Інтегрований урок з навчання грамоти ( робота з дитячою книгою)

Про матеріал

Зміст уроку допоможе розширити уявлення дітей про мешканців лісу; формувати особистісну позицію у процесі творчості; розвивати увагу, мислення, просторову орієнтацію; викликати у дітей позитивний емоційний відгук, бажання приймати участь в іграх; виховувати почуття доброти, уміння співпереживати іншим,бажання прийти на допомогу тим, кому вона потрібна. Завдання до уроку підібрані таким чином, що діти є не пасивними слухачами, а активними його учасниками. Матеріал буде корисним і для вихователів групи продовженого дня.

Перегляд файлу

https://ds04.infourok.ru/uploads/ex/021e/00012715-c5842cad/img26.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мета заняття: розширити  уявлення дітей про мешканців лісу;

                          формувати  особистісну позицію у процесі творчості;

                          розвивати увагу, мислення, просторову орієнтацію;

                          викликати у дітей позитивний емоційний відгук, бажання 

                          приймати участь в іграх;

                          виховувати почуття доброти, уміння співпереживати 

                          іншим,бажання прийти на допомогу тим, кому вона потрібна.

 

Обладнання: малюнки або гумові іграшки миші, жаби, зайчика, лисички, 

                          вовка, ведмедя; малюнки квітів, зображених з геометричних   

                         фігур, кольорові олівці, папір.

 

Хід заняття

І Організаційний момент

Коли зустрічаємо світанок

Ми кажемо йому    «Привіт!»

З посмішкою сонце дарує світло

Нам посилаючи свій … «Привіт!»

При зустрічі через багато літ

Ви скажете друзям своїм… « Привіт!»

І посміхнуться у відповідь вам

Від доброго слова … « Привіт!»

І запам’ятайте пораду просту:

Даруйте друзям усім… «Привіт!»

 

 

ІІ Актуалізація знань

  • Всі ви любите казки.  І знаєте їх багато. Подумайте і скажіть з якої казки ці слова.

«« Ішов дід лісом, а за ним бігла собачка, та й загубив дід рукавичку.

От біжить мишка…»        (« Рукавичка».)

ІІІ Усвідомлення змісту.

  • Усім відома  українська народна казка  « Рукавичка». А я пропоную вам «Рукавичку» на новий лад. Називається вона « Рукавичка « Мудрійка»»
  • Згадайте головних героїв  «Рукавички»

Розминка

  • Невеличка та сіренька

           В нірці мешкаю тихенько.

           Уночі по хаті – нир,

           Я шукаю сало й сир.  (Миша)

  • У зеленому жакеті

Галасує в очереті.

Хоч і плавати мастак,

І не риба, і не рак.   (Жаба)

  • Всіх на світі я боюсь.

В полі, лісі навкруги

 Скрізь у мене вороги.

Часом лізу я у шкоду,

 Їм капусту на городах,

Моркву, ріпу, буряки.

 Відгадайте — хто такий? (Заєць)

  • В темнім лісі проживає,

 Довгий хвіст пухнастий має.

Їй на місці не сидиться.

 Як зовуть її?   (Лисиця)

  • Вдалині посеред ночі

засвітились хижі очі.

 Від його пісень у звірів

 морозець біжить по шкірі. (Вовк)

  • В теплій шубі зиму всю

 Лапу смачно я смокчу.

 Сплю під пісню хуртовини

 Аж до весняної днини.

Полюбляю їсти мед,

Звуся, звісно, я (ведмідь)

Джерело: http://dovidka.biz.ua/zagadki-pro-vedmedya/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

 

  • Тож  починається казка казатися…

       Знайшла мишка у лісі рукавичку. Залізла у рукавичку і вирішила у ній жити. Ще й назвала її «Рукавичка « Мудрійка» і навіть вивіску, написану великими буквами,  на рукавичці прикріпила, щоб усі знали, що живе у ній  не звичайна хитрюща, писклява миша, яка усім надокучає. А миша допитлива, тямуща, яка коли  і пристає до когось, то не з дрібницями, а з дуже важливими питаннями, наприклад, задачу розв’язати, ребус відгадати чи кросвордом зайнятися.

 І ось одного разу бігла мимо рукавички жабка – квак ушка та й стукає:

  • Хто,хто в рукавичці живе?
  • Я, мишка – норушка. А ти хто?
  • А я жабка – квак ушка. Пусти мене до себе жити.
  • Дозволю жити, якщо ти моє завдання виконаєш.
  • Постараюся!
  • Що ж , слухай. Ми з тобою живемо у лісі, значить, повинні добре знати ліс і його мешканців. Дай –но відповіді на запитання.
  • Діти, давайте допоможемо жабці виконати завдання.

Питання

  • Про якого звіря говорять, що його ноги годують? ( Про вовка)
  • Який страшний звір полюбляє малину? ( Ведмідь)
  • Що робить взимку їжачок? ( Спить)
  • Хто такі листопаднички? ( Зайчата, які народилися у листопаді)
  • Яка лісова тваринка сушить собі на деревах гриби? ( Білка)
  • Яка  лісова пташка балакуча? ( Сорока)
  • Ким раніше була жабка? ( Ікринкою, пуголовком)
  • Стали вони жити удвох.

От біжить зайчик та й каже:

  • Хто, хто в рукавичці живе?
  • Я мишка – норушка.
  • Я жабка – скрекотушка. А ти хто?
  • А я зайчик – побігайчик. Пустіть мене до себе жити.

Мишка говорить:

  • Пустимо, якщо ти завдання моє виконаєш.
  • Я буду старатися.
  • Отже, слухай. Візьми кольорові олівці  і розфарбуй пелюстки квітки таким чином:
  • Червона пелюстка – під номером 1.
  • Синій – ліворуч  від неї.
  • Фіолетова знаходиться  знизу.
  • Попереду фіолетової пелюстки знаходиться голуба.
  •  Жовтогаряча пелюстка знаходиться між синьою і червоною.
  • http://flowers.raskraski.link/uploads/7/4/8/Krupnyy-prostoy-tsvetok_7485.jpgСередина квітки – жовта.

 

 

 

 

 

  • Допоможемо зайчику? ( Діти отримують аркуші паперу із заготовкою квітки. Завдання виконують під керівництвом учителя)
  • Стали вони жити утрьох.
  • Діти, пропоную вам перепочити.  Зробимо руханку.

Руханка

Фізкультхвилинка для дітей ВЕСЕЛІ ЗВІРЯТА - розвиваючі відео українською - З любов'ю до дітей

 

Біжить лисичка – сестричка, побачила рукавичку і питає:

  • Хто, хто в рукавичці живе?
  • Діти, дивлячись на малюнки( або гумові іграшки) героїв казки, продовжте розмову  лисички - сестрички з  мешканцями рукавички.

( Діти продовжують розмову)

…. Говорить мишка:

  • Подивись на малюнки квітів і скажи, які геометричні фігури ти бачиш.

https://aababy.ru/download.php?file=sites/default/files/cvetok_iz_figur.pnghttps://arhivurokov.ru/multiurok/d/8/3/d834a422faf76099898a8413bb855e311c8752e6/matiematichieskaia-ighrotieka_3.jpeg 

 

  • Чи не хочете ви допомогти лисичці? ( Діти  виконують завдання)

Думаю, тепер лисичку пустять до рукавички. А хто скаже, як треба поводитися з квітами у лісі? ( Відповіді дітей). Послухайте вірш:

Повинен я над квітами схилитись

І не для того, щоб зірвати їх,

А щоб в обличчя їхні подивитись

І усмішку свою подарувать.

  • Стали вони жити учотирьох.

Біжить мимо вовчик – братик, побачив рукавичку і каже:

  •  А хто, хто в рукавичці живе?
  • Продовжте, діти, розмову  вовчика – братика з мешканцями рукавички ( Діти продовжують діалог).

           Говорить мишка:

  • Відгадай загадки про гриби
  • Діти, допоможемо сірому вовку? ( Діти відгадують загадки і відшукують малюнки – відгадки)
  • Ці стрункі грибочки

 Зайняли пеньочки.

 Шапки в них кругленькі.

 Кличуть їх ….(Опеньки)

 

  • У лісі, в полі, біля ґанку — скрізь росте бліда… (поганка)

 

  • Красень гриб цей хоч куди,

                      Та у руки не бери!

                      Кожна муха його знає,

                      Як побачить — геть втікає! (Мухомор)

 

  • В лісі виросли сестрички, Жовті та смачні…(Лисички).

 

Джерело: http://dovidka.biz.ua/zagadki-pro-gribi-ukrayinskoyu-movoyu/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

  • Діти,  на які дві групи можна розділити ці гриби? ( Їстівні і отруйні).

А чи можна збирати отруйні гриби? Чому?

  • Якщо ви вагаєтеся, їстівний гриб чи ні, згадайте правило грибника» Невідомий тобі гриб – не твій гриб!».

… Стали вони жити вп’ятьох.

Коли це тріщать кущі, вилазить ведмідь і реве стільки є сили:

  • Хто, хто в рукавичці живе?
  • Діти, продовжте розмову героїв казки. ( Діти продовжують діалог).
  • Злякалася мишка грізного голосу ведмедя і вирішила задати йому найскладніше завдання
  • Тож слухай. Я буду говорити речення, а ти відповідай одним словом

«так» чи «ні».

  • Діти допоможемо ведмедю? ( Відповіді дітей). Згадайте, що сталося у казці, коли до рукавички прийшов ведмідь. Він так кричав, що  дідова собака почула, повернулася разом із дідом і забрали рукавичку. А звірі знову шукали собі житло. Давайте допоможемо звірятам, нехай живуть у рукавичці, а ведмідь – шукає собі іншу хатинку.

«Так» чи «Ні»?

  • Ворона - перелітний птах. ( Ні)
  • Шпаки прилітають до нас восени (Ні)
  • Жайворонок співає над полем. (Так)
  • Зозуля підкидає свої яйця у чужі гнізда.(Так)
  • Дятел – санітар лісу. (Так)
  • Сорока -  мовчазний птах. ( Ні)
  • Синичка полюбляє сало. ( Так).
  • Не зміг ведмідь правильно виконати завдання і пішов шукати собі іншу хатинку -  барлогу. А у  рукавичці « Мудрійці» до цих пір дружньо живуть лісові звірі, яким ми сьогодні допомагали.

 

Мультфільм Рукавичка українською мовою

https://www.youtube.com/channel/UCJNslF3TSnGe1l1wNsUzTyg

 

ІV  Рефлексія

  • Уявіть, що ви один із звірів, який живе у рукавичці. Яку хатню роботи ви могли б виконувати, щоб принести радість своїм співмешканцям?

V Підсумок заняття

  • Чи сподобалася вам казка на новий лад?
  • Кому із звірів було весело допомагати?
  • А кому важко?
  • Поділіться, будь ласка, своїми враженнями від сьогоднішнього заняття.

Виберіть смайлик – настрою. Поясніть свій вибір.

 

 

docx
Додано
29 липня 2018
Переглядів
1075
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку