Інтегрований урок з літературного читання, української мови та математики дасть змогу поглибити вивчений матеріал без додаткових затрат. Цікава форма поєднання різних предметів у цій розробці розкриває зміст нестандартних форм навчання.
Інтегрований урок з літературного читання, математики, української мови.
Тема: В гостях у зими-чарівниці
Літературне читання. Л. Костенко. Баба Віхола.
Українська мова. Прикметник. Добір синонімів, антонімів.
Математика. Закріплення таблиць множення числа 3 і ділення на 3.
Зінтегровано: літературне читання, математика, українська мова.
Мета.
вміння вчитися: розвивати вміння аналізувати, систематизувати, застосовувати вивчене на практиці для виконання завдань в нових умовах;
соціальну: формувати вміння доброзичливо працювати в групах;
інформаційну: розвивати вміння працювати з додатковою літературою, самостійно знаходити потрібну інформацію;
Тип уроку: інтегрований.
Обладнання: прислів’я, вірші, загадки про зиму, ментальна карта «Прикметник», п’єса П. Чайковського «Пори року», дидактичний матеріал для гри, тлумачний словник, словник синонімів, антонімів.
Хід уроку:
настрою.
Любі діти, підніміться,
один одному всміхніться,
успіхів усім бажайте,
Гостей щиро привітайте.
Усміхніться всім навколо:
небу, сонцю, квітам, людям.
І тоді обов’язково
День у нас веселий буде!
Вправа «Комплімент»
Стало голо навкруги –
Я розпушую сніги,
Наганяю холоди,
Воду сковую в льоди.
В дружбі я з дітьми всіма,
Здогадались? Я - … (зима)
Сьогодні ми будемо працювати над віршем Л. Костенко «Віхола»; добирати синоніми, антоніми до «зимових слів»; розв’язувати приклади й задачі на множення на число 3 і ділення на 3.
( мітла, решето, вешталась)
Добери синоніми до слова віхола (робота з словником синонімів)
Віхола, заметіль, хуртовина, хуга, завія, метіль, хурделиця, сніговій.
Гра «Навпаки»
1 група називає прикметники.
2 група – добирає до них антоніми.
1 група 2 група
Добра сердита
Молода стара
Весела люта
привітна лиха
Діти, розкажіть якою ви уявляєте бабу Віхолу.
Прикмета – це характерна риса, яка відрізняє один предмет від іншого, розповідає про щось детальніше.
Ми веселі мовознавці,
Ми зібрались позмагатись
Будь кмітливим, не зівай,
Про прикметник розкажи-
руку давай.
Я бачу ви дуже багато знаєте про мене. Я приніс для вас цікаві завдання.
І завдання
1 група. Встав прикметники, зроби висновок: для чого потрібні прикметники в мові.
2 група. Опиши «зимові» слова.
Сніг – білосніжний, пухкий, білий, волохатий, холодний.
Зима – холодна, зла, весела, злюча, чарівна.
Мороз – сердитий, колючий, лютий, веселий, страшний.
ІІ завдання
Продзвенить дзвінок,
закінчується наш урок.
І скажу вам у кінці,
Що у нашім класі
діти просто: молодці!