Дана розробка допоможе організувати цікавий відпочинок дітей, пробуджувати пізнавальні інтереси, викликати у дітей емоційний підйом, виховувати моральні взаємини та дисципліну у командах, почуття дружби, вміння перемагати та бути переможеним.
Тема: Інтелектуальний гра «Всезнайки»
Мета:
навчальна: вчити учнів брати участь у змаганнях; формувати вміння працювати у групі, впевнено демонструвати свої знання;
розвиваюча: розвивати інтелектуальні здібності, логічне мислення, творчу уяву, пізнавальний інтерес, пам’ять, спостережливість, мову, швидкість реакції;
виховна: виховувати почуття дружби, взаємодопомоги.
Обладнання: презентація, музичні файли, стовбури дерев, квіти, пазли казкових героїв.
Хід заняття
І. Організація учнів до заняття.
Фея. Доброго дня усім, хто завітав на наше заняття! Мене звати Чарівна Фея. Я живу в чарівному Місті всезнайок.
(Вибігає Незнайко)
Незнайко. Привіт! Мене звати Незнайко. Навіщо ви тут зібралися?
Фея. Ми хочемо здійснити подорож до Міста всезнайок.
Незнайко. Куди? До міста всезнайок? Та ви знаєте, що туди потрапити – це велика проблема?
Фея. Чому ж ?
Незнайко. Бо туди можуть потрапити тільки розумні та всезнаючі діти. Там суворо екзаменують! Ого- го!
Фея. А чому ти вирішив, що наші діти не досить розумні? По собі судити не варто!
Незнайко. Ти хочеш сказати, що оці малявки розумні? А ось я перевірю. Зараз я поставлю такі запитання… на які й сам не знаю відповіді. Побачимо, які ви розумники. Увага! Загадка!
Стоїть вулик придорожній,
Уночі завжди порожній. ( Школа)
Як називається документ з оцінками, що видають учневі в кінці семестра? ( Табель)
Фея. Варто, Незнайку!
Незнайко. Візьміть мене , будь- ласка, з собою до міста всезнайок. Може і я чогось навчуся…
Фея. Візьмемо Незнайка з собою.
Діти. Так.!
Фея. Для того щоб потрапити в чарівне місто, нам необхідно скористатися пелюсткою з чарівної квітки. Зараз я відірву пелюстку і буду промовляти заклинання, а ви разом за мною повторюйте.
Пелюсток зроби свій хід,
Через захід та на схід.
Через південь пролітай,
І на північ завітай.
Як закінчиш те кружляння,
Виконай моє бажання.
Бажаю, щоб ми опинилися в Місті всезнайок!
Під музику поважно виходить Знайко.
Знайко. Добрий день! Я бачу до міста всезнайок завітали гості! Це добре. А тебе яким вітром сюди занесло? Ти ж завжди уникаєш нашого міста.
Незнайко. Та я з дітлахами за компанію…
Знайко. І чого ти вирішив, що тобі буде тут цікаво?
Незнайко. Ну, по-перше, хочу побачити, наскільки розумні діти…
Знайко. Мене це теж цікавить.
Незнайко. А по-друге, хочу сам щось новеньке пізнати.
Знайко. А це вже цікаво.
Фея. І яким чином ти пропонуєш перевірити знання дітей?
Знайко. Я пропоную провести інтелектуальну гру « Всезнайки».
Незнайко. А хто проведе змагання?
Фея. Хто, хто ? Звісно, що наш вихователь.
Знайко. От і добре.
Фея. На наших інтелектуалів очікує напружена боротьба, тому для початку необхідно розслабитись, зосередитись і налаштуватися. А допоможе нам пісня « Усмішка»
Незнайко. Так чекайте! Але ж ми теж хочемо брати участь в цій грі!
Вихователь. Діти, ми візьмемо, до себе Фею, Знайка і Незнайка?
Діти. Так.
ІІ. Оголошення теми заняття.
ІІІ. Основна частина
1 команда: «Розумники»
Девіз: Раз, два,три, чотири, п’ять
Вміють діти рахувати.
І яскраво сонце сяє,
Щоб наш настрій піднімати.
2 команда: «Ерудити»
Девіз: Скільки посмішок навкруг?
Ти- мій друг, і я – твій друг.
Будем разом рахувати,
Розважатись, жартувати.
3 команда: «Кмітливі.»
Девіз: Хай не буде суперечок
Поміж нас ніколи,
Нехай гра нас об’єднає
В рідній першій школі.
І конкурс «Казковий»
Щось біле, кругленьке, хвостиком розбило. («Мишка»)
Поміркуй ти трошки. Хто це? Хто (Котигорошко).
В шкаралупці я жила,
Та мене одної днини
З дому жаба понесла.
В старої миші була на гостинах,
Із кротом зустрічалася я.
І ластівка мене на крилах
В країну ельфів відвезла. (Дюймовочка)
У печі зміючку спік, сам на дерево утік.
Його гусятко врятувало –
На крилечка свої взяло.
Принесло до тата й мами
Частуватись пирогами. (Івасик – Телесик)
Працювати не хотять.
Все пустують, все танцюють.
Півника прохань не чують.
До роботи геть не годні,
Тож лишилися голодні.
Як же звати мишенят? (Круть і Верть)
Молодці! Переходимо до наступного конкурсу.
ІІ конкурс «Український»
Питання:
ІІІ конкурс «Ребусний»
Фізкультхвилинка
(Виконують рухи під мелодію)
ІV конкурс «Логічний»
V Конкурс « Дерево добрих справ»
VI конкурс «Загадковий»
Через воду він проводить,
А сам з місця вік не сходить. (Міст)
Дерев’яний та довгенький,
Маю носик я гостренький.
На білому слід лишаю,
Усіх діток потішаю. (Олівець)
Він скрізь: у полі і в саду,
А в дім не попаде,
І я тоді лиш з дому йду,
Коли вже він не йде. (Дощ)
Що за хатка – дивина?
З скла прозорого вона.
Табунцями, як у річці,
Рибки плещуться в водичці. (Акваріум)
Без насіння виростає
І міцне коріння має.
Ним їмо і хліб, і суп.
Що це буде, дітки? (Зуб)
Коли хочеш ти читати,
То повинен мене знати,
А коли мене не знаєш,
То нічого не вчитаєш. (Абетка)
Паперовий кораблик щодня
Перевозить у трюмах знання
Після плавання цей корабель
Повертається в рідний портфель (Підручник)
Хто крилатий, гарний, гожий,
На красиву квітку схожий,
Має довгий хоботок,
П’є нектар ним із квіток? (Метелик)
До дітей на кожне свято
Просять в гості завітати,
Бо солодкий і смачний.
Здогадались, хто такий? (Торт)
Лишає він страшні сліди,
Усе він пожирає.
А як даси йому води –
Відразу помирає! (Вогонь)
VII – конкурс. «Здогадайся»
Потрібно скласти картинку, і здогадатися з якої казки герой. Коротко розповісти зміст казки.
Команда «Розумники» Команда «Ерудити» Команда «Кмітливі»
Це був наш останній конкурс. І поки журі підраховує бали, на нас чекає
музична пауза.
IV. Підсумок заняття.