Інтегрований урок "Письмове виконання сумісних дій. Задачі на різницеве порівняння двох сум."

Про матеріал
Урок містить завдання з читання, української мови, природознавства, математики. Тут подано для перегляду різноманітні інформаційні матеріали у вигляді презентацій.
Перегляд файлу

Тема:   письмове виконання сумісних дій додавання і віднімання. Задачі на три дії (різницеве порівняння двох сум).

 

Мета:   ознайомити дітей з прийомом виконання дій даного типу; удосконалюва-

ти обчислювальні навички і навички роз-

вязування задач; розвивати логічне мислен-ня; виховувати почуття прекрасного,ба-

жання працювати, допомагати птахам

взимку.

 

 

Обладнання: картки для самостійної робо-

ти, таблиці слів для турів гри «Поле чу-

дес», геометричні фігурки, таблиці із зако-

дованими відповідями,

 гра «Сонечко», малюнковий план уроку,

портрет Евкліда, мультимедійні матеріа- ли до уроку.

 

 

 

 

 

Хід уроку

  1. Організація до уроку.

Читання вірша.( З екрану)

 

З тих пір, як світ існує,

Нема людини, яка знань не потребує.

В усі часи народи світу

До знань тягнулись,до освіти.

І ти живи, добро звершай

Та нагород за це не вимагай.

Почавсь урок—працюй,дерзай!

 

  1. Оголошення теми, мети уроку.

 

Сьогодні на уроці ми будемо учасниками гри «Поле чудес», у завданнях будуть слова—математичні терміни.

 

  1.        Діти читають малюнковий план уроку.(Д.1.)( З екрану).
  2.        Хвилинка каліграфії  з логічним наван-

       таженням (учитель вивішує значок   каліграфії. ( З екрану ).

 

 

 

 

З ряду чисел вибрати зайве число, пояснити свій вибір і правила каліграфії цифр, якими воно записується.

 

111, 888, 123, 444, 555, 999.

290, 456, 720, 950, 410, 360.

 

  1. Основна частина.

 

Розпочинаємо гру. Перепусткою до першого туру будуть завдання, за які ви отримаєте геометричні фігурки. Хто

Набере найбільше таких фігурок, той проходить у перший тур.

 

 

  1.        Відбірковий  тур. Усний рахунок.(Позначка). ( З екрану ).

 

1. Математичний диктант. Гра «Цікавий ланцюжок».(Д.2).

--Записати цифрами числа: сто девять, вісімсот вісім- десят вісім, чотириста сорок, чотириста чотири, чоти-

риста чотирнадцять, двісті.

--Перший доданок 600, другий 200. Знайти суму.

--Записати різницю чисел 700 і 300.

--Записати суму чисел 380 і 20.

--Зменшуване 450, від’ємник 200. Знайти різницю.

--Від задуманого числа відняли 100, то отримали 900. Яке

число задумали?

--Число 7 збільшили у 8 разів;

               8 збільшили на 4;

               28 зменшили у 4 рази;

               65 зменшили на 35;

різницю чисел 105 і 100 помножили на 8;

число 20 поділили на різницю чисел804 і 800.

Перевіряються результати. У кого немає помилок, отри-

мує фігурку за кожен правильний результат.

  1. Гра «Сонечко»(Д.3.). За правильне розв’язання—фігурка.

       У кого найбільше фігурок, той розпочинає перший тур.

(3 учні).

 

  1.        Вивчення нового матеріалу.(Значок)
  1. Осмислення матеріалу:

1 тур

 

--бесіда про птахів взимку, турботу про них;

--пояснення нового матеріалу на базі № 743; 745(значок)

--розвязування задач на три діі;(значок)

Визначається переможець 1 туру.

Другий відбірковий тур. Записати і обчислити приклади. (Д.4.). 3 учні відбираються у 2 тур.

 

2.  Первинне закріплення:

2 тур

 

--гра «Зимуючі птахи». Діти вибирають картку із зобра-

женням одного птаха (дятел, сорока, шишкар, ворона, горобець, сойка), а із зворотньої сторони написані при-

клади на сумісні дії. Діти їх розв’язують на дошці і пояснюють спосіб розв’язання. Визначається перемо-

жець2 туру.(Значок). (Д.5.)

Фізхвилинка( «Козацька» )(значок)

Мультимедійний запис.

 

  1.        Закріплення вивченого.(Значок). ( З ек-

рану ).

 

Відбір до третього туру. Скласти  і розв’язати задачу, подібну до попередньої.  3 учні йдуть до 3 туру.

 

3 тур

 

--Робота за підручником . (Значок).Фронтальна робота над задачами.

 Коментований запис розв’язку задач. Визначення пере-

можця 3 туру.

 

  1.        Розв’язування рівнянь за методикою

розвивального навчання.

Фінальна гра ( переможці турів )

 

--Роздаються картки з рівняннями. Розв’язання пояснити

способом виділення цілого і частин. Визначається пере-

можець гри.

 

  1.        Хвилинка цікавої математики.( З екра-

ну).

Супергра (1 учень )

 

--Обчислити письмово приклад на сумісні дії, під  резуль-

атом  записати слово. Розказати правило, що означає цей математичний термін. ( Коло).

--Назвати слово, яке стосується задачі, у якій умова стає питанням, а питання – умовою. (Обернена).

--Прізвище вченого, який зробив величезний внесок у розвиток геометрії. (Евклід).

--Розвиваємо логіку: записати число 30

                                -трьома п’ятірками (5  5 + 5 )

                                -трьома шістірками (6  6 – 6 )

                                -трьома трійками ( 33 – 3 )

 

                                -чотирма трійками ( 3  3  3 + 3 )

--На все – 10 хвилин.

4.   Заключна частина. Підсумок уроку.(Значок).

 

 

--Нагородження фіналіста, переможців.(Виставлення оцінок).

--Пояснити прийом обчислення прикладів на сумісні дії.

 

5.  Д.з.(значок).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додав(-ла)
Гарматій Ірена
До підручника
Математика 4 клас (Листопад Н.П.)
Додано
19 березня 2019
Переглядів
649
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку