Тема: Які бувають тварини?
Мета:
Обладнання: відеоматеріал, презентація, лего «6 цеглинок», пазли, підручник, кольоровий картон, кольоровий папір, клей, картки, магнітики.
Хід уроку:
І. Організаційний момент. (слайд 2)
1. Привітання.
Стали, діти, порівнялись
До гостей всі привітались
Пролунав уже дзвінок,
Розпочинаємо уроку.
II. Мотивація навчальної діяльності .
Вправа «Синоптик». (слайд 3)
- Яка зараз пора року?
- Який місяць?
- Яке число?
- Тепло чи холодно на дворі?
- Який стан неба?
- Чи є сьогодні вітер?
- Чи є опади?
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
Щоб дізнатися тему нашого уроку вам потрібно відгадати загадки.
1. Робота над загадками.
Він із пісні,
В нього зубки
Як залізні.
Капустину
Він гризе,
Зветься звір
На букву «Зе». (Заєць) (слайд 5)
Має рота, та все мовчить. (риба) (слайд 7)
Досхочу малини мав,
А як впав в глибокий сніг,
Він поспати трохи ліг. (ведмідь) (слайд 8,9)
А вдень спочиває,
Має круглі очі,
Бачить серед ночі. (Сова) (слайд 10,11)
Отож тема нашого уроку «Тварини». Ви дізнаєтесь які є види тварин, їхні істотні ознаки.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
- Частиною якої природи є тварини? Доведіть свою думку.
1. Гра - змагання «Хто знає більше назв тварин?». (слайд 12)
Зараз, діти, позмагаємось хто з вас знає більше назв тварин. За кожну відповідь ви отримаєте картку. А в кінці гри ми порахує картки і визначимо переможця.
2. Гра «Склади пазли». (слайд 13)
В кожної групи на партах є пазли. Вам потрібно якнайшвидше їх скласти. Разом обговорити, що знаєте про цю тварину і вибрати доповідача, який розповість інформацію всім присутнім.
3. Робота з відеоматеріалом. (слайд14 )
Увага на екран. Зараз ми переглянемо уважно відео про тварин та їхні істотні ознаки.
4. Бесіда за змістом.
Тварин дуже багато. Тварини, що відрізняються між собою формою тіла, розміром, забарвленням, зовнішнім виглядом, належать до різних видів.
- Які істотні ознаки птахів? (Тіло вкрите пір'ям.)
- Яка істотна ознака комах? (6 лапок.)
- Яка істотна ознака риб? (Тіло вкрите слизькою лускою)
Фізкультхвилинка (відеоматеріал) (слайд 15)
Час нам трішки відпочити.
Тож проведемо фізкультхвилинку.
5. Робота з підручником. (слайд 16)
Відкрийте підручник на с. 73. Роздивіться зображення тварин. (слайд 17)
Перегортаємо сторінку. Розгляньте малюнки. (слайд 18)
- Як називають тварин, які живуть у лісі? (дикі)
- Як називають тварин, які живуть поруч із людиною? (свійські)
Тепер порівняємо чим відрізняються дикі тварини від свійських.
(слайд 19)
|
Дикі |
Свійські |
Домівка |
Будують самі |
Будує людина |
Харчування |
Добувають самі |
Дає людина |
Потомство |
Піклуються самі |
Допомагає людина |
Висновок |
Не залежать від людини |
Залежать від людини |
6. Мовна гра з лего «Знайди пропущену букву». (слайд 20-25 )
В кожного на парті є лего « 6цеглинок ». На екрані надруковане слово, в якому пропущена буква. Вам потрібно вставити її і підняти вгору цеглинку того кольору, на якій зображено правильну відповідь.
7. Звуковий аналіз слів. (слайд 26)
Корова, бегемот, пінгвін, слон.
8. Творче завдання. (слайд 27)
V. Підсумок уроку. (слайд 28)
- Чи сподобався вам урок?
- Що нового дізналися?
- У кожного з вас вдома є свійська тварина. Як потрібно піклуватися свійських тварин, щоб їм було добре? (давати вчасно водичку, їсти, гратися з ними, вигулювати, не ображати…)