Інтегрований урок"Розв'язування задач і вправ (математика в професії)"

Про матеріал

Розширила уявлення учнів про значення математики в житті людини, вдосконалювала вміння й навички учнів у розв'язуванні вправ і задач; розвивала увагу, пам'ять, вміння працювати в групах та парах, підтримувала інтерес до вивчення математики; виховувала спостережливість, працьовитість, любов до рідного краю.

Перегляд файлу

1

 

Комунальний заклад «Куп’янський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради

 

 

 

       

 

 

План-конспект інтегрованого уроку

з математики у 6-му класі на тему: «Розв'язування задач і вправ(математика в професії)»

 

 

 

                                                                                      

 

 

 

                                                                                      Вчитель математики

                                                                                      «спеціаліст вищої  категорії»                   

                                                                                       Жигайлова Г.І.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2015

Тема. Розв'язування задач і вправ (математика в професії)

Мета:

навчальна: розширити уявлення учнів про значення математики в житті людини, вдосконалювати вміння й навички учнів у розв'язуванні вправ і задач;

розвиваюча: розвивати  увагу, пам'ять, вміння працювати в групах та парах, підтримувати інтерес до вивчення математики;

виховна: виховувати спостережливість, працьовитість, любов до рідного краю.

Тип уроку: урок закріплення і застосування знань, умінь і навичок.

Вид уроку: інтегрований урок.

Словникова робота: професія.

Обладнання: мультимедійний проектор, магнітна дошка, геометричні фігури, малюнки «Професії», листя калини і верби, білий папір.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

 Добрий день шановні учні, дорогі гості!

Добрий день вам, добрі люди!

Хай вам щастя й доля буде!

                                             Не на день і не на рік,

          А на довгий-довгий вік!    Слайд 2

  - Послухаємо звіт чергового по класу.(Сьогодні 25 листопада 2016 рік,

середа, в класі присутні всі. Черговий по класу Чубенко Станіслав)

 

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ

 

- Відкрийте зошити, запишіть число, класна робота, тема нашого уроку: «Розв'язування задач і вправ».  Слайд 3

 Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми поговоримо з вами про значення математики у житті людини-математика в професії. Професія це вміння добре виконувати певну роботу, виготовляти різні речі, надавати послуги. Пригадаємо девіз нашого уроку:

                          «Щоб учителем, лікарем,

                           льотчиком стати

                           Математику треба

                      насамперед знати»   Слайд 4

 У нашому житті математика зустрічається скрізь. Починаючи від самого примітивного рахування поверхів і закінчуючи вищою математикою. Також математика дає нам змогу мислити та вирішувати  задачі з нашого життя. Важко уявити собі життя людини без математики. Тут не допоможе  найсміливіша фантазія. Коли в Америці було обіцяно велику премію тому, хто напише книжку під назвою «Як би  людина жила без математики», бажаючих одержати премію було багато,та написати книжку не зміг ніхто. Навіть найталановитіші фантасти не змогли уявити, як жити без математики. Історія конкурсу ще раз переконує нас, що суспільство без математики не може існувати.

   - Давайте пригадаємо що вивчає математика?(Цілі числа, дроби, іменовані числа, геометричні фігури.)  Слайд 7

1.  Для чого людині потрібні цілі числа?(Цілими  числами користуються при підрахунку предметів.)

- Які значки  використовують для позначення чисел?(Цифри.)

- Скільки  їх, назвіть цифри?

- Які дії ми виконуємо з цілими числами?(+,-,×,:)

- Як називаються числа при додаванні (-,×,:)

- Запишіть цифри у зошит. Пам'ятаємо: кожна цифра має свою хатинку клітинку.

-   Люди яких професій використовують цілі числа?  

2. Поговоримо про дроби. Для чого вони потрібні?(Щоб виміряти різні величини, їх частини потрібно крім цілих чисел ввести нові числа, які називаються дробовими.)

-   З чого складається дріб? Що показує знаменник дробу, що показує чисельник дробу?

-   Люди яких професій використовують дроби? (Продавці, кухарі, швачки,)

3. Коли ми отримуємо іменовані числа? (При вимірюванні довжини, маси, вартості і часу.)

   -   Які одиниці вимірювання довжини ви знаєте?  Слайд 8

   -   Назвіть найбільшу одиницю вимірювання довжини.

   - Що вимірюють кілометрами (метрами, дециметрами, сантиметрами, міліметрами.)?

-   Якими приладами вимірюють довжину?

-   Потрібні людям міри довжини?

     - Виконаємо вправу 1. Слайд 9

4. Чому необхідно знати та вміти користуватися одиницями маси? (З одиницями маси ми зустрічаємося щоденно: у магазині, на ринку, навіть під час приготування їжі.) Слайд 10

- Назвіть одиниці вимірювання маси.

- Люди яких професій користуються одиницями маси? (Люди багатьох професій, а саме: лікарі, кухарі, будівельники, аптекарі, ювеліри, колгоспники, продавці та багато інших.)

- Назвіть види терезів. (Настільні, медичні, автомобільні, вагонні)

     - Виконаємо вправу 2. Слайд 11

5.   Чи потрібні людям гроші? (Так. Ми можемо купувати та продавати будь-які товари та послуги. Гроші це міра цінності.) Слайди 12,13

    -  Яку найменшу грошову одиницю України ви знаєте?

    -  А 100 копійок буде .

    -  Назвіть найменшу паперову купюру - , найбільшу - .

    Людям усіх професій потрібні гроші: а саме продавці, касири, робітники банків користуються ними більш за все.

- Виконаємо вправу 3. Слайд 14

6.  Навіщо потрібно знати міри часу? Слайд 15

 Міри часу займають важливе місце у житті сучасної людини. Робочий день працівника, вчителя, лікаря, льотчика розписаний по хвилинах. Люди усіх професій залежать від часу.

- Відкрийте підручники на сторінці 95. Виконаємо вправу 4. Слайд 16

- Рік поділяється на пори року. Скільки їх?

- Яка зараз пора року? Які місяці називають осінніми? Зараз який місяць? Чому він має таку назву?

Листопад-це час, коли листя падає з дерев.

7.  Фізкультхвилинка. Слайд 17

 А ось листопад приніс нам останні листочки. Давайте зберемо їх і пограємо в гру «Чий це листочок?»

 Але листочки не прості. Впізнайте, що там сховалось під листочками?

- Геометричні фігури. Які? (Квадрат, круг.)

- Хто квадрати знайшов покажіть листочки.

- З якого дерева вони опали? (Калини)

- А хто знайшов круги? А у вас з якого дерева вони опали? (Верби)

- Що це за дерева? (Це національні символи України)

- «Без верби і калини-нема України»

          -   Квадрат, круг-що це? (Геометричні фігури)  Слайд 18

- На яких уроках ми їх вивчаємо? (На уроках геометрії)

8.  Геометрія це наука про властивості геометричних фігур.

 Геометрія широко застосовується на практиці. Ії треба знати і робітнику, і інженеру, і архітектору, і художнику. Слайд 19

- Гра «Роби так, як я»

- Попрацюємо пальчиками. Поділимо квадрат пополам

Послідовність виготовлення виробу.

 

- Що отримали? (Птаха)

- На якого птаха схожий цей виріб? (Голуб)

- Голуб-це символ миру. Щоб гарно працювати, людям усіх професій потрібен мир. Хай летять наші птахи, несуть мир у всі куточки нашої країни.

ІІІ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

- А ми розв'яжемо задачі.

- Задача  № 1. Прочитаємо умову задачі. Слайд 20

На приготування обідів кухар витратив за місяць 426кг цибулі, капусти у 3 рази більше ніж капусти. Скільки кілограмів картоплі витратив кухар?

- Запишемо коротку умову задачі. Слайд 21

- Спочатку розв'яжемо усно задачу.

- Запишемо розв'язання задачі у зошити. Слайди 22,23

- Задача  № 2. Слайди 24-26

- Якщо в перукарні вас підстрижуть «під нуль», то й тоді на голові залишиться ще 200м волосся. Обгрунтуйте це твердження.

 Математика сувора, вимоглива і в той же час весела і жартівлива. Багато поетів і письменників склали вірші, казки, співаночки про математику. Артисти використовують цифри і числа у своїх виступах. Слайд 27

 Пригадаємо прислів'я чи приказки в яких зустрічаються числа. Слайд 28

-  Один за всіх і всі за одного.

- Одне приємне слово наче сад цвіте.

- Сім разів відміряй один раз відріж.

- Старий друг краще нових двох.

-  Семеро одного не ждуть.

Назвіть пісні, в яких зустрічаються цифри і числа. Слайд 29

- Ой, на горі два дубки.

- Одна калина за вікном.

- Ой у полі три криниченьки.

- Пісенка про п'ять хвилин.

Гра «Впізнай професію» Слайди 30-39

ІV. ПІДСУМОК УРОКУ

 Підведемо підсумок уроку. Чи потрібна математика в житті людини? (Потрібна)

Учень 1.

 Праця людей багатьох професій немислима без обчислень. Майстри, котрі виготовляють одяг, взуття, повинні знати найважливіші числові мірки. Слайд 40

Учень 2.

 Будівельники, архітектори зводять споруди. Щоб вони були міцними й гарними, потрібна математика - формули, креслення, обчислення. Слайд 41

 

Учень 3.

 Хто мріє стати лікарем, повинен пам'ятати, що людям цієї професії теж потрібні математичні знання. Треба виміряти тиск крові, частоту пульсу, виписати ліки у певних дозах. Слайд 42

Учень 4.

 Люди працюють і будують, відкривають таємниці природи проникають у космос, на місяць, на дно океанів та в глибини Землі. І в цій діяльності їм завжди допомогає математика. Слайд 43

Гра «Мікрофон»  Слайд 45

Закінчіть речення: «На уроках математики треба добре навчитися

- обчислювати,

- вимірювати,

- додавати,

- віднімати,

- множити,

- ділити,

- спритно рахувати,

- розв'язувати задачі,

- розв'язувати приклади,

- розв'язувати рівняння,

- лічити,

- порівнювати,

- креслити,

- вчити правила.

 Математика може творити чудеса, вміє рахувати і веселитися. Вміє вона і співати, і танцювати. Математика-наука не суха, а весела й жартівлива, поетична й фантастична. А ще, вона нам дуже і дуже потрібна в житті.

Слайд 44,46

V. ОЦІНЮВАННЯ

Дуже ви були старанні,

Отже,всі ви-учні гарні,

І за труд ваш на уроці,

Вам подякувати хочу!

І відразу ж у журнал,

      Всім поставлю вищій бал.

VІ. ДОМАШНЕ ЗАВДАННЯ

 Намалювати свою майбутню професію. Слайд 47

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 6 клас, Інтегровані уроки
Інкл
Додано
4 листопада 2018
Переглядів
1859
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку