Інтелектуальна гра «Космічна подорож»
Мета. Розширити світогляд учнів, поглибити їх знання в області авіації і космонавтики; розкрити значення знань і науки в житті людини; розвивати логічне мислення; підтримувати зацікавленість і інтерес до космосу і космічної техніки; формувати культуру поведінки.
Один давній мудрець сказав: «Якщо б на нашій планеті було лише одне місце, звідки були б видні зірки, туди б нескінченним потоком йшли б люди з усієї Землі».
І справді, люди в усі часи, скільки живуть на Землі, з зацікавленістю і надією вглядалися в небеса, прагнучи розгадати таємниці неба. З давніх часів людина мріяла літати, як птах, побувати на інших планетах і в інших галактиках. Про ці мрії людини, літати, як птах, існує легенда - легенда про Ікара. «Майстер Дедал зробив величезні крила собі й сину Ікару. Вранці злетіли вони в небо. Унизу бушував океан. Вгорі підіймалося сонце. Дедал прохав сина летіти слідом за ним. Не опускатися занадто низько, аби не намочити крила. І не підніматися високо, щоб сонце не розтопило віск, яким склеєні крила. Але Ікара захопила радість польоту, він хотів долетіти до сонця і підіймався все вище і вище. Незабаром промені розтопили віск і пір'я розсипалось. Хоробрий Ікар впав в океан».
Але мрія людини про політ не загинула. На допомогу їй прийшла наука.
Згодом два французи, брати Монгольф'є, винайшли повітряну паперову кулю. А брати Роз'є піднялися на ній над землею. Трапилося це в далекому 1783 році.
Минуло 120 років. Американські брати Райт злетіли над землею на моторному літаку. Він був краще повітряної кулі, але на ньому неможливо було досягнути космосу. Для цього знадобився більш потужний двигун - реактивний. 200 років вчені працювали над його створенням. Новий двигун допоміг підняти на орбіту перший супутник. А «Супутник - 2» злетів уже з «космонавтом» на борту. Це була маленька собака Лайка.
12 квітня 1961 року людина нарешті полетіла в космос. Першим космонавтом планети Земля став Юрій Гагарін.
Я хочу полетіти у небо,
Де холодні й далекі зірки,
Де ніколи, нічого не треба,
Де галактик цілі ріки.
Там Всесвіт бере свій початок,
Там Всесвіт знаходить кінець.
Там час, там вічність, там думка,
Там планет неймовірний вінець.
У 1961 році 12 квітня усі люди планети Земля з замиранням серця стежили за першим космічним польотом, і хоча це був усього один виток навколо Землі на висоті 180 — 320 км і тривав 108 хвилин, але усім він здався вічністю. Це був дивний день. Відбулося «зміщення епох».
Події тоді розвивалися жваво: перша жінка у космосі, перший вихід у відкритий космічний простір, перші астронавти на Місяці, перша стиковка космічних кораблів, перша універсальна ракетно - транспортна система, перша орбітальна станція. Професія космонавт стала звичайним явищем. Але земляни щорічно святкують 12 квітня Всесвітній день авіації і космонавтики. День, коли мрії людини про політ до зірок збулися.
Сьогодні наша зустріч присвячена запуску першої людини в космос, який відкрив еру дослідження людиною Всесвіту. Ми теж відправимось в уявну космічну подорож.
І. Представлення команд
Перед будь-яким стартом космічного корабля проводять тест на готовність до польоту.
ІІ. Конкурс « Інтелектуальний тест»
( Сонячна система)
Все навколо нас цікаве, незнайоме і прекрасне.
Всюди зорі над тобою,
Вночі блиск над головою.
Усі зірки є центром світу,
У якому ми живем.
Їх безмежна кількість світе,
Зігріває все на світі.
ІІІ. Конкурс «Зоряний букет»
Скласти зоряний букет із зір тільки тих, які існують у природі.
ІV. Конкурс «Літературний»
Скласти розповідь про космічну подорож, використовуючи такі слова: ракета, космос, швидкість, астронавт, температура, повітря, Земля, планета, політ.
V. Конкурс «Розгадай»
( зорі)
VІ. Конкурс «Міфічний»
Потрібно поставити у відповідність богів планетам.
Меркурій – бог торгівлі.
Венера – богиня любові і краси.
Марс – бог війни.
Юпітер – верховний бог – громовержець.
Сатурн – бог землеробства.
Уран – бог неба.
Нептун – бог моря.
Плутон – бог підземного царства.
VІІ. Конкурс «Художній»
Малюнок на тему : «Що ви побачили в ілюмінатор вашого коробля?»
VІІІ. Конкурс «Далі, далі» (конкурс капітанів)
(Всесвіт)
ІХ. Конкурс «Інженерів»
З готових деталей малюнків скласти модель космічного аппарата і назвати його частини.
Х. Конкурс «Показуха»
Політ ракети, падіння метеорита, світять зірки, космонавт, рух планет, телескоп.
Підсумки подорожі