Інтегрований урок з математики для 4 класу

Про матеріал
розвивати навички оперування отриманими знаннями, уміти обирати ефективні способи реалізації завдань, аналізувати діяльність, повторити вивчені таблиці множення та ділення, порядок виконання арифметичних дій, алгоритм розв’язання задач, вчити дітей аналізувати та узагальнювати результати своєї діяльності, раціонально використовувати свій час, бути ініціативними, не боятися пропонувати нестандартні рішення, вчити аргументувати свій вибір
Перегляд файлу

                        Інтегрований урок з математики і економіки

Тема: Порівняння багатоцифрових чисел. Перетворення іменованих чисел.  Розв’язування  задач.

Мета: розвивати навички оперування отриманими знаннями, уміти обирати

ефективні способи реалізації завдань, аналізувати діяльність,

повторити вивчені таблиці множення та ділення, порядок виконання

арифметичних дій, алгоритм розв’язання задач,

вчити дітей аналізувати та узагальнювати результати своєї

діяльності, раціонально використовувати свій час, бути

ініціативними, не боятися пропонувати нестандартні рішення,

вчити аргументувати свій вибір

Обладнання: молоток, підставка, гроші-лотики, відео,

 

Хід уроку

І. Організаційний момент

- Не сидить ніяк на місці.

Скрізь вона: в селі, і в місті.

Про ковбаси, крем для мами

Дізнаємось ми з (реклами)

 

  • Що означає слово „реклама”?

 

Знавець: Реклама – від латинського це поширення відомостей про товар,

                послугу та можливості їх отримання.

 

Наш урок досить повчальний,

має форму незвичайну;

знання про бізнес нам відкриє,

покаже, що з нас кожен вміє

Тобто ми спробуємо прорекламувати наші знання та вміння.

 

/ на спеціальних картках – капелюхах записані табличні

випадки множення та ділення. Коли учні правильно назвуть

відповіді в цих прикладах відкривається етап уроку/

аукціон реклама товар

інтелект. прибуток ціна

потреби

 Як це називається рекламою уроку

 

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

    - Я запрошую всіх вас на пізнавальний уроку, урок-аукціон. Давайте

      пригадаємо, що таке аукціон?

 

Знавець: „Аукціон  – це публічний продаж, на якому товар дістається тому        покупцеві, який запропонує найвищу ціну”.

 

  • Та для того, щоб перемогти в аукціоні, треба – бути компетентним у швидкому обчисленні виразів,
  • знати назви компонентів арифметичних дій, правила їх знаходження, -

      вміти довести і дібрати зручний спосіб розв’язування задач,

  • порівнювати вивчені величини. Хто швидше називає правильно

      відповідь-ціну, той стримує фішку-товар.

 

  1. Що таке ціна на товар?

Ціна – вартість товару. Товар – речі, які продаються, купуються та обмінюються.

 

ІІІ. Проведення аукціону

  1. Перший „лот”.

 Каліграфічна хвилинка.

892892…

2045..2150..2255..2360...2465..2570..2875.. (збільш на 105)

9890.. 8785.. 7680..6575..5470..4365..3260.. (зменш на 1105)

 

Підкресліть найменше число однією лінією, найбільше – двома.

(Фішку отримує той учень, який швидко, правильно та

каліграфічно виконає завдання).

Вчитель ударом молоточка оповіщає „Продано!”)

 

  1. Другий «лот».  Усний рахунок «Уважний».

На дошці числа-блискавки

40302 … 7413 … 52700 … 52070 … 50007 … 248114 … 988335

  • Назвіть числа
  • Назвіть сусідів кожного числа
  • Яке число найбільше? (988335)
  • Яке число найменше? (7413)
  • Назвіть число в якому одиниці розряду відсутні (52700.. 52070)
  • Назвіть скільки всього одиниць в числі 50007?
  • Назвіть скільки всього сотень в числі 248114? (24.811)
  • Скільки всього десятків тисяч в четвертому числі? (50 дес. тис.)
  • Скільки класів у останньому числі? (6 класів)

 

  1. Третій «лот»  „Математичний диктант”

 

Записати вирази та знайти значення:

 Суму чисел 24 та 8 зменшити в 4 рази;

 Добуток чисел 7 і 6 збільшити на 8;

 60 змінити на добуток чисел 6 і 9;

 Різницю чисел 60 і 25 зменшити у 7 разів.

  1. Четвертий «лот»   „Задачний”

Зараз необхідно розв’язати задачу за коротким записом

 

 

ІУ. Музична пауза.

 

  1. П’ятий  лот  „Шапка-невидимка”

 

- Згадайте, будь-ласка, які потреби задовольняє людина протягом життя?

  Що відноситься до інтелектуальних потреб?

                     (Інтелектуальні потреби – це потреби в нових знаннях,

                      спілкування з цікавими людьми т.п. )

 

Робота з іменованими числами.

  1. Шостий «лот»   „Роздрібна торгівля”

 

Роздрібна торгівля-продаж товару для особистого користування у

невеличкій кількості.

 

Порівняння величин

2 дм 4 см 20 см 3 дм * 13 см

30 см 3 дм 4 дм 3 см * 40 см

  

  1. Задача
  • Що виготовляє підприємство?  (товар)
  • Як би ви розпорядились цим товаром?
  • Якщо здолаємо цю гірку, то дізнаємося де відбувається продаж товару.

На фабриці 2051

На ринку     2061

На заводі     1061

 

  1. Восьмий «лот»  Кмітливий
  1. Трійка коней за 1 год пробігла 15 км. Скільки кілометрів пробіг кожен кінь?
  2. Чи можна 30 горіхів розкласти на 5 купок, щоб кількість горіхів у кожній купці була непарною?
  3. У школі 400 учнів. Доведіть, що принаймі двоє народилися в один і той самий день? ( Рік має 365 днів)

 

УІ. Підсумки роботи:

Поки бухгалтерія робить підрахунки, ми тим часом підіб’ємо підсумки нашої роботи. Починайте свої відповіді так:

  Сьогодні на уроці я повторив

  Найважче було

  Найцікавіше було

  Нарешті я зрозумів

  Одержав велике задоволення від

  Роботою задоволений (або ні)

 

Ви працювали наполегливо і дружно.

Тому, хто заплатив, на вашу думку,

 найбільшу ціну за одержані знання,

подаруйте наш фірмовий знак

Називаємо тих, хто отримав найбільше „капелюшків” та „сердець”.

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
31 березня 2020
Переглядів
584
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку