Інтегрований урок з математики у 6-му класі "Природа, здоров'є, математика"

Про матеріал
1. Завданням наскрізної лінії «Здоров'я і безпека» є становлення учня як емоційно стійкого члена суспільства, здатного вести здоровий спосіб життя і формувати навколо себе безпечне життєве середовище. Математичні задачі призвані ненав’язливо виховувати в дітях потребу до здорового способу життя. Для кращого засвоєння учнями матеріалу, варто використовувати різні форми роботи. Наприклад, інтегрований урок з математики шостому класі за темою «Природа, здоров’є, математика» ставить своєю задачею не тільки відпрацювання дій з десятковими дробами, а й познайомити учнів з лікарськими рослинами та підняти рівень цінності здоров’я для школярів.
Перегляд файлу

1

 

             Інтегрований  урок з математики у 6-му класі

                        Тема: « Природа, здоров’є, математика»

Цілі: 1. Відпрацювати вміння та навички виконання всіх

                                      дій з десятковими дробами.

        2. Сприяти формуванню вмінь     використовувати

                      прийоми порівняння, виділення    головного, переносу

       знань у нову ситуацію, розвиток здорового  та

                                     просторового орієнтування.

       3. Збільшити  об’єм знань про цінність здоров’я та

                                     важливість лікарських росли.

 

 

 

Корекційне

направлення

роботи

 

           Назва та  зміст  етапів уроку

Індивідуальна

та диференційна

робота

 

 

Включення уваги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розвиток мовлення

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Орієнтація на площині

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Порівняння

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розвиток мовлення

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Порівняння

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Використання алгоритмів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Використання алгоритмів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розвиток мовлення

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розвиток логічного мислення

 

 

 

 

 

 

 

 

Використання алгоритмів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зорова орієнтація

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Аналітико – синтетична діяльність

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Опора на слуховий аналізатор

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Опора на слуховий аналізатор

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Аналітико – синтетична діяльність

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Аналітико – синтетична діяльність

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Опора на слуховий аналізатор.

Організаційний момент:

       Добрий день!

         Так що ж це означає?   

         Просто день ми з добром починаєм,

         І урок задоволенням буде.

         Так вперед ! Тільки успіхів вам!

 

- А тепер слово я передам вам, діти. У вас на партах знаходяться аркуші  з реченнями. Вам необхідно  прочитати кожному своє речення. Читаємо ланцюжком.

 

            Вони бувають різними:

            Корисними і гарними,

            Страшними й запашними,

            То з  листями, з колючками

            Що ліки заміняють,

            І ласощами бувають,

            Напоють, нагодують,

            І, навіть, дім збудують.

            Земля їх нам подарувала,

            Рослинами назвала.

 

- Вам, напевне здається, що сталася якась помилка: на уроці математики і, раптом, мова пішла про рослини. Ні, такий вже у нас сьогодня урок.

 

Хід уроку:

1)

- Щоб нам узнати тему уроку, треба її розгадати за допомогою цього ключа:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

я

к

р

 

а

 

 

д

і

м

 

в

 

 

с

є

т

 

 

 

п

о

з

 

и

 

 

 

Тема:  ,

                п       р      и     р     о       д      а                 

 

                                                            ,

              з        д     о       р      о    в           є

 

.

      м       а      т     е     м       а     т       и     к     а

 

Учні записують у зошити дату та тему уроку.

- Сьогодні на уроці ви повинні переконати себе  в тому          1) що ви розв’яжете всі  задачі  нашого урока;                  2) що тема « Всі дії з десятковими дробами»  вами засвоєна;

3) що «здоров’є – особлива цінність для кожної людини та людства в цілому»;

4) та переконати себе у важливості лікарських рослин.

- Безумовно, що існує зв’язок між природою та здоров’ям. Рослини є частиною природи . Але який  у них зв’язок з математикою? Та він існує. Це доводить вислів великого італійського вченого Галілео Галілея, який теж треба вгадати за допомогою ключа.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     м    о        в        а

 

 

 

п      р      и      р       о    д       и

 

 

      є

 

 

   м       о       в      а

 

 

м       а     т      е     м      а      т       и     к      и

 

 

2)

- На партах лежать картки зі словами, на зворотній стороні записані приклади. Треба  розв’язати приклади, на дошці знайти відповіді та прикріпити слово на відповідь

 

« 11,2                17,12                     46,08                  62,16

     64,4              0,25                 6,2                        131,04               

8,6                 7,6»

( Здоров’е – особлива цінність кожної людини та людства в цілому)

 

3)

- На дошці записані приклади, а відповіді до них на картках, які закріплені також на дошці.  Треба  розв’язати приклади,знайти до них  відповіді та прочитати прислів’я, які записані на зворотній стороні відповідей

61,25   10                                            61,25       к

61,25  100                                          612,5       а

61,25  1000                                        0,6125     р

612,5  :   1000                                        6125        т

612,5  :   100                                          61,25       о

612,5  :   10                                            61250      ч

6,125  10                                            61,25       к

6,125  :   10                                            0, 6125    и

6125   :   100                                          6,125

                                                               612500 

На зворотній стороні відповідей прислів’я про  здоров’е:

а) Біль без язика, але говорить.

б) Швидкого та спритного хвороба не здожине.

в) Їж, та не жирій – будеш здоровшим.

г) Здоров’є не купишь, та розум дарує.

д) Здоров’ю ціни немає.

е) Здоров’є не купишь, ні за які гроші.

є) Аптека не прибавляє віку.

ж)Часник та цибуля від семи хвороб .

з) І собака знає, що травою лікуються.

4)

- « І собака знає, що травою лікуються », а людина  тим більше. Між людиною та  рослинами встановлюється  невидимий зв’язок.

  Рослини - наші  мовчазні друзі та помічники, чудові цілителі та врачевателі, вони дарують нам кисень та  вбирають в себе вуглекислий  газ, захищають від  пекучого сонця, вітру та пилу і, нарешті, дарують нам красоту.

  Багато  дерев мають здібність зробити нас здоровими. Одні знімають біль, інші дають життєву енергію.

 

Задача.    За рік людина споживає  183,96 кг кисня, 

               а доросле дерево виділяє 91,98 кг кисня.

               На скільки більше споживає кисня  

               людина, ніж дерево його виділяє?

( короткий запис на дошці, коментований розв’язок)

5)

- На партах лежать картки по 4 у кожного. На одній стороні фрагменти малюнків, на другій – приклади.

Розв’язати приклади та скласти малюнки дерев, наложив фрагменти на приклади, які записані на дошці.

1) 0,8+0,5           2) 4,54            3) 4,5:5           4) 2,5-0,5

    3,2+1,6                2,65                7,2:6               6,8-4,12

    8,12+1,4              1,37                8,4:4               7,31-1,11

    5,7+1,24              6,84                3 : 5                8,12-4,04 

    9,8-1,4                 9,25                2 : 4                5,4-2,8

    7,2-1,4                 4,32                4,8:3               3,8+2,2

    15,2-1,8               3,42                6,5:5               3,2+4,5

    9,16-3,8               6,27                3,6:3               7,8-4,2  

    10-5,2                  2,33                4,8:2               6,5+2,4

 

   1,3     4,8    9,52                         18       13      9,1

 

   6,94   8,4    5,8                           27,2    46      0,6

 

  13,4   5,36   4,8                           6,8     43,4    6,9           

   Береза                                           Липа

 

   0,9     1,2     2,1                           2         2,68   6,2

 

   0,6     0,5     1,6                           4,08     2,6     6

 

   1,3     4,2     2,4                           7,7       3,6     8,9

    Горобина                                           Осина

 

Що це  за дерева?

а) Біла сукня, сережки, як сльозки.

Так вбираються тільки ( березки).

б) Щоб врятувати нас от кашлю та хрипу,

    Цвітіння своє лікувальне дарує нам ( липа).

в) Зимовий корм и вітаміни

    Птахам – ягоди ( горобини).

г) Що за дерево стоїть:

     Вітерця нема, а лист тремтить (осина)

 

Береза – це не тільки красиве дерево, а й справжній цілитель. У лікувальних цілях використовується кора, листя, бруньки, сік при захворюваннях печінки, нирок, суставів.

Лікарською сировиною липи є квітки з приквітковим листям. Використовується  при простудних захворюваннях.

Плоди горобини  використовують при недокрів’ї, захворюваннях печінки, нирок, шлунково-кішкового тракту, цукровому діабеті.

Лікарською сировиною осини  є кора, листя, молоді паростки, бруньки. Використовують як потогінна та сечогінна речовина та при кишкових захворюваннях.

 

6)

- А теперь поговоримо про лікарські трави.

 

       З бабусею підемо далеко-далеко ми,

       На луги, де їй всякі трави знайомі.

       Руки швиденько збирають у травах,

       В тоненьких, густих, кучерявих.

       Ця від утоми, а ця від ангіни,

       Ця від ломоти і болях у спині,

       Ця забере ненависну застуду.

       Все для здоров’я і радісті люду.

       Вчимося ми у бабусі рідненькій

       З травами будемо усі здоровенькі.           

 

Про які  трави сьогодня піде мова, дізнаємося, якщо виконаємо  слідуюче завдання: у кожного з вас картки з прикладами, до кожного прикладу три варіанти відповідей. На зворотній стороні відповідей букви різного кольору. Вибрати правильну відповідь та з цих букв однакового кольору скласти слова.

1) 6,3+2,4= (30,3;   8,7;      65,4)

                         А       Р          С

 

     4,32=( 8,6;        6,8        86)

                   В            Ь         Ю

 

2)12,4+2,5= (32,9;       37,4;         14,9)

                       К                  М           О

 

   4,6*2= (8,12;        9,2;               81,2)

                  Л                О                  Т

 

3) 15,6+4,1= ( 56,6;       19,7;         15,101)

                            О             М                      Ь

 

     5,4*3 =( 15,12;          16,2;          1,62)

                    Ф                   Л               Ь

 

4) 17,36+2,44= (37,76;       41,76;        19,8)

                             Е                    Н          А

     12,4*7= (86,8            8,68;          84,28)

                          О               Я             Ж

 

5) 1,7+12,4 = (19,11;        13,11           14,1)

                         Е                  Ц                 К

 

     15,6*4 = (62,4;           60,24;           6,24)

                       Ш                     С               Н

 

6) 12,46+7,4 = (19,86;          86,46;          1,986)

                             Ш                   Д                  Г

 

     60,8 : 4 = (152;           1,52;            15,2)

                         И                 Й              Р

 

7)  4,56+17,9 = (21,64;         22,46;            63,5)

                                Е                 О                Ж

 

      18,5 : 5 = (3,7;          0,37;            37)

                         К               Ц               Ч

 

       47,9*3 = (14,37;           1,437;            143,7)

                           Ю                Ф                     П

 

8) 3,74+12,5 = (49,9;              15,79;            16,24)

                            Т                     З                   И

 

     24,3*7 = (17,01;            1701;              170,1)

                        Щ                   Ц                      А

 

     27,25 : 5 = (5,45;           54,5;               0,545)

                          К                     Ь                   Я

 

9) 27,63+5,7 = (84,63;           33,33;              28,20)

                             Ш                 А                      Х

 

      36,5*8 = (29,2;                2,92;              292)

                        Л                       К                   В

       35,2 : 8 = (4,4;          44;                0,44)

                          А            М                    Д

 

Підказки для складання слів.

  1. Дуже ця травка до речі  строптива,

Палить, кусає так сильно ( кропива)

 

  1. Синя голівка, тонесенька ніжка,

Що ж ти пригнулася низько олошка)

 

  1. То ніби промінь сонця проростає,

Кружляють жовті комашки.

Так роси краплями засяють

Як ті тендітні (ромашки).

 

Крапива  виводить зайву рідину із організма, прочищає кров, покращує травлення, знижує кров’яний тиск. Використовується в косметології.

 

Ромашка – протизапальний засіб. Чай з ромашки допомогає при застуді, болях у шлунку. Покращує  апетит. Використовується як косметичний засіб.

 

Волошка синя - Використовується при набряках ниркового та серцевого походження, при болях печінки. Примочки з відваром  волошки допомогають при заживленні ран.

Підсумки уроку:

Сегодня ви познайомилися з деякими лікарськими рослинами.

- Про які з них ви вже знали, що вони є лікарськими?

- Про які ви вперше дізналися, що вони є лікарськими ?

- Чи використовуєте ви вдома лікарські рослини при необхідності?

ОЦІНКИ.

- Урок я хочу закінчити такими словами:

 

 Бажаю, щоб супутником для вас було здоровє,

Щоб в двері не просилася біда.

Щоб рідні в сімях сяяли любовю,

Та Бог охороняв ваші родини на віка.

 

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фронтальна робота

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фронтальна  робота

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Диф – а робота

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Диф – а робота

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Диф- а  робота

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фронтальна  робота

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Петя  К.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вася  С.

 

 

 

 

 

 

 

Олена  Д.

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергій  А.

 

 

 

 

 

 

 

Артем  С.

 

 

 

 

 

 

 

Женя  П.

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергій  Г.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Настя  Ш.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Юля  О.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
30 серпня 2019
Переглядів
759
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку