Вчитель
|
Животова Катерина Вікторівна
|
Клас
|
3 – А
|
Тема
|
Утворення трицифрових чисел із сотень, десятків, одиниць. Задачі на спільну роботу. Гармонія архітектурних форм.
|
Мета
|
Навчальна:ознайомити учнів з утворенням трицифрових чисел із сотень, десятків, одиниць; ознайомити з архітектурою як видом мистецтва; вивчати особливості архітектурних споруд;
Розвивальна: формувати вміння розв’язувати задачі на спільну роботу; вдосконалювати обчислювальні навички. формувати основи просторового мислення; розвивати дрібну моторику руки;
Виховна: виховувати інтерес до математики; естетичне сприйняття навколишнього світу.
|
Тип уроку
|
Інтегрований
|
Обладнання
|
Предметні малюнки, картки, мультимедійна презентація, альбом, кольорові олівці, фломастери
|
План уроку:
І
|
Орг. момент
|
ІІ
|
Актуалізація опорних знань
|
|
-
Гра «Працівник»;
-
Усна лічба;
-
Фронтальне опитування;
|
ІІІ
|
Повідомлення теми і мети
|
ІV
|
Вивчення нового матеріалу
|
|
-
Утворення трицифрових чисел;
-
Робота з нумераційною таблицею;
-
Первинне закріплення матеріалу;
-
Розв’язування задачі на спільну роботу
|
V
|
Фізкультхвилинка
|
|
-
Робота з загадкою
|
VІ
|
Закріплення нового матеріалу
|
|
-
Бесіда;
-
Пояснення до творчого завдання
-
Практична робота
|
VІІ
|
Підсумок уроку
|
VІІІ
|
Домашнє завдання
|
Хід уроку:
І. Орг. момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
-
Гра «Працівник»;
Ось вам, люба дітвора,
«Працівник» - весела гра.
Бачиш букви? Бачиш цифри?
Приклади – це ключ до шифру!
Хто розв’яже – зашифрує,
Хто із звірів де працює?
4
|
7
|
8
|
9
|
40
|
51
|
87
|
В
|
Р
|
О
|
К
|
С
|
Б
|
А
|
1 ряд
|
2 ряд
|
3 ряд
|
72:9*5
|
(80-17):7
|
7*9-59
|
6*6-28
|
(18+24):6
|
6*7-34
|
49:7-3
|
9*8+45
|
9*6-50
|
80+56:8
|
28:7+47
|
(56+25):9
|
СОВА
(школа)
|
КРАБ
(магазин)
|
ВОВК
(театр)
|
-
Усна лічба;
-
Полічіть сотнями від 100 до 500;
-
Полічіть від 145 до 152; від 205 до 212.
-
Фронтальне опитування;
-
А ось перші завдання від краба:
-
У числі 196 назвіть сотні, десятки, одиниці.
-
Назвіть найбільше трицифрове число;
-
Назвіть найменше трицифрове число.
ІІІ. Повідомлення теми і мети.
-
Сьогодні на уроці будемо вчитися утворювати трицифрові числа із сотень, десятків та одиниць. Розв’язувати задачі на спільну роботу, а також ознайомимось з архітектурою як видом мистецтва.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
-
Утворення трицифрових чисел. (с. 59, № 397 «1»)
-
Розгляньте малюнки в підручнику.
-
Що означає один великий пучок?
-
Що означає один маленький пучок?
-
Скільки паличок у кожному ряді?
-
Робота з нумераційною таблицею. (с. 59, № 397 «2»)
-
Чи правильно позначено числами кількість паличок кожного рядка в нумераційній таблиці?
-
Прочитайте їх.
-
Чи називають пропущений розряд під час читання, написання. (Ні)
-
Яким чином на письмі позначають відсутність одного з розрядів? (Нулем)
-
Первинне закріплення.
Підручник с. 59, № 398 – називаємо числа.
-
Запишіть утворені числа в зошит;
-
Назвіть найбільше число, найменше.
-
Розв’язування задачі на спільну роботу. (підручник с. 60, № 401)
(читаємо задачу, записуючи коротку умову)
-
Наступне завдання від сови.
І токар – 4 деталі
ІІ токар - 3 деталі ? 42 деталі.
-
Це задача на спільну роботу.
-
У ній є три взаємопов’язані величини: робота, виконана за годину; кількість годин та загальна кількість деталей.
-
Якщо один токар виготовляє за годину 4 деталі, а другий 3, що ми можемо дізнатися? (скільки вони виготовляють разом)
-
А якщо ми будемо знати, скільки деталей вони виготовляють разом за 1 годину і знаємо, що їм потрібно виготовити 42 деталі, що можемо дізнатися? (скільки годин повинні працювати разом обидва токарі)
-
Молодці, давайте тепер запишемо розв’язання задачі.
-
Як називаються задачі такого виду?
V. Фізкультхвилинка
-
Робота з загадкою
-
Дітки, розгадайте, будь ласка загадку.
Лісом до бабусі йшла
Червона Шапочка мала.
В лісі вовчика зустріла ,
Пиріжками пригостила
Ще лишилося в онуки
Пиріжків 4 штуки.
А було спочатку 7.
Скільки сірий вовчик з’їв?
7-4=3
-
Давайте пригадаємо на початку уроку ми з’ясовували де працює вовчик? (в театрі)
-
А де працюють його друзі? (в школі, магазині)
-
Як ми можемо об’єднати і назвати ці місця? (будівлі)
-
Так, молодці. А хто їх будує? (будівельник)
-
А хто проектує? (архітектор)
-
А як називається мистецтво проектувати і будувати будинки, споруди необхідні людям? (архітектура)
-
Архітектура як вид мистецтва дуже відрізняється від інших мистецтв. І невідкладною частиною є математика. Адже вона допомагає виміряти всі розміри майбутньої будівлі, і в цьому неодмінно допомагають багатоцифрові числа. Доречі в задачі згадувалась професія токар.
-
Які ви ще знаєте професії пов’язані з будівництвом?
-
Оскільки будівлі оточують нас з усіх сторін, вони виховують наш естетичний смак і обов’язково повинні бути красивими.
-
У мистецтві архітектури багато різних видів і напрямків.
-
Архітектура громадських будівель: театри, сади, сквери;
-
Промислові: заводи, фабрики, склади;
-
Ландшафтна архітектура: парки, сади, сквери
-
Міське будівництво: створення міст, сіл;
-
Мала архітектура: кіоски, лавки.
VІ. Закріплення нового матеріалу.
-
Бесіда.
-
Яким має бути будинок де панує казка? (чарівним, казковим)
-
А який вид архітектури може може відповідати цим вимогам? (театр)
-
Отже, наша задача намалювати палац для театру ляльок. І працювати будемо кольоровими олівцями або фломастерами.
-
Пояснення до творчого завдання.
-
Спочатку уявіть, як має виглядати ваша архітектурна споруда.
-
Намітьте основні об’єми олівцем, розташуйте зображення на середині аркуша.
-
Продумайте, що буде розташоване поряд із вашим театром ляльок.
-
Якщо загальна композиція вам подобається, промалюйте деталі зображення.
-
Роботу кольором почніть з фону: намалюйте небо та землю.
-
Потім послідовно промалюйте кольором зображення театру – спочатку загальні форми, потім – деталі.
-
Практична робота.
VІІ. Підсумок уроку
-
Визначення найкращих робіт.
-
Що найбільше запам’яталося з нашого уроку?
-
З яким видом задач ознайомились?
-
Як ви вважаєте чи корисно працювати спільно? Чому?
-
Що таке архітектура?
-
Молодці!
VІІІ. Домашнє завдання
Підручник с. 60 №403,404.