Інтелектуальна гра "Брейн-ринг"

Про матеріал
Інтлектуальна гра "Брейн-ринг" для учнів 7-10 класів. Архів містить план-конспект заходу і презентацію-супровід.
Перегляд файлу

Інтелектуальна гра з фізики «Брейн-ринг»

Мета: формувати систему наукових знань, формувати в учнів уміння аналізувати факти, навики застосування своїх знань у новій нестандартній ситуації, формувати в учнів уміння активно й послідовно відстоювати власну точку зору, уміння знаходити переконливі аргументи для її доведення;  розвивати світогляд; розвивати навички усного та писемного мовлення; розвивати пам’ять;  розвивати критичне мислення; розвивати навички групової самоорганізації; розвивати навички індивідуальної самоорганізації; розвивати вміння вести діалог; розвивати увагу; розвивати логічне мислення; розвивати творче мислення; розвивати вміння чітко формулювати свої думки; розвивати творчі здібності; розвивати вміння правильно узагальнювати інформацію та робити висновки; виховувати в учнях впевненість у своїх силах; виховання прагнення до вивчення природничих дисциплін; виховувати тактовність;  виховувати відповідальність за доручену справу.

Обладнання: комп’ютер, презентація-супровід, прилади для сигналізації

 

Хід заходу

І. Організаційний момент

ІІ. Оголошення правил гри:

В класичному варіанті "Брейн-Рингу" одночасно грають дві команди, кожна з яких складається з шести чоловік.

Ведучий зачитує питання. Після того, як прочитано весь текст запитання подається команда "Час". Після цього команда може натиснути на кнопку і повідомити про бажання відповісти на запитання, якщо це було обумовлено раніше. Якщо команда натиснула на кнопку до сигналу, фіксується "фальстарт" і команда втрачає право відповідати на це запитання. У цьому випадку інша команда може відповідати в будь-який момент до закінчення часу на обдумування. Якщо обидві граючі команди натискають кнопки до сигналу, фальстарт фіксується тільки у команди, яка натиснула першою. За правильну відповідь команда отримує прописану кількість балів. Команди мають право не відповідати на запитання.

В конкурсі «Де логіка» за кожну правильну відповідь отримують 50 балів.

В конкурсі «Швидкісна відповідь» кожна відповідь – 10 балів.

Представлення команд:

Кожна команда називає свою назву, капітана та учасника, який відповідає за «кнопку».

Жеребкування:

Складання електронної схеми з використанням звукової інтегральної схеми з набору «Знаток». Та команда, яка склала першою, отримує право першого ходу.

Результат пошуку зображень за запитом "схема знаток звуки кулемета"

ІІ. Проведення гри

І конкурс:

Запитання:

Природа

Явище

Прилад

Вислови

Анаграми

100

100

100

100

100

200

200

200

200

200

300

300

300

300

300

400

400

400

400

400

500

500

500

500

500

 

Запитання категорії «Природа»

Скільки станів є у води?

Чому вода, яка замерзає в тріщинах гірської породи руйнує її?

Що можна побачити, якщо нічого не видно?

Який природний об’єкт на Землі в 5 разів гарячіший за Сонце?

Під час одного фізіологічного процесу швидкість «цього» 160 км/год, а відстань дії 3-4 м, що «це»?

Запитання категорії «Явище»

Якою ложкою, дерев’яною чи металевою краще їсти гарячу страву?

Чому в холодному приміщенні першими мерзнуть ноги?

Скільки важить тіло, яке вільно падає?

Чому білі сніжинки на сонці грають різними кольорами?

У якому взутті тісному чи просторому більше мерзнуть ноги?

Запитання категорії «Прилад»

Вимірювальний прилад серед знаків Зодіака?

Гравій – осадова гірська  порода, складена з уламків крихких порід та мінералів. А що вимірюють гравіметром?

Прилад, з яким неможливо  грати в хованки

Китайці називали його «чу-ші», греки – «геркулесове каміння», єгиптяни – «кістка Гора», англійці – «лоудстоун», французи – «айман», індуси – «тхумбака», іспанці – «п’єдрамант»

Який прилад можна сконструювати зі склянки з водою, жаби та маленької драбини?

Запитання категорії «Вислови»

Е…..! Е…..!

Хороша наука фізика, тільки ж…. коротке

Я не стаю багатшим, скільки б земель не придбав, а от за допомогою думки я охоплюю В……

Якщо я бачив далі інших, то тільки тому, що стояв на плечах у в……

Г……… я визначаю як силу, подібну магнетизму – взаємне притягання

Запитання категорії «Анаграми»

Тип ока

Пан рагу

Велет зорі

Жиру пан

Гімн фотона

 

Підбиття підсумків першого конкурсу, оголошення проміжного результату. Починає другий конкурс та команда, яка відстає. Команди відповідають по черзі, якщо команда помиляється – право відповіді переходить до другої команди.

 

ІІ конкурс «Де логіка»

Для проведення ІІ конкурсу слайди 29-38 презентації-супроводу.

За кожну правильну відповідь команда отримує 50 балів.

 

 

ІІ конкурс «Швидкісна відповідь»

Зачитуються запитання, та команда, яка першою натисне кнопку, відповідає. Кожна правильна відповідь 10 балів.

  1.               Прилад для вимірювання сил. (Динамометр)
  2.               Давньогрецький учений, який дуже любив пірнати у ванну і робити з цього певні висновки. (Архімед)
  3.               Речовина, що існує в природі в трьох агрегатних станах. (Вода)
  4.               Одиниця вимірювання роботи. (Джоуль)
  5.               Одиниця вимірювання сили. (Ньютон)
  6.               Пристрій, який дозволяє приймати гостей, не пускаючи їх на поріг. (Комп’ютер, скайп)
  7.               Ім’я Паскаля. (Блез)
  8.               Одиниця заряду. (Кулон)
  9.               Ім’я та по-батькові Менделєєва. (Дмитро Іванович)
  10.          Що відбувається з провідником, по якому тече струм?(Нагрівається)
  11.          Зберігання об’єму та форми – це властивість…( Твердих тіл)
  12.          Величина, що характеризує ступінь нагрітості тіла. (Температура)
  13.          Частинки, з яких складаються фізичні тіла. (Молекули)
  14.          Зміна положення тіла в просторі. (Рух)
  15.          Одиниця температури. (Градус)
  16.          Процес, обернений до випаровування. (Конденсація)
  17.          Кельвін, Реомюр, Фаренгейт, а у нас? (Цельсій)
  18.          Не знаючи його закону, сиди вдома. (Закон Ома)
  19.          Слово «неподільний» у перекладі грецькою мовою. (Атом)
  20.          Вода у твердому стані. (Лід)
  21.          Креслення, на якому зображено спосіб з’єднання електроприладів у коло. (Схема)
  22.          Частинка, що завжди має від’ємний електричний заряд. (Електрон)
  23.          Тіло, виготовлене з діелектрика. (Ізолятор)
  24.          Газ, яким наповнюють повітряні кулі. (Гелій)

Якщо залишається час:

Онлайнові вправи

Видатні вчені

Елементи кола

 

Підведення підсумків гри. Нагородження переможців.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Брейн-ринг. Підготувала вчитель фізики Погрібняк Ольга Сергіївна

Номер слайду 2

{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Природа. Явище. Прилад. Вислови Анаграми100100100100100200200200200200300300300300300400400400400400500500500500500 Смуга перешкод

Номер слайду 3

Скільки станів є у води?Три. Твердий, рідкий, газоподібний

Номер слайду 4

Чому вода, яка замерзає в тріщинах гірської породи руйнує її?Коли вода замерзає,збільшується в об’ємі

Номер слайду 5

Що можна побачити, якщо нічого не видно?Темрява, туман

Номер слайду 6

Який природний об’єкт на Землі в 5 разів гарячіший за Сонце?Блискавка

Номер слайду 7

Під час одного фізіологічного процесушвидкість «цього» 160 км/год, а відстань дії 3-4 м, що «це»?Чхання, а «це» - повітря

Номер слайду 8

Якою ложкою, дерев’яноючи металевою краще їсти гарячу страву?Дерев’яною. Явище теплопровідність

Номер слайду 9

Чому в холодному приміщенні першими мерзнуть ноги?Знизу холодніше повітря. Явище конвекція

Номер слайду 10

Скільки важить тіло, якевільно падає?0 Явище невагомість

Номер слайду 11

Чому білі сніжинки на сонці грають різними кольорами?Світло проходить через кристалики льоду і розкладається у спектр. Явище дисперсія

Номер слайду 12

У якому взутті тісному чи просторому більше мерзнуть ноги?Шар повітря у просторомувзутті є теплоізолятором Явище теплообміну

Номер слайду 13

Вимірювальний прилад серед знаків Зодіака?Терези

Номер слайду 14

Гравій – осадова гірська порода, складена з уламків крихких порід та мінералів. А що вимірюють гравіметром?Силу тяжіння

Номер слайду 15

Прилад, з яким неможливо грати в хованки. Локатор, радар, сонар

Номер слайду 16

Китайці називали його «чу-ші», греки – «геркулесове каміння», єгиптяни – «кістка Гора», англійці – «лоудстоун»,французи – «айман», індуси – «тхумбака», іспанці – «п’єдрамант» Магніт

Номер слайду 17

Який прилад можна сконструювати зі склянки з водою, жаби та маленької драбини?Жабячий барометр

Номер слайду 18

Е…..! Е…..!Евріка. Архімед

Номер слайду 19

Хороша наука фізика, тільки ж…. короткежиття. Курчатов Ігор Васильович

Номер слайду 20

Я не стаю багатшим, скільки б земель не придбав, а от за допомогою думки я охоплюю В……Всесвіт. Блез Паскаль

Номер слайду 21

Якщо я бачив далі інших,то тільки тому, що стояв на плечах у в……великихІсаак Ньютон

Номер слайду 22

Г……… я визначаю як силу, подібну магнетизму – взаємне притягання. Гравітацію. Йоган Кеплер

Номер слайду 23

Тип ока. Оптика

Номер слайду 24

Пан рагу. Напруга

Номер слайду 25

Велет зоріТелевізор

Номер слайду 26

Жиру пан. Пружина

Номер слайду 27

Гімн фотона. Магнітофон

Номер слайду 28

Де логіка?

Номер слайду 29

Слово + слово = ?Сила Архімеда

Номер слайду 30

Слово + слово = ?Сила тяжіння

Номер слайду 31

Слово + слово = ?Блискавка

Номер слайду 32

Слово + слово = ?Електромагніт

Номер слайду 33

Слово + слово = ?Кипіння

Номер слайду 34

Слово + слово = ?Сила струму

Номер слайду 35

Слово + слово = ?Дифузія

Номер слайду 36

Слово + слово = ?Атмосферний тиск

Номер слайду 37

Слово + слово = ?Плавання тіл

Номер слайду 38

Слово + слово = ?Електричний заряд

zip
Пов’язані теми
Фізика, Позакласні заходи
Інкл
Додано
15 березня 2019
Переглядів
1982
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку