Конспект заняття із майбутніми першокласниками
Формат: Он лайн - зустріч в Zoom
Тривалість: 40-50 хвилин
Тип заняття: інтегроване (загальний розвиток, математична компетентність, розвиток мовлення, розвиток дрібної моторики )
Атмосфера: дружня, доброзичлива
Тема. Тварини (дикі та свійські)
Мета:
Навчальна
Ознайомити дітей з поняттями "дикі" та "свійські" тварини, їх основними відмінностями, місцями проживання та значенням для людини. Розширити знання про різноманітність тваринного світу. Розвивати вміння класифікувати тварин за групами.
Розвивальна
Розвивати увагу, спостережливість, пам'ять та мислення через дидактичні ігри, загадки та творчі завдання. Формувати зв'язне мовлення, сприяючи використанню тематичних слів і висловлювань. Розвивати дрібну моторику через малювання, аплікацію або створення спільного тематичного проєкту.
Виховна
Виховувати любов до природи. Формувати дбайливе ставлення до тварин та розуміння їх потреб. Сприяти розвитку емпатії, почуття відповідальності за домашніх улюбленців. Закласти основи екологічної культури через усвідомлення важливості збереження природного середовища для диких тварин. Розвивати вміння співпрацювати з однолітками під час групових завдань, підтримувати один одного і поважати думки інших.
Хід заняття
І. Організаційна частина
(Звучить приємна мелодія, дітки приєднуються на онлайн зустріч)
Доброго ранку, веселі малята. Гарні дівчатка і милі хлоп’ята.
Хочу сьогодні вас привітати, щастя і радості вам побажати!
Доброго ранку, пташата малі, зайчики, рибки й лисички в траві.
Гори високі, ліси й поля - всіх я вітаю щиро щодня.
Промінчик сонця вам надсилаю. Усмішок щирих всім вам бажаю !
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Бо веснонька прийшла і радість принесла!
- Як же гарно навкруги! Природа починає прокидатися від зимового сну… Радіють теплу звірі, комахи, птахи.
- А що таке природа? (Відповіді дітей)
2. Слово вчителя
(В Зумі батьки допомагають обрати дітям у «У фільтрах відео» віртуальні окуляри)
ІІІ. Основна частина
-У лісі густому дереві стоять,
Дуби, берізки,ялинки шумлять.
Пташки співають, весну зустрічають,
Радіють звірята, що до них завітали ВИ, малята!
- Хто ж тут нас зустрічає? (Діти називають тварин)
- Чому цих тварин називають дикими?
Є горішки і грибочки (4 -5 слайд)
У дуплі на мотузочку.
Плигаю по гілочкам,
Я – руденька ….
Я страшенний боягуз, (6-7 слайд)
Всіх на світі я боюсь.
В полі, в лісі навкруги –
Скрізь у мене вороги.
Клишоногий, волохатий, (8-9 слайд)
Влітку спритний та завзятий,
Ну а взимку, лежебока,
У барлозі гріє боки.
Він ікластий і сердитий, (10-11 слайд)
Дуже любить землю рити.
Жолуді весь час шукає
Й малюків смугастих має.
Лиш торкнись до колючок – (12-13 слайд)
Він згортається в клубок.
Не вгадаєте ніяк?
Підказати Вам?
(Міркування дітей.
Висновок: Добре, що живе багато тварин. У густому лісі їм затишно, безпечно, комфортно.
( Діти імітують дії).
( Діти під музику імітують рух потяга. Виконують танцювальні рухи)
(Розселяємо тварин у природні середовища, в яких вони мешкають)
(Діти помічають, що є свійські тварини, які живуть з людьми).
Хто з хвостиком і з вушками, (21-22 слайд)
В кого лапки з подушками?
Як ступа, ніхто не чує,
Тихо крадучись, полює.
І маленькі сірі мишки
Утікають геть від...
Хто пасеться на лужочку (23-24 слайд) Товстобокий, наче бочка? Любить сіном ласувати, Молочко дає малятам. — Будьте, му-му-му, здорові і подякуйте …
В неї замість носа — рило, (25-26 слайд)
Весь город ним перерила.
Хрюкає вона: «Хрю-хрю,
Дуже їсти я люблю!»
У багнюці спить щодня
Ця замурзана…
Я великий, я красивий, (27-28 слайд)
Як біжу, то в'ється грива.
Хвіст у мене довгий-довгий,
Хвіст у мене, мов шовковий
Ходить птаха по подвір’ю: (29-30 слайд)
Гребінець, борідка, пір’я.
А якщо сіда в гніздечко –
Нам несе вона яєчко.
(https://wordwall.net/uk/resource/55065572/ )
(Діти під музику імітують рух потяга. Виконують танцювальні рухи)
IV. Рефлексія
Творча майстерня Олівця - малювця (39 слайд)
V. Підсумок «Смайлик - прощайлик»
Ми гарненько працювали.
До тварин всіх завітали.
Знаєм як вони живуть,
Чим харчуються, що п’ють…
Виконали всі завдання
Я хвалю вас за старання. Всі малята молодці: і дівчатка , й хлопці!