матеріал

Ознайомити учнів з прийомами письмового віднімання двоцифрових чисел; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі вивчених видів; узагальнювати вміння розв'язувати нерівності; розвивати мислення; виховувати уважність.

Перегляд файлу

Дата 23.01.2018                                                                    Номер  уроку 64                     

 

Тема: Письмове віднімання двоцифрових чисел. Розв’язування нерівностей.

Мета: ознайомити учнів з прийомами письмового віднімання двоцифрових чисел;

вдосконалювати вміння розв’язувати задачі вивчених видів; узагальнювати вміння розв’язувати нерівності; розвивати мислення; виховувати уважність.

Обладнання: підручник, зошит, роздавальний та ілюстративний матеріал,

відеоматеріали, мультимедійна презентація, елементи одягу моряків, мішечки з

морською сіллю.

Тип уроку: комбінований.

Предмети, що інтегруються: математика, природознавство, трудове навчання.

Форма проведення: урок подорож з елементами аромотерапії.

 

Хід уроку

I. Організаційний момент

Доброго ранку мої матроси!

Подорож нас чекає морська.

Тож тримайте по вітру носи

І будем тримати «прямо руля».

Закрийте очі та прислухайтесь. Ви чуєте море зовсім поруч.

Психолого-емоційне налаштування. Звук моря слайд 2

 

II. Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні наш урок ми проведемо як справжні моряки у морській подорожі. Але нам потрібно відібрати гарну, мужню та готову до випробувань команду. Тож починаймо відбір.

 

III. Актуалізація опорних знань

Для початку перевіримо вашу відповідальність.

Перевірка домашнього завдання слайд 3

Молодці! Гарно впорались.

Кожен моряк повинен вміти визначати погоду – це дуже важливо під час подорожі та користуватися компасом.

Інтегрування природознавства.

Кілька дітей отримують компас їх завдання на півночі класу знайти конверт, там будуть лежати картки для наступного завдання.

Решта дітей проводить фенологічне спостереження.

слайд 4 Яка  зараз  пора року?

Який місяць?

Яке число?

Тепло чи холодно надворі?

Який стан неба?

Яка температура повітря?

Чи були сьогодні протягом дня опади?

Молодці! З цим завдання ви також впорались.

Наступне завдання перевірка уважності.

Робота з картками. Взаємоперевірка

І тут ви гарно виконали завдання.

Тепер перевіримо командну роботу

Морська естафета слайд 5

Поділити клас на команди і діти виходять до дошки розв’язують приклад, а потім передають естафету іншим.

Тепер перевіримо вашу фізичну підготовку.

  • Затримати подих на 10 с.
  • Присісти 10 разів.

Отже, за результатами всі випробувань всі учні 3 класу зараховуються на службу на фрегат «Математика». слайд 6

Отже, команда слухай завдання на сьогодні.

Повідомлення теми уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися письмово віднімати двоцифрові числа і будемо використовувати цей спосіб обчислення при розв’язанні задач.

 

IV. Вивчення нового матеріалу

Починаймо подорож.

Інтегрування трудового навчання. Робота в групах.

Для подальшого плавання нам потрібен запас харчів. Тому протягом уроку ми будемо з вами ловити рибу за кожне правильно виконане завдання команда буде отримувати рибу. Для цього нам потрібно виготовити рибальські сіті.

Діти отримують паперові полоски їх завдання склеїти сітку.

Інструктаж з БЖД при поводженні з клеєм

Молодці! Сітка вийшла чудова. А тепер в цю сітку ми маємо наловити риби.

(лящ) Перша зупинка «Каліграфічна» слайд 7

(карась) Друга зупинка  «Острів починання» слайд 8

Підготовча робота (с. 96, завдання 615)

— Поясніть усні обчислення.

(окунь) Третя зупинка «Острів Пояснення» слайд 9

Пояснення вчителя (с. 96, завдання 616)

Висновок. Письмове віднімання починай з віднімання одиниць.

Четверта зупинка «Моська рибалка» слайд 10

Обчислення прикладів з коментуванням (с. 96, завдання 617)

Інтегрування природознавства.

  • Які види риб ви знаєте? (морські та річкові)

Розповідь старого моряка про риб. Доповідь учня або учнів. Слайд11

У більшості риб тіло подовжене, стисле з боків. Голова плавно переходить у тулуб, а тулуб — у хвіст. Шиї у риби немає. З довгою і гнучкою шиєю, що відділяє голову від тулуба, тіло тварини перестало б бути цілісним і міцним клином, що легко пробиває собі дорогу в товщі води.

Найбільша риба на Землі — китова акула: — завдовжки до 20 м.

Найбільша річкова риба — сом, завдовжки 5 м, а вагою понад 300 кг.

Найменша рибка наших вод — бичок Берга, який є в Чорному й Азовському морях. Бички завдовжки 3 см поміж своїх родичів здаються велетнями.

Риби мешкають в океанах, морях, річках і ставках. Риби — тварини, тіло яких укрите слизькою лускою. Вони дихають киснем, розчиненим у воді. Риби морів і океанів живуть у солоній воді, а риби річок і ставків — у прісній.

Завдання для груп.

Розв’язування прикладів на морських рибках

(краснопірка) П’ята зупинка «Нерівностей» слайд 12

Гра «Доповни нерівність» (с. 97, завдання 620)

Доберіть по два значення букви, щоб нерівності були правильними.

Фізкультхвилинка слайд 13

 

V. Розвиток математичних знань

(щука) Шоста зупинка «Острів  Задачний» слайд 14

Робота над задачею (с. 96, завдання 618)

Аналіз умови задачі за питаннями вчителя, складання короткої умови задачі.

                     Жовті — 63 кульки

                     Зелених — ?, на 17 менше

                     Синіх — ?, на 29 менше

Сильніші учні розв’язують задачу виразом, слабші — по діях.

Розв’язання

63 – 17 – 29 = 17 (к.)

Відповідь: купили 17 синіх кульок.

Робота над задачею (с. 96, завдання 619)

(карп) Сьома зупинка «Логічна» слайд 15

Завдання з логічним навантаженням (с. 97, завдання 621)

1) 14 + 2 = 16 (г.) — якщо у всіх порівну;

1 частина — Петрик; 2 частини — Миколка; 1 частина — Валя.

2) 16 : 4 = 4 (г.) — Петрик

3) 4 • 2 = 8 (г.) — Миколка

4) 4 – 2 = 2 (г.) — Валя

 

VI. Підсумок уроку

— З чого ми починаємо письмове віднімання?

 

VII. Домашнє завдання слайд 16

С. 97, завдання 622, 623.

 

 

 

1

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
24 січня 2018
Переглядів
2120
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку