Інтегрований урок у 4 класі на тему: "Повторення і закріплення знань про прикметник. Щедрівки і колядки. Виготовлення елементів різдвяного вертепу"

Про матеріал

Мета: закріпити знання учнів про прикметник як частину мови, вчити визначати та підбирати прикметники в однині та множині, визначати рід прикметників, виразно читати колядки та щедрівки; розвивати мовлення, логічне мислення, кругозір;виховувати любов до рідної землі, повагу до народних традицій та звичаїв українців.

Перегляд файлу

 

 

 

Розробка  інтегрованого уроку у 4 класі

(українська мова,музичне мистецтво, трудове навчання)

 

Повторення і закріплення знань про прикметник.

Щедрівки і колядки.

 Виготовлення елементів різдвяного вертепу.

 

 

 

Зі Святом Вас Різдва Хрестового!

 

 

                                                                 Підготувала вчитель Надеждівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

                                                                 Білозерського району Херсонської області

                                                                 Бойко Наталія Іванівна

 

 

Тема:Повторення і закріплення знань про прикметник. Щедрівки і колядки. Виготовлення елементів різдвяного вертепу.

Мета: закріпити знання учнів про прикметник як частину мови, вчити визначати та підбирати прикметники в однині та множині,  визначати рід прикметників, виразно читати колядки та щедрівки; розвивати мовлення, логічне мислення, кругозір;виховувати любов до рідної землі, повагу до народних традицій та звичаїв українців.

Обладнання: картки для групової роботи, відеозапис « Це - наше і це твоє »  ( Різдвяні свята), презентація «Зимові свята на Україні», аудіозапис  різдвяних пісень, мультимедійний проектор,комп’ютер .

Хід уроку

І.Організація класу.

(Діти заздалегідь сідають на свої місця у групах)

ІІ. Оголошення теми і мети уроку

Вчитель: Майже цілий місяць господарює зима. Принесла вона з собою і морози, і перший сніг, і блискучі сніжинки, і гострі бурульки. А ще в народі кажуть, що взимку скільки днів, стільки й свят. А яке зимове свято ми вже відсвяткували?  Які свята ще попереду? Сьогодні наш урок буде дуже багатий на різні види роботи (як і зима на свята), адже ми спробуємо поєднати і українську мову, і мистецтво, і трудове навчання. А об’єднає всі  ці несумісні на перший погляд уроки гарне, добре, старовинне свято – Різдво.

ІІІ Актуалізація опорних знань

- Коли святкують Різдво? А Святвечір?

(Перегляд ролика «Це наше і це твоє»( Святвечір)

Щоб дізнатися скоріш,  якого ми роду,

Ми   вивчаєм звичаї нашого народу.

Щоб у світі краси не здалося мало,

Щоб нам на душі веселіше стало
 

VІ. Узагальнення і систематизація знань

-Які страви традиційно готували на Різдво?

На свято готували кутю з маком,

Смажену  рибу з червоним раком,

З капустою вареники,

Картопляні печеники ,

Тертяники ,книдлі,

Чорнослив у повидлі,

Капусту, грибочки, також огірочки,

Підливу з часником, хрін з червоним буряком,

Голубці із перцем –  та все з щирим серцем.

Ще салатів та приправ – усього 12 страв!

Господиня накривала на стіл, а господар ставив біля ікон дідуха –немолочений сніп жита –образ Різдвяних свят. Рівно через тиждень його спалювали на межі розчинених воріт і перестрибували, щоб бути сильними, здоровими. А зерноз дідуха давали птахам,щоб був гарний виводок.

1 завдання для наших груп:

Підберіть ознаки різдвяним стравам, доберіть по 3 прикметники.

1 група: Вареники (які?)…,…,… .

               Кутя(яка?)…,…,… .

               Грибочки (які?)…,…,… .

2 група: Голубці (які?)…,…,… .

                Пиріжки(які?)…,…,… .

                Огірочки(які?)…,…,… .

3 група: Часник (який?)…,…,… .

                Чорнослив(який?)…,…,… .

                Риба (яка?)…,…,… .

Хто справиться першим і все зробить правильно, той у свою торбинку наколядує смаколиків.

(Перегляд ролика «Це наше і це твоє»(Колядки)

Вчитель: Після того, коли вже вся родина зустрічалася за вечерею, куштувала всі страви, згадувала за кутею всіх померлих родичів, починалося найцікавіше – колядування.

Спробуємо уявити себе колядниками!

Згадаймо ж нині всі Різдвяні свята чарівні. 
Щоби в Святвечір скрізь лунали колядки давні голосні, 
А в Щедрий вечір засівали зерном світлиці нам усім. 
Щоб за врочистими столами раділи святам і зимі, 
Щоб люди завжди шанували звичаї рідної землі.

(Діти колядують, отримують у торбинку ласощі)

1.Яскрава зірочка зійшла,

Свята вечеря підійшла.

Кутя, вареники, грибочки,

Квасоля, риба, огірочки.

Нехай лунає в хаті сміх,

З Різдвом Христовим Вас усіх!!!

2.Хай Різдво з тим завітає,

Чого серце забажає.

Хай несе у кожну хату

Щастя, радості багато,

Хай смачна кутя Вам вдасться,

Хай в сім’ї панує щастя.

Щоб весела коляда

В хату радість принесла.

Христос рождається!

3.Хай радість і добро несе тиха Ніч Свята,

Хай освітлює Вам шлях зірка золота,

У небі зорепад справджує бажання!

