Заняття з логіко-математичного розвитку
Тема: Інтелектуальна гра: «Що? Де? Коли?»
Мета : продовжувати вправляти дітей у кількісній лічбі в межах 9, використовувати встановлення відповідності між числом і цифрою, закріпити знання про форму, вправляти в умінні викладати приклади прийомом додавання та віднімання по 1, використовуючи цифри, знаки та малюнки. Розвивати логічне мислення, увагу, кмітливість. Виховувати бажання змагатись.
Матеріал: демонстраційний: ігрове поле «Що? Де? Коли?», конверти- завдання, чорний ящик, шкільне приладдя.
роздатковий : картки , на яких зображені предметні малюнки для співвідношення числа і цифри, цифри (від 1 до 10), картки – малюнки для складання прикладів, візочок для продуктів, набір продуктів.
Попередня робота: ознайомити із правилами інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?», підготувати необхідний роздатковий та демонстраційний матеріал до гри.
Хід заняття
Вихователь:
У цій грі зіграє команда групи старшого дошкільного віку «Соняшник» у складі:
(перераховуються учасники) та командир команди__________________
Гра триває до 5 балів. Якщо команда виграє , отримує приз .
Завдання для гравців прийшли до нас із країни Мультляндії, від герої
мультфільмів.
Рахунок 0:0
1раунд
Доброго дня всім гравцям та гостям. Пригадаю всім , що група «Соняшник» це група старшого дошкільного віку , одна з найстарших груп у садочку. Всі гравці цього року закінчують дитячий садочок і йдуть до школи , тому справді готувалися до цього довго. Саме сьогодні ми дізнаємось які знання отримали діти , і чи отримає приз команда.
З вами у цьому секторі грає герой ….. Увага на дошку.
Увага завдання.
Завдання 1. Будь уважним ти, приклад виклади.
Дидактична гра «Виклади приклад за малюнком»
Учасники команд отримують картки, на яких зображені певні предмети. За допомогою знаків «+», «-», «=» діти викладають приклади за малюнком.
Час вийшов..
З цим завданням гравці……………., тому рахунок стає :
Рахунок_______ (на користь команди…..)
2раунд
Сектор - БЛІЦ
З вами у цьому секторі грає герой …….
Увага до дошку.
Увага завдання.
Завдання 2. Логічні завдання.
У цьому завданні є 5 запитань , на які потрібно дати правильні відповіді.
1.На лавочці сидів дідусь з онучкою і котиком. Скільки ніг сиділо на лавочці?
2. Що важче 1кілограм пір’я чи 1кілограм каміння?
3. На травичці пасеться двоє каченят. Скільки лап на травичці?
4.Скільки пальчиків на двох руках?
5. Скільки кутів у круга?
- Чому?
З цим завданням гравці……………., тому рахунок стає :
Рахунок_______(на користь команди…..)
3раунд
З вами у цьому секторі грає герой ……….
Увага до дошку.
Увага завдання.
Завдання 3. Допоможи П’ятачкові.
Дидактична гра «Домалюй кульки»
Учасники отримують картки , на яких зображений герой з певною кількістю кульок, і цифрою, яка б мала позначати цю кількість. Чи правильна кількість кульок намальована? Якщо потрібно , тоді домалювати потрібну кількість кульок.
Рахунок_______ (на користь команди…..)
Музична пауза
4раунд
З вами у цьому секторі грає герой ……….
Увага до дошку.
Увага завдання.
Завдання 4. «Розклади продукти на візок»
Дидактична гра «Розклади продукти на полички»
Учасники отримують кухонний візочок із набором продуктів. Потрібно викласти продукти у певному розміщенні.
На другій поличці посередині викладіть продукт , з якого варить кашу мама.. Що це ? (пакет молока)
Справа від пакету молока продукт круглої форми з якого можна зробити канапку… - Що це? (буханка хліба) Під хлібом кусочок продукту трикутної форми, жовтого кольору……
-Що це ? (шматок сиру)
Зліва від шматочка сиру продукт прямокутної форми , який виготовляють із сметани?
-Що це ? (пачка масла)
На першій поличці посередині напій прямокутної форми , який заварюють і п’ють ….
-Що це? ( пачка чаю)
Зліва від пакету чаю продукт овальної форми, який несуть курочки…..
-Що це? (яєчко)
Під яєчком м’ясний продукт овальної форми….
-Що це? (палиця ковбаси)
Зліва від масла дуже солодкий продукт квадратної форми……
-Що це? (пакет цукру)
Назвіть продукти круглої форми….трикутної форми….
З цим завданням гравці……………., тому рахунок стає :
Рахунок_______(на користь команди…..)
5раунд
З вами у цьому секторі грає герой казки……….
Увага до дошку.
Увага завдання.
Завдання 5. Чорний ящик .
-Увага чорний ящик в студію.
Потрібно відгадати що в ящику.
Загадки про шкільне приладдя(буквар, пенал, ручка)
1.З ним подружить кожен з вас,
Як піде у перший клас.
Бо хоч завжди він мовчить,
Та читати вас навчить! (Буквар)
2.У портфелі є хатинка —
ручки там живуть, резинка,
клей, лінійка, кутники́ —
школярів помічники. (Пенал)
3.Довгі палички кругленькі –
Сині, жовті, червоненькі.
На папері походили,
Кольори свої лишили…
Звуться палички оці
Кольорові …(Олівці)
3.Книжечки маленькі,
Аркуші біленькі.
В них вчимося ми писати,
І складати, й віднімати. (Зошит)
5. Цю з підручниками скриню
Я щодня ношу на спині.
Як до школи прибігаю,
То тоді її знімаю. ( портфель)
З цим завданням гравці……………., тому рахунок стає :
Рахунок_______
6раунд
З вами у цьому секторі грає герой казки……….
Увага до дошку.
Увага завдання.
Завдання 6. Розклади продукти.
Дидактична гра «Котрий за порядком?»
На демонстраційній дошці викладають героїв казки у певному порядку.
Перший Крош, другий Ласяш, третій Копатич, четверта Нюша, п’ятий Йожик, шостий Пін, сьома Совунья, восьмий Бараш, дев’ятий Кар-Карич.
-Полічіть за порядком….
-Котрий за порядком Пін?
-Хто за порядком стоїть п’ятим?
-Скільки їх?
З цим завдання гравці……………., тому рахунок стає :
Рахунок_______
Гра стає 6: .
У цій грі виграє команда……
Давайте підгадаємо…
-Володя. яке найцікавіше було для тебе завдання?
- Яке найлегше було для тебе, Аню, завдання?
Найкращим гравцем нашої команди стала….
Призом нагороджується командир команди______________________.
Всім дякуємо за гру.