Інтегрований урок з «Я досліджую світ»
(3 клас)
Тема: Птахи. Оригамі. Виготовлення об’ємних виробів технікою оригамі. Практична робота. Створення виробів технікою оригамі «Голуб»
Мета: продовжити формувати у учнів поняття «птахи», їх будови, способи живлення птахів, спосіб життя; розвивати вміння розрізняти їх за істотними ознаками, способом живлення та способом життя; розвивати спостережливість, мовлення, мислення, пам’ять учнів; виховувати дбайливе ставлення до птахів;
вдосконалювати в учнів навички роботи в техніці оригамі; навчити виготовляти фігуру пташки голуба; розвивати творчі здібності, уяву, увагу; виховувати охайність під час роботи, працьовитість, любов до навколишнього світу;формувати потребу нести особистий вклад у збереження миру та творення добра на Землі.
Обладнання: картки для індивідуальної роботи, картки з кластером, ілюстрації птахів, презентація, контур мапи України, підручник з природознавства 3 клас, автор Т. Г. Гільберг; папір для оригамі; ножиці; клей, технологічна карта оригамі « Голуб»
Хід уроку
І. Організація класу. СЛАЙД 1
Починаємо урок. До нас на урок завітали гості. Поверніться. Привітайтесь.
Ми вам раді, добрі люди,
І вітаєм щиро вас,
І запрошуєм ласкаво
На урок у 3-Б клас!
Поверніться. Сідайте. Тож починаємо.
ІІ. Фенологічні спостереження
- У нашому класі панує затишна і тепла атмосфера. А яка погода на нас чекає за даними метеоцентру?
Працює «Метеорологічна станція» СЛАЙД 2
Повідомлення синоптика за планом: пора року, місяць, день тижня, стан неба, вітер, опади, температура повітря, інші явища…
Зараз за вікном зима, сьогодні - 21 лютого 2019 року, четвер.
Сьогодні хмарно, адже значна частина неба вкрита хмарами.
Температура повітря протягом дня - 1 градус.
Помірний вітер.
Сьогодні вдень опадів не передбачаються.
СЛАЙД 3
ІІІ. Актуализація знань, умінь та навичок. Перевірка домашнього завдання
Сьогодні повторимо істотні ознаки груп тварин, які вивчили.
Деякі учні будуть виконувати роботу по картках, у них 2 хв.
Група тварин |
|
Риби |
Земноводні |
|
Ознаки групи |
3 пари ніг
|
|
|
Пересуваються плазуючи |
Гра «Мозковий штурм»
ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.
СЛАЙД 4
Які асоціації виникають у вас, коли чуєте слово птахи?
Отже, уважно подивіться відео і дайте відповідь на запитання.
Так які істотні ознаки мають птахи?
— Давайте розглянемо тіло птахів. Чим воно вкрито? Чи вкрито тіло пір’ям тварин іншої групи?
(Це головна ознака всіх птахів. Пір’я рятує птаха від спеки і холоду, маскує від ворогів.)
— Розглянемо будову птахів? (Голова, тулуб, кінцівки - наявність двох ніг і пари крил. Зубів у птахів не має, але є дзьоб. Міцний дзьоб допомагає захоплювати і подрібнювати їжу.)
Отже. Які істотні ознаки птахів?
Запишіть в кластер
(Ознайомлення зі способом живлення птахів.)
Поміркуйте, чим живляться птахи?
А зараз попрацюємо в групах.
Завдання для кожної групи
Із пазлів скласти слово, яке і буде способом живлення птахів.
Запишіть в кластер
(Картки з птахами: качки, гуси, шпак, орел, сова, ворона, грак, лебідь, сокіл, беркут, голуб, чиж, сойка, сорока, гриф, яструб, журавель, лебідь, зозуля, горобець, іволга, жайворонок.)
Додаток 3
Голуб, чиж, лебідь, журавлі, гуси, качки - рослиноїдні
Шпак, горобець, жайворонок, зозуля, іволга - комахоїдні
Яструб, сокіл, орел, сова, гриф, беркут – хижі
Грак, сойка, сорока, ворона – всеїдні
Робота в парах.
Прочитайте і обговоріть в парах на які групи діляться птахи за способом життя.
Запишіть данні в кластер
Заповнення ІІІ частини кластеру «Спосіб життя» СЛАЙД 11
Чи потребують птахи нашої допомоги?
Як ми можемо їм допомогти?
— Цей кластер допоможе вам під час вивчення домашнього завдання.
А зараз перейдемо до творчого завдання
Відгадавши загадки, розгадаєм кросворд. Відгадав його правильно, у виділених клітиночках прочитаєте ключове слово.
Пильно здобич виглядає.
Як побачить її – вмить
Камінцем униз летить (Орел)
Бо нема своєї хати.
Яйця іншим підкидає,
Скільки кому жити – знає! (Зозуля)
1
2
3
4
5
1) Демонстрування та аналіз зразка.
2) Інструктаж учителя. (Технологічна карта оригамі «Голуб») СЛАЙД13
3) Повторення правил безпеки під час роботи.
4) Практична робота учнів
Технологічна карта «Голуб»
5) Виставка робіт учнів
— Пригадайте з чим символізується цей птах?
(Голуб – для всього людства – це птах миру.) СЛАЙД 14
Найдорожче у світі – це мир і злагода в сім’ї, у своїй школі, Україні, на нашій чудовій планеті Земля. І ми з вами будемо намагатися зберігати мир на всій планеті.
VІ. Підсумок уроку.
Продовжить речення
Сьогодні на уроці я …
VІI. Домашнє завдання.