Інтегрований урок з читання і української мови, Тема" Подорож казковим містечком"

Про матеріал

Казки люблять всі. Навіть ті, хто не зізнається в цьому. У казковій формі проблему легше побачити і легше сприйняти. Для казкового героя легше знайти вихід зі складної ситуації – адже в казцї все можна ! До того ж усім відомо, що казки завжди добре закінчуються. Ось тому така популярна казкотерапія.

Перегляд файлу

Тема:                  " Подорож до казкового містечка."

 

                              ( інтегрований урок з читання, української мови )

 

Мета:                 -  розвивати читацькі навички;

  • удосконалювати і закріплювати навички письма;
  • розвивати мовлення;
  • виховувати акуратність, бажання охороняти рідну природу.

 

 

                            Хід уроку:

 

             І. Оголошення теми та мети.

      - Діти, сьогодні ми з вами побуваємо у чудовому казковому містечку. Це містечко не просте, ми повинні добре знати вивчені букви, щоб подорожувати в ньому. А поїдемо ми з вами в кареті.

              ІІ. Для того щоб ми могли їхати потрібно прочитати слова, які написані на листочках, інакше карета з місця не зрушить.

( левеня, льон, дівчинка, йорж, сонечко, чистить, річка, їжачок.)

              ІІІ. Дорога в "кареті".

Наша карета мчить через ліс. В лісі ростуть цікаві дерева, квіти.

  • Які звуки ви почули ?
  • Що ви знаєте про звуки ?
  • Придумайте слова з цими звуками.

              4. Пропуск у казкове містечко.

  • Біля воріт стоїть варта. Пропустить нас у місто тільки тоді, як відгадаємо загадку.

 

Дуже я потрібна всім –

І дорослим, і малим.

Всіх я розуму учу,

А сама завжди мовчу.

                                ( Книга).

  • Ось бачите, я вам говорила, що треба дружити з книгою, щоб побувати у казковому містечку.

               5. Подорож по місту.

        1). Вулиця Складова.

  - Свою подорож ми почнемо з вулиці, першої від воріт міста. Хто вже знає її назву ? ( назва вулиці написана на папері і прикріплена до дошки).

  - Щоб ми могли проїхати нею, треба прочитати і виконати завдання. Прочитай спочатку склади за стрілочкою. Утвори з них слова. Пригадай, з якої пісеньки про улюблену тобою тваринку тут йдеться?

 

           ти                      сі                        кий                             Чи можете заспівати    

ко                    ку                     рень                                             колискову?

  • Молодці, справились. Можемо рушати далі.

      2). Вулиця Садова.

- Далі ми повертаємо на вулицю Садову.

     -Чому вона так називається?

                              -Хто збирає яблука? ( Їжачки ).

                              -Давайте допоможемо їжачкам.

Кожне  яблуко незвичайне, зірвати і покласти в кошик можна тоді, коли прочитаєш речення. (Дібрані з книжок ).

                              -Не хвилюйтесь, любі діти!

                               Дочекаємося літа.

                               -Вітер в лісі повіває-

                               Він стару вербу гойдає.

                               -Юля вранці їла,

                               Юля юшки не любила.

                               -Тихо, тихо в темнім

                               лісі, хтось таємний

                               спить в горісі.

                              -Рак ранесенько проснувся

                              в черевики гарні взувся.

                               -Дзьобнув хлібця горобець,-

                               Дзьоб обтер об стовбурець.

-Ось уже всі яблука у кошичках. Їжачки вам дякують. Можна рушати далі.

         3.) Вулиця Загадкова.

                                                        ( Кросворд.)

                       1.Мовчить, а сто дурнів навчить.

                       2.Залізний вовк, конопляний хвіст.

          4.) Вулиця Рухлива.

                       Фізхвилинка. Встаньте, діти, посміхніться,

                                               Землі нашій поклоніться,

                                               За щасливий день вчорашній.

                                               І до сонця потягніться.

                                               Веретеном покрутіться,

                                               Раз присядьте, два присядьте.

                                               І за парти тихо сядьте.

            5.) Вулиця Пиши-Читай.

-Добре, друзі!

-Відкрийте зошити, щоб підтвердити знання, виконаймо завдання.

             Я ж вам хочу пригадати,

             Як під час письма сидіти

             Ви усі повинні, діти:

             Спинки прямо, не горбіться

             Ніжками в підлогу впріться,

             Лиш голівки нахиляйте,

             Зошити у всіх відкриті

             І всі записи охайні, щоб оцінки були гарні.

В словах цих пропущені букви не марно-

З них скласти слова зможеш ти гарно.

                         м и Ш а

                         з і р К а

                              к О б з а р

                            с і Л ь

                               г А в а

       Записали всі? Гаразд.

       Що ж, увага, перший клас!

       Чи потрібні букви всі

       Подивіться ось такі? ( Виставляється декілька букв з розрізної азбуки, серед яких є пропущені букви.) Яке слово заховалось?

                 6.) Вулиця Каліграфічна.

     ( Діти відгадують по вертикалі слово )

            Правильно ви розповіли,                 

             Але це лише півділа.

            Будуть зошити охайні

            Коли будете уважні.

 

                                                     К в а

 Рано вранці жабенята

 Вчаться голосно читати.

 І не дивно, що слова

 Обов’язково містять "Ква".

 От і спробуй відгадати,

 Що читали жабенята.

 

 1.К В А_

 Цей "ква" влітку від спраги рятує.

 2.К В А _ _ _ _

 Цей "ква" учень на дошці малює.

 3. _ _ _ К В А

    К В А _ _ _ _

 Ці "ква" на городі зростають

 І разом до борщу потрапляють.

 4. _ _ К В А _

 Цей "ква" вас читати навчить.

 5. _ _ К В А

 Цей- звук означає й мовчить.

 6. К В А _ _ _ _ _

 Родина велика в "ква" цьому живе.

 7. _ К В А _ _ _ _

 А в цьому – рибка- красуня пливе.

Погубилися слова, не хотіли йти в садочок, то ж поставте їх в рядочок, щоб могли ми прочитати, про що нам хочуть розказати.

                                       Сонце, пригріва, весняне.

                                       Струмки, в, біжать, рівчаках.

7.) Вулиця Танцювальна (фізхвилинка)

 

8.) Вулиця Квіткова.

           Які квіти ростуть на вулиці.

                     о р т я а д н                                     я л і л е

                   м а р о ш к а                                      п а н т ю л ь

                 й а р а т с                                           ц и с н а р

           Прочитайте про першу квітку весни.

                          М. Познаньська. Пролісок.

           Бесіда про охорону квітів, природу.

                            9). Повернення з казкового містечка.

Оце на сьогодні і вся подорож. Час вертатися назад. Чи сподобалося вам?     

10.) Домашнє завдання.

 

Намалювати будь-яку весняну квітку, скласти про неї загадку і записати в зошит.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
2 липня 2018
Переглядів
924
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку