Календарне