Інтегрований урок з природознавства тема " Тварини навесні.Комахи." та української мови , розвиток мовлення "Складання казки за поданим початком, схемами речень"

Про матеріал
Інтегрований урок з природознавства тема "Тварини навесні. Комахи." та української мови, розвиток мовлення, тема: "Складання казки за поданим початком, схемами речень і серією сюжетних малюнків. З використанням тексту оповідання Е. Карл " Звідки прилетів метелик". На уроці використані інтерактивні технології "Мікрофон", "Мозковий штурм", інтерактивна гра "Пастка", парна та групова робота.
Перегляд файлу

 

 

Інтегрований урок

з природознавства та української мови

2 клас

«Тварини навесні. Комахи.»

Розвиток мовлення

«Складання казки за поданим початком, схемами речень і серією сюжетних малюнків»

Е. Карл « Звідки прилетів метелик»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слизька В.О.

 

 

 

 

Мета:

Природознавство:

  • формувати предметні компетентності інформаційну:  робити висновки й узагальнення;
  • навчально-пізнавальну: ознайомити учнів із життям комах та змінами, що відбуваються у їхньому житті весною;
  • формувати ключові компетентності: саморозвитку та самоосвіти: створювати проблемні ситуації;
  • комунікативну: учити працювати в парах; виховувати терпимість один до одного;
  • соціокультурну: учити дітей, спираючись на здобуті знання, самостійно працювати; виховувати бажання охороняти й допомагати комахам, розвивати спостережливість за об’єктами природи;
  • інтерес до пізнання навколишнього світу;

 

Українська мова:

  • формувати предметні компетентності: мовну, навчально-пізнавальну: закріпити знання учнів з теми «Текст».
  • формувати ключові компетентності : комунікативну; розвивати вміння добирати заголовки до тексту відповідно його змісту, зв’язне мовлення.

Тип уроку: комбінований (інтегровані предмети, природознавство, українська мова) Обладнання: презентація й технічні засоби для демонстрації, картки-помічниці, підручник з української мови Захарійчук М.Д., підручник з природознавства Гілберт Т.Г., Сак Т.В., додаток до роботи в парах.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

1)Орг. момент

  • урок незвичайний, інтегрований.
  • очікування

2)Завдання уроку

  • запам’ятати як треба оберігати живу природу
  • повторити тему текст.
  • вміти правильно будувати речення (дерево підсумків).
  • я очікую що на уроці ви будете уважними, кмітливими, дружними.
  • хто готовий розпочати роботу?
  • тоді починаємо.

3)Перевірка домашнього завдання

Пам’ятка.

  • Які квіти з’являються весною?
  • Які це квіти? (Первоцвіти)
  • Іще не зійшов сніг із землі, і ми вже визираємо;

Весняне сонечко вітаємо.

Синім цвітом зацвітаємо. (Проліски)

  • Ллється зранку навкруги

Знов мелодія весни –

То у лісі жива гарна квітка ( Сон-трава)

  • Ряст, Конвалія. Підсніжник.

А для кого потрібні квіти в лісі, на луці? (для комах).

4)Повторення ст. 97 Природознавство. Прогляньте.

Асоціативний кущ .

  • Хто це?

Загадка

Летить виє, сяде – землю риє. (жук)

Загадка

Ніс довгий, голос тонкий

Летить кричить

Сяде – мовчить (комар)

5)Гра «Мікрофон»

  • Коротко згадаємо яка поведінка цих комах весною?
  • А що ви можете сказати про метеликів?

( Лежить сніг – вже прокинулись

дочекалися зелені – відклали яйця)

 

6)Метелики – одні з найгарніших істот на землі.

А поява їх на світ просто казкова.

7)Може хтось з вас знає як народжуються метелики?

А хоче дізнатися?

Словник

Личинки – яйця метелика

Кокон – овальний м’який клубок.

 

8)Метелик з лічинки з’являється не одразу з ним відбуваються певні цікаві перетворення.

9)На дошці є ланцюжок, який демонструє чарівні перетворення личинки в метелика.

Метелик личинка кокон гусінь метелик

10)Зараз треба уважно подивитися відео і сказати чи є на дошці « Пастка».

11)Відео

- Що не так у ланцюжку?

Фіз. хвилинка

12)Чи схоже народження метелика на чарівну казку?

Чи хочете ви її скласти?

Укр. мова ст.130

13)Прочитайте уривок

  • Що здивувало кульбабку?
  • Що відповів їй метелик?
  • Метелик з’являвся на світ цілий тиждень?
  • Які слова запитання в рамочці? (словникові, дні тижня)
  • Які пропущені?
  • Прочитайте на дошці
  • Що було спочатку?
  • Що трапилося у неділю? (запитання по тексту і малюнки)

14)Словник синонімів.

З’їла, розтопила.

15)Робота в парах (усно)

16)Чи буде це текст?

  • Що таке текст?
  • З яких частин?
  • Як пишиться кожна частина? (абзац)
  • Який заголовок доберемо?
  • Назв. зачин. осн. част.? Кінцівку?

17)Запишіть текст з зошита.

18)Перевірка

19)Підсумок

  • очікування
  • дерево підсумків

 

 

docx
Додано
2 лютого 2021
Переглядів
865
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку