Інтегрований урок з української мови та читання й математики за програмою
О.Я.Савченко для учнів 3 класу (підручник «Українська мова та читання» О.Савченко)
Хід уроку Мета:
• Формування предметних компетентностей: ознайомити учнів з оповіданням В.Сухомлинського «Спляча книга»; вчити визначати найголовніші думки в оповіданні; формулювати запитання до тексту; самостійно знаходити в тексті інформацію; визначати послідовність подій в оповіданні; добирати слова протилежні за значенням; розв’язувати задачі; розвивати зв’язне мовлення учнів, творчу уяву, фантазію, збагачувати їхній словниковий запас; виховувати любов до читання;
• Формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: примати мету, яку ставить учитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії; контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні та оцінні судження;
комунікативної: володіти позитивними навичками спілкування; уміти налагоджувати взаємодію під час роботи в парі, групі будуючи відповідним чином свої висловлювання;
інформаційної: вміти здобувати з підручника необхідну інформацію; соціально/громадської: уміти працювати в парі, групі, з усіма в колективі;
загальнокультурної: дотримуватись норм мовленнєвої культури, правил поведінки на уроці.
• Тип уроку: набуття нових знань.
Обладнання:підручник «Українська мова та читання» О.Савченко для 3 класу, цеглинки Lego, зошит, ручка, олівець.
1
Хід уроку
1. Організаційний момент Продзвенів щойно дзвінок Нас покликав на урок. Отже будем працювати, Нові знання здобувати.
- Діти, сьогодні я принесла на урок дуже цікаву книжку В.О.Сухомлинського «Квітка сонця». Це збірка прекрасних оповідань і казок, які будуть цікавими діткам вашого віку. Ви знаєте, зараз у магазині акція на цю книгу, тому можна придбати із гарною знижкою. Хочете дізнатися її вартість? Тоді розв’яжіть таку задачу:
Я купила книжку, зошита і ручку. За всю покупку заплатила 100 грн. Зошит коштує 15 грн., ручка – 6 грн. Скільки коштує ця книга?
100-(15+6)=79 (грн.)
- Якби я придбала цю книгу і ручку без зошита. Якою була б решта? (15 грн.)
- Якби я купила лише книгу і зошит. Якою була б решта? (6 грн.) - І якби я придбала лише книгу. Якою була б решта? (21 грн.) - Як ви думаєте, для чого я все ж придбала цю книгу?
- Для чого взагалі потрібні книжки?
- Яку інформацію ми можемо отримати із книг?
3. Повідомлення теми й завдань уроку.
- Тема нашого уроку : «Для чого читають книжки» і ми познайомимось із одним із оповідань В.Сухомлинського «Спляча книга»
Яріли – сяяли, світилися.
Меркнути – тускніти, ставати блідими.
5.1. Самостійне читання твору дітьми.
- Читаючи цей твір, зверніть увагу на те, що тут може бути насправді, а що є казковим.
5.2. Робота в парі
- Поміркуйте, чому Вогненна Книга перетворилася на Сплячу?
- Відновіть послідовність подій поставивши відповідні цифри.
Але минув уже не один рік, як книгу читали. Тепер уже на полиці стояла не Вогненна, а Спляча Книга. На полиці, серед книг про далекі країни й небачених звірів,
стояла велика цікава книга. Господар любив показувати книги: дивіться, які в моїх книг красиві палітурки.
|
5.3. Творче списування
- Діти, то чому ж книга перетворилася на Сплячу?
- Уявімо, що ми чарівники і допоможемо розбудити Могутнього богатиря.
- Випишіть із останнього абзацу три речення.
Стали вогненні букви меркнути. Потемніли палкі слова. Могутній богатир, про якого розповідалося в книзі, заснув. 3
|
- Підкресліть у першому реченні слова: вогненні і меркнути. У другому – потемніли і палкі. А в третьому – заснув.
- Замініть підкреслені слова на протилежні за значенням і запишіть новий текст.
- Причитайте, як змінився зміст?
Стали бліді букви яріти (сяяти). Посвітліли тьмяні (бліді) слова. Могутній богатир, про якого розповідалося в книзі, прокинувся.
- За якої умови може статися таке диво? - Що необхідно, щоб книга жила?
5.4. Робота в групі
- Обговоріть у групі, що б ви порадили господарю книг.
- Оцініть свою роботу на уроці. Оберіть відповідну цеглинку.
|
Я хотів (хотіла) це зробити, але не вдалося |
|
Я це зробив (зробила) з допомогою. |
|
Я це робив(робила), хоча були помилки. |
|
Я це зробив (зробила), але не відразу. |
|
Ура!! Я це зробив (зробила). |
|
Для мене це було дуже просто. |
- Обговоріть: для чого люди читають книжки? Свої думки оформіть у вигляді плаката чи листівки.
- Презентуйте вашу улюблену книгу.
4