Інтегрований урок у 8 класі (інформатика, геометрія, алгебра)

Про матеріал

Тема: Використання математичних, логічних та статистичних функцій табличного процесора. Розв'зування задач.

Мета:

навчальна: формувати вміння використовувати у формулах вивчені функції

розвивальна: розвивати вміння використовувати отримані знання в різних ситуаціях під час роботи за комп'ютером;

виховна: виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки

Тип уроку: інтегрований.

Форма проведення уроку: практична робота.

Перегляд файлу

 

Інтегрований урок у 8 класі (інформатика, геометрія, алгебра)

Тема: Використання математичних, логічних та статистичних функцій табличного процесора.

           Розв’зування задач.

Мета:

навчальна:  формувати вміння використовувати у формулах вивчені функції

розвивальна:  розвивати вміння використовувати отримані знання в різних ситуаціях під час роботи за комп'ютером;

виховна:  виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки

Тип уроку: інтегрований.

Форма проведення уроку: практична робота.

Устаткування і дидактичний матеріал:

           персональні комп'ютери зі встановленим на них пакетом Microsoft Offiсe EXCEL;

           робоча Книга EXCEL, що міститься у файлі KWUR.xls, із заготовками;

           індивідуальні бланки, що містять завдання і форму для звіту про роботу;

           карти інструкцій по виконанню практичної роботи;

           презентація, підготовлена в Microsoft PowerPoint, що містить ілюстраційні слайди для повторення пройдених тем і пояснення завдання;

Хід уроку

 І. Організація класу до уроку

Привітання із класом (слайд 1)

Повідомлення теми і мети уроку (слайд 2-3)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Підсумковий тест : Технології  опрацювання числових  даних у середовищі табличного процесора

http://testinform.in.ua/test-22-8-klas

IІІ. Формування вмінь та навичок

Під час виконання практичних завдань пам’ятайте про правила безпеки життєдіяльності при роботі з комп’ютером!

Учитель математики. Діти! Ми з вами закінчили вивчення теми «Квадратні рівняння». (Демонструються слайди  презентації з коментарями вчителя.)

Учитель інформатики. На попередньому уроці ми розібрали рішення квадратного рівняння в електронних таблицях. Для перевірки можливості обчислення коренів квадратного рівняння за відомими формулами нам знадобилася наявна в арсеналі EXCEL логічна функція ЯКЩО. З її допомогою ми змогли одержати і записати в елементи електронної таблиці формули для розрахунку коренів х1 і х2, а також вивести на екран повідомлення у разі неможливості отримання коренів, і таким чином створили універсальну форму розв’язування квадратного рівняння за його коефіцієнтами а, b, с на аркуші Робочої Книги EXCEL

=ЕСЛИ(C$6>=0;ЕСЛИ(B$5<>0;(-B$6 + КОРІНЬ(C$6))/(2*B$5);"");"") - в комірці B10

=ЕСЛИ(C$6>=0;ЕСЛИ(B$5<>0;(-B$6 - КОРІНЬ(C$6))/(2*B$5);"");"") - в комірці B11

= B6^2 - 4 * B$5 * B$7 - в осередку C6;

=ЕСЛИ(C6<0;"Рівняння не має коренів";"") - в комірці D5;

=ЕСЛИ(B5=0;"Недопустиме значення коефіцієнта а";"") - в комірці D6.

Роз'яснення порядку виконання роботи.

Завдання 1.

У нашій сьогоднішній практичній роботі ви проведете експеримент - послідовно підставляючи різні, відповідні вашим завданням коефіцієнти квадратного рівняння у Форму, що знаходиться на Аркуші 1 Робочої Книги EXCEL у файлі KWUR.xls  і отримаєте результати розв’язку і проаналізуєте їх.

Учитель математики. Діти! Ми з вами закінчили вивчення теми «Співвідношення у прямокутному трикутнику». (Демонструються слайди  презентації з коментарями вчителя)

Завдання 2. Використання математичних функцій у формулах

Для прямокутного трикутника АВС обчисліть довжину гіпотенузи та другого катета за заданими значеннями катета і протилежного до нього кута. Завдання на с. 200 підручника

Завдання 3

Скласти таблицю тригонометричних значень від 0 до 90 градусів

Завдання 4

Таблиця квадратів двозначних чисел

V. Підсумок уроку

Обговорюємо (слайд 12)

З яких компонентів складається функція при роботі в середовищі електронних таблиць?

Які існують способи вставлення функцій до формули?

Що може бути аргументом функції?

Скільки аргументів може містити функція? Від чого залежить їх кількість?

Наведіть приклади задач зі шкільних дисциплін, для розв’язуванння яких можна використати функції з категорії Математичні або Статистичні в середовищі табличного процесора.

Рефлексія (слайд 13)

Що нового сьогодні дізналися?

Чого навчилися?

Що сподобалось на уроці, а що ні?

Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання (слайд 14)

Опрацювати параграф підручника п.29 с. 197-200

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Самікова Ірина Олександрівна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
До підручника
Алгебра 8 клас (Істер О. С.)
До уроку
Вправи на повторення
Додано
3 травня 2018
Переглядів
1216
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку