Інтегрований урок з ЯДС та математики
«Корисна та шкідлива їжа»
Мета: продовжувати формувати поняття про користь і шкідливість продуктів харчування; позитивне ставлення до власного здоров’я прагнення правильно харчуватися задля збереження та зміцнення здоров’я ; формувати навички дослідницької діяльності, узагальнювати отриманні знання та використовувати їх у повсякденному житті; активно слухати в умовах усного спілкування , співпрацювати з однокласниками. Вчити дітей встановлювати причинно наслідкові зв’язки, користуватися набутими знаннями на практиці, висловлювати свою думку; розвивати пам'ять, увагу, мову.
Завдання уроку:
1. Пізнавальні:
-Формувати поняття «корисна» і «шкідлива» їжа, особливості догляду за тваринами, умов необхідних для їх життя;
-Формувати уявлення про користь і шкідливість продуктів харчування;
-Ознайомити учнів зі значенням їжі для життя людини.
2. Розвиваючі:
-Розвивати спостережливість при роботі з наочним матеріалом;
-Розвивати логічне мислення на основі відпрацювання логічних операцій;
• Групувати їжу за ознаками;
• Встановлення зв'язків між стравами і продуктами для їх приготування;
• Узагальнення при формулюванні висновку (визначення понять корисна і шкідлива їжа);
3. Виховні:
-Виховувати дбайливе ставлення до власного здоров’я;
-Виховувати пізнавальний інтерес;
Матеріали та обладнання: телевізор, ноутбук; презентація; зошит з друкованою основою «Я досліджую світ» для 1-го класу (частина 2) Автори: Гільберг Т., Тарнавська С., Павич Н.; картки із завданнями; розрізні картки з продуктами харчування і картки з зображенням страв.
Форма організації пізнавальної діяльності:
• фронтальна робота;
• групова;
• індивідуальна.
Вітання
Синоптик
Погляньте за вікно.
- Кому потрапить кубик, той відповідає чітко і голосно.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Продзвенів дзвінок – починається урок. Перевірте чи все приготували до уроку
Через море – океан,
В сильний шторм чи ураган
Впевнено вперед прямує,
А на ньому люд мандрує
(Корабель)
Щоб очі все бачили,
Вушка, щоб все чули,
Ротики вчасно і правильно відповідали,
А голівоньки добре працювали.
Вирушаймо в путь –
Нас цікаві справи ждуть!
Поставте у Чек – листі кружечок відповідного кольору.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Острів «ЗАГАДКОВИЙ»
Холодильник похвалився,
що на дім перетворився,
де смачна і свіжа
проживає … (їжа).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
IV. Актуалізація опорних знань «Путаниця»
1. Робота в парах «Хто що любить»
Фізхвилинка
V. Повторення та аналіз основних фактів, подій, явищ Острів «»
Робота в парах. Гра «Кухар»
1-ша група: Борщ (лимон, яблуко, м'ясо, макарони, капуста, буряк, морква, картопля, цибуля, хліб)
2-га група: Манна каша (молоко, масло, гречка, капуста, манка, цукор, помідор)
3-тя група Овочевий салат: (картопля, рис, вода, яблуко, цукор, помідор, огірок, перець, масло, капуста, олія)
4-та група: Компот: (лимон, яблуко, вишня, макарони, груша, полуниця, морква, малина, цибуля)
Поставте у Чек – листі кружечок відповідного кольору.
VI. Творче перенесення знань і навичок учнів у нові ситуації. «МІРКУВАЛЬНА»
Мама спекла 5 пиріжків з картоплею, а з вишнями – 4.
Порівняйте яких пиріжків більше. На скільки?
Скільки всього пиріжків спекла мама?
Поставте у Чек – листі кружечок відповідного кольору.
VII. Узагальнення та систематизація знань «ПОРІВНЯЛЬНА»
Яблуко , Сухарики, Огірок, Кока – Кола, Хот-Дог, Овочевий салат, Шоколад, Помідор
Поставте у Чек – листі кружечок відповідного кольору.
2. Гра «Хто найуважніший»
- Отже, зараз перевіримо, хто з вас найуважніший був під час мандрівки. У вас на партах лежать зелена та червона цеглинки лего.
Якщо на екрані зображено корисну їжу – ви підіймаєте зелену цеглинку, якщо шкідливу – то червону.
Поставте у Чек – листі кружечок відповідного кольору.
VIII. Підсумок уроку «Кінцева»
ІХ. Рефлексія