Нова українська школа - це інтегровані уроки. Конспект інтегрованого уроку позакласного читання та мистецтва на допомогу вчителю з використанням інноваційних технологій. Учні з великим захопленням знайомляться з творчістю сучасної письменниці З. Мензатюк, з фантастичними подіями твору.
Тема. Сучасні українські письменники. Зірка Мензатюк «Небилиці про рукавиці». Композиція «Листопад».
Мета. Ознайомити учнів з творчістю сучасної української письменниці Зірки Мензатюк.
Формувати уміння учнів самостійно орієнтуватися у світі дитячих книжок; самостійно та з допомогою вчителя читати й усвідомлювати фактичний зміст; визначати головних та другорядних персонажів; самостійно складати коротку анотацію до прочитаного твору.
Розвивати навики словесного малювання та ілюстрування прочитаного; творчі здібності учнів через мистецтво.
Виховувати любов до читання художньої літератури, любов до природи.
Обладнання: портрет З. Мензатюк, П.І. Чайковський «Пори року» , дитячі рукавички, мультимедійна дошка, сухе листя для композиції, класна бібліотека.
Очікувальні результати:
- усвідомлення змісту самостійно прочитаних творів;
- виділення основного у творі;
- розуміння цілісного змісту твору та його частин;
- використання художніх засобів у власному мовленні
- самовираження учнів через творчу діяльність у зв' язку із прочитаним.
Хід уроку
1. Зими ніхто ще й не чекав
Дні стояли ще погожі.
А тепер дні на дні схожі
Мороз вночі сніги розсипав.
( Шлапак Л. Я. )
2. Слухання музики. ( П.І. Чайковський «Осінь»)
3. Зустріч з Осінню.
Я Осінь пізня, золота,
До вас у гості завітала.
Листки з дерев на парту принесла,
Прощайте , бо Зима настала.
( Шлапак Л. Я. )
4. Виготовлення колективної композиції "Листопад".( Відбитки листочків з фарбою на полотні.)
1. - Твори яких жанрів любите читати ?
- Чому ?
- Кого з сучасних українських письменників ви знаєте ?
- Які твори сучасних письменників ви читали ?
III. Фізкультхвилинка.
1, 2, 3, 4, 5,
Треба нам пострибать.
1, 2, 3., 4, 5,
У долоньки плеснути.
1, 2, 3, 4, 5,
Разом, разом присідать
Дружно будемо читать,
Нові твори узнавать.
IV. Тема і мета уроку.
1. Перевірка домашнього завдання .
- Якого жанру прочитаний твір?
- Хто автор прочитаного твору?
- Як називається твір Зірки Мензатюк?
2. Складання плану до прочитаного твору. (Робота в групах)
3. Складання інтелект-схеми до тексту «Небилиці про рукавиці» (Колективна
робота).
4. Запитання до тексту (Робота в парах).
5. Вибіркове читання.
- Чому восени жовтіє листя на деревах?
- Що загубила Оксанка?
- Що відбулося із загубленою рукавичкою?
- Що побачила двірничка Фросина веною?
- Чому. здивувався професор Петро Петрович?
- Чому найдужче здивувалися депутатам міської ради?
- Яке було рішення Оксанки?
- Яку наукову працю написав професор Петро Петрович?
- Що відбулося весною?
V. Рефлексія .
1. Читання для себе. (Щоденні 5).
Вибір учнями книжки для читання .
2. Читання з другом. (Щоденні 5).
VI. Підсумок уроку.
Діти, коли рукавичку загубите,
Ви твір З. Мензатюк згадайте.
Очі враз заплющуйте,
В уяві чудо - дерево виросте.
А, може, і насправді?...