Щастя Вам, Веселих Свят, миру і кохання!

4.З Різдвом Христовим, друзі милі!

Нехай омріяне здійсниться,

Щоб Новий рік зустріти в мирі,

З любов'ю й радістю у серці.

Щоб негаразди оминали,

Натхненням повнилися мрії,

Щоб в душах ваших не згасали

Кохання, Віра та Надія

5. Хай родиться в полі Жито й пшениця,

Хай хліб-сіль будуть У Вашій світлиці.

Щоб Ви в своїм домі Всі були здорові,

І щоби було у Вас Усього доволі!

Хай сипляться гроші Вам дощем із неба,

Й Господь посилає Усе,що Вам треба!

Хай щастя стукає у двері, Хай заходять до оселі

Радість,злагода та спокій І любов на довгі роки!

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!!!

6.Нехай цей день, а також рік – завжди буде веселий

Божа щира благодать, завжди буде в оселях.

Біди не знати, ні страждань – в достатку завжди жити,

І Дню Народження Христа – воістину радіти!

Христос Народився!

7.Христос народився!

Хай здоров'я з Вами буде

Хай Вас гумор не забуде,

Хай смачна кутя удасться,

Хай завжди панує щастя,

Щоб весело і багато провели

Різдвяні свята!

8.Хай за вікном хуртеча злиться,

А нам співати і радіти.

Горить ялинка у світлиці –

З Різдвом Христовим, любі діти!

Дніпро обняв дзвінкі Карпати,

А в хаті вже кутя і сіно.

Дозвольте заколядувати:

- З Різдвом Христовим, Україно!

 9.Хай в році новім,

При святому Різдві,

Всі мрії сповняться -

Давні й нові!

Як тим пастухам,

Хай Вам ангел щоднини

Приносить до дому

Приємні новини!

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!

10В гарну днину добрий час,

Я з Різдвом вітаю вас,

І з вечерею святою,

Веселою колядою!

Хай колядочка лунає

І сніжком хай посипає.

Хай Рік Новий несе у хату

Щастя й радості багато!

Христос рождається!

 

Вчитель: Далі завдання вашим групам:

З різдвяної колядки випишіть прикметники в однині і поставте їх у множину.

1 група:

 В гарну днину добрий час,

Я з Різдвом вітаю вас,

І з вечерею святою,

Веселою колядою!

2 група:

Хай  весела колядочка лунає

І білим сніжком хай посипає.

Хай Рік Новий несе у хату

Великого щастя й добра багато!

3 група:

У день святий Різдва Христова

Бажаю щастя Вам земного,

Бажаю в душах відродити уміння вірити,любити,

А Бог Вам щедрою рукою за Вашу віру, за терпіння

Щире  дасть благословіння.

Вчитель: Продовжимо наше знайомство з різдвяними традиціями

 (Перегляд ролика «Це наше і це твоє»(Щедрик)

Далі – знову завдання для груп.

1 група : З’єднай місток- поєднай частини прислів’я та підкресли прикметники.

Добрий  той сніг,                          крізь плач сміється.

Зима засніжена-                             що вчасно ліг.

Зимове сонце                                літо дощове.

2 група:

Сніг глибокий –                    та хліб не родить.

Чим міцніша зима,                рік хороший.

 Зимою поле чисте,               тим швидше весна.

3 група:

Лиха тому зима,                        і в свято, і в будень.

На Новий рік прибавилось       в кого кожуха нема.

Сумний грудень                        дня на заячий скік.

Вчитель: Добре колядуєте, отримуйте смаколики!

Фізкультхвилинка

(Перегляд презентації)

     А зараз пропоную вам попрацювати – прикрасити наш клас макетом вертепу. Вертеп –(зі старослов'янської — печера) — мандрівний театр маріонеток, поширений в основному в Україні, (17-18 століття). Мав форму двоповерхового дерев'яного ящика. Вертепна скриня схожа на будиночок, що має два поверхи, які за християнською традицією трактувалися як "небо" і "земля".На верхньому поверсі вертепу знаходилася нерухома фігура діви Марії з немовлям, а на нижньому - трон царя Ірода. Вертепні ляльки рухалися за допомогою прикріплених до них знизу дротів. Вертепник, який стояв позаду скрині,водив ляльку по прорізах у підлозі, спостерігаючи за дією у спеціальні віконечка. Лялькар говорив і співав за всіх героїв, змінюючи голос для надання певної характеристики персонажам.

     У нас вже є макет вертепної скрині,він трохи спрощений,але треба зараз доповнити його персонажами: маленьким Ісусом, Йосипом, Марією, янголятами та ягнятами. Ми зараз створимо завершену композицію.

Завдання для груп : 1 група вирізає та склеює фігурки людей.

                                    2 група – фігурки тварин.

                                     3 група -  ялинки.

Практична робота учнів

Діти вирізають необхідні деталі, склеюють та доповнюють макет вертепу.

Підсумок уроку-Діти, ви сьогодні добре працювали, тож загляньте у ваші торбинки та поласуйте смаколиками! Не забувайте традицій нашого народу!

 

D:\Пользователь\Pictures\2016-17р\20170112_131416.jpg

 

D:\Пользователь\Pictures\2016-17р\20170112_092737.jpg

 

 

 

D:\Пользователь\Pictures\2016-17р\20170112_095222.jpg D:\Пользователь\Pictures\2016-17р\20170112_093454.jpg

docx
Додано
26 грудня 2017
Переглядів
1797
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку