Тема уроку: Звук і буква б. Читання невеликих текстів за букварем.
Мета: закріпити звукове значення букви б, вчити правильно вимовляти звуки [б], [б'], вдосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів, читання; розвивати у дітей увагу, логічне мислення, виховання позитивного емоційного настрою, любов до природи, бережливе ставлення до тваринного світу, працьовитість.
Хід уроку
1. Організація класу.
Дзвінок нас покликав
За парти сідати,
Уважними бути,
Урок починати.
Любі діти, у наш клас
Завітали гості щирі.
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром.
Діти: Ми вам раді, люди добрі
І вітаєм щиро вас!
І запрошуєм ласкаво
На урок у перший клас.
2. Мотивація навчальної діяльності.
Із посмішкою ми підемо на незвичайний урок. На ньому ми будемо гратись, читати, малювати.
Щоб робота в нас кипіла,
Працювати будем:
Швидко! Дружно! Вміло!
Сьогодні на уроці діють 5 правил:
3. Повідомлення теми уроку.
Проблемна ситуація.
«Цю найпершу в школі книжку
Знає будь-який школяр
До усіх книжок доріжку
Прокладає наш … (буквар)».
4. Вивчення нового матеріалу.
1. Мовна розминка з промовляння чистомовки.
Ба-ба-ба – старезна верба,
Бі-бі-бі – на високому горбі,
Бо-бо-бо – тягнеться у небо,
Бе-бе-бе – дуже жаль себе.
2. Читання складів за таблицею.
3. Вправи з логоритміки.
Йшов баранчик з нами в ліс.
На руках травичку ніс
Ми вивчаєм букву «бе».
Й він із нами: «Бе-бе-бе».
4. Читання складів на картках.
5. Валеологічна пауза.
Заплющить очі на кілька секунд, сильно напружуючи м’язи очей, потім розплющить їх, розслаблюючи м’язи очей. Дихання ритмічне. Повторіть 5 раз.
6. Робота за букварем.
Букварики всі відкрили
Правильно за парти сіли.
Щоб спини не боліли,
Щоб здорові були діти,
Треба правильно сидіти.
Отже, сядьте всі рівненько
Завдання слухайте гарненько.
Читання слів за букварем. Гра «Бджілка» (напівголосне читання, кожен у своєму темпі).
Фізкультхвилинка.
Що ж, мабуть, прийшла пора
Трохи відпочити.
Хочу на фізкультхвилинку
Всіх вас запросити.
Раз – підняли руки вгору,
Два – нагнулись всі додолу,
Три – узялись руки в боки!
Повернулись, нахилились
І вправо, і вліво –
Щоб нічого не боліло.
Раз, два, три, чотири!
Набираємося сили.
Нахилились, повернулись,
До товариша всміхнулись!
Читання невеликих текстів за букварем.
Гра «Вітерець»:
«вітерець повіває» – читають повільно, не дуже голосно;
«вітерець віє» – голосніше;
«ураган» – голосно і швидко.
(Читання окремими учнями).
8. Вправа з психогімнастики «Сонячний зайчик».
Сам пустий, голос густий,
Дріб вибиває, дітей звеселяє.
(барабан)
Хутряна, руденька шубка
Із сосни стриба на дуба
Хвіст у неї, як мітла,
А сама на зріст мала.
В лісі любить вона жити,
Відгадайте, хто ж це, діти?
(білка)
Гра «Жива азбука». (Слово «білка»).
Звуко-буквений аналіз слова «білка».
Побудувати речення про білочку.
Розповідь вчителя про білочку.
5. Закріплення вивченого.
Забавлянка з логоритміки «По гриби».
(раз, два, три, чотири, п’ять…)
Гра «Вибери слово з «б». (серед іграшок вибрати ті, які починаються з «б»).
6. Підсумок уроку.
Гарно діти працювали,
А тому всі – молодці!
Всім учням подарую
Я медалі золоті!
Та й урок пора кінчати
Час вже йти відпочивати.
1 – червоний;
2 – блакитний;
7 – жовтий;
9 – зелений;
10 – синій.
Підсумок уроку.
Дякую, діти, за те, що допомогли врятувати рибку.
1