Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання науково-популярних текстів; продовжити ознайомлення учнів з історією створення книг; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву; виховувати любов до книг.
Відгадайте загадку(усно) Дуже я потрібна всім—І дорослим, і малим. Всіх я розуму учу,А сама завжди мовчу. (Книга)
Номер слайду 3
Словникова робота. Монах — член релігійної громади, який прийняв постриг і дав обітницю вести життя, відповідне до монастирського статуту. Сажа — чорна порошкова маса, що утворюється внаслідок неповного зго-рання палива й осідає у печах; кіптява.
Номер слайду 4
Прочитай у підручнику стр. 42. Дай письмово відповіді на питання у зошит (питання не переписувати)1. Де перебували вчені та письменники за княжих часів?2. На чому тоді писали книги?3. Чим писали у давні часи?4. Як прикрашали сторінки рукописних книг?5. Де князі зберігали рукописи?6. Хто був найвідомішим ученим за княжих часів? 7. Де він жив?8. Яку назву мала перша історія України?
Номер слайду 5
Цікаво знати!Нестор-Літописець (1056 –1114 рр.) — київський літописець та письменник. Юнаком прийшов до Києво-Печерської обителі та прийняв постриг. Він глибоко цінував істинне знання, з’єднане зі смиренністю та каяттям. У монастирі він виконував обов’язки літописця. З 1073 р. — чернець Києво-Печерського монастиря. Всесвітню славу Нестору принесла його участь у літописанні Київської Русі. Так на початку ХІІ ст. виникла перша редакція «Повісті минулих літ». Її написання, безперечно, було справою життя Нестора. Історію Русі розглядав як частину історії людства. У церковному календарі день ушанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця припадає на 9 листопада. Цього дня в Україні, починаючи з 1997 року, відзначають День української писемності та мови.
Номер слайду 6
Домашнє завдання 1. Прочитати стр.422. Дати письмово відповідь на питання (розміщені у презентації)ВИ-МОЛОДЦІ!ЧЕКАЮ ФОТО ВИКОНАНИХ ЗАВДАНЬ