Клас 8: Бінарний урок: Географія, англійська мова
Тема: «Чи знаєш ти Україну?»
Вчителі: О. Л. Краснобай, О. В. Присяжнюк
Мета: Поглибити знання про природу України; Удосконалити попередньо набуті навички використання знань з географії та англ.мови; Удосконалити роботу з картами; розвивати вміння робити висновки; Порівнювати, виховувати патріотизм, почуття гордості за свою батьківщину.
Topic: Do you know Ukraine ?
Practical (to practice pronunciation): 1. To develop speaking skills of students through methods of interactive activities;
2. To practice intensive reading of the text.
3. To summaries knowledge of geographical position and climate of Ukraine.
Educational aim: to develop features of characters kindness, tolerance honorable attitude towards the country you live in and people living here
Culture aim: To develop students` creative abilities of geographical position of Ukraine, its flora and fauna, rivers, etc. To help learners consolidate and develop their vocabulary by active using the words expressions and proverbs given.
Обладнання: Фізична карта України, атлас, мультимедійна презентація, відеофрагмент, інтерактивна дошка, підручник.
Підручники: Англійська мова: О. Карпюк 8 клас, Географія: В. М. Бойко, І. Л. Дітчук, Л. Б. Заставецька.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь та навичок.
Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть: робити висновки щодо особливостей географічного положення України, рельєфу, клімату; розширити знання про «Сім чудес України».
Хід Уроку
T: Good afternoon, my dear friend. Hope, you are well. Today we`ll have unusual lesson. We`ll talk about our country, about our Motherland. We live in Ukraine, we love our land. I Know you are the patriots of our motherland. You can see the proverb on the board “East or West Home in the best!”. How can you explain the mining of it? Try to comment it.
В: Доброго дня! Діти, ви знаєте мене як учителя географії і, мабуть здивовані, побачивши мене на уроці англійської мови. Але я тут не випадково, тому, що сьогодні ми проведемо незвичайний урок, а урок англійської мови та географії разом!
Тема нашого уроку «Чи знаєш ти Україну?». Сьогодні на уроці ми підсумуємо знання з географії та англійської мови стосовно географічного положення, рельєфу та клімату нашої держави. Я сподіваюсь, що ви продемонструєте чудові знання з цієї теми. На цьому урочі ви будете розмовляти українською та англійською мовами. І розпочнемо з перегляду відеофрагменту про нашу прекрасну Батьківщину.
Любіть Україну, як сонце любіть,
Любіть у труді, у коханні, в бою, |
Love our Ukraine, as the sun love her
Love our Ukraine in your dreams and awake
Without her, we’re nothing, just cinder and dust
For us in this world, she’s the only one
She is in the flowers, the birds, palisades
She is like the Burning Bush that can’t be burnt
She’s cannonade’s roar that chases away
Young man! She deserves all your laughter and tears
Young maiden! Like blue sky, above and beyond
Love her in trouble, in joy, even war
|
https://www.youtube.com/watch?v=KjJs-umuIz8
You should make up sentences using these words (on the board)
– речення зі словами: Говерла – найвища вершина Карпат; (складають речення англійською та українською мовами вживаючи слова з асоціацій)
IVОсновна частина уроку. Вивчення нового матеріалу ( повторення та активізація вивчених раніше тем)
Г.П. – розташування будь якого об’єкта відносно інших території і об’єктів.
Розрізняють: фізико-географічне та економіко-географічне положення.
Ф.Г.П. – розміщення відносно великих природних об’єктів (материків, океанів, морів, природних зон…)
Е.Г.П. - розташування відносно суспільних об’єктів (країн, сировинних баз, транспортних шляхів)
Давайте спробуємо охарактеризувати географічне положення країни та оцінити його вигідність.
Before your reading the text about the geography and climate of Ukraine. Look at the board, listen to me and repeat this words:
The Crimeans – Кримські гори
The Dnieper – Дніпро
The Dniester – Дністр
The Bug – Буг
The Donets – Донець
Poles – поляки
Bulgarian – болгари
Belarus – Білорусія
Moldova – Молдова
Czech Republic – Чехія
Slovakia - Словакія
Hungary – Угорщина
Poland – Польща
Romania – Румунія
The Carpathians – Карпати гори
square – площа
kilometre – кілометр
Russia - Росія
На основі набутих знань, заповніть таблицю, яка лежить перед вами
Ознаки для характеристики |
Особливості географічного положення |
На якому материку розміщена? |
|
У якій частині світу розташована? |
|
Площа території? |
|
Крайні точки? |
|
Протяжність території? |
|
Країни з якими межує? |
|
Якими морями омивається? |
|
Які тектонічні структури в основі? |
|
Основні форми рельєфу? |
|
Кліматичні пояси? |
|
У яких природних зонах розташована? |
|
Read the text(page215(b) Карпюк 8 клас) using the map if Ukraine and complete the sentences.
We tell the text in chain
Answer the questions:
Рухаємося далі, і наступна зупинка рельєф.
Міні-конкурс «Відгадай форму рельєфа за описом»
Grammar
Feel the prepositions in the text
The climate of Ukraine is similar ___ (to) the wheat – producing regions of Canada and characterized ___ (by) abundant precipitation and cloudy skies, especially ___ (in) a fall and winter. The mean temperature ___ (in) summer is 17F (19 C) and ___ (in) winter 21F (-6 C). ___ (although) summers tend to be short, the temperature can rise ___ (to) the 90 F (30 C). Winters are long and cold, ___ (with) cloudy skies as a norm.
Наступна зупинка:Клімат.
Клімат – багаторічний режим погоди який повторюється із року в рік
Який тип клімату сформувався на території України? Клімат південного берегу Криму? Характеристики кліматичних поясів?
Підведення підсумків:
Діти презентують проекти.
Оцінювання роботи учнів.
Подяка учням за активну роботу.
Thank you for your work. We are very proud to teach such clever students.
https://www.youtube.com/watch?v=KjJs-umuIz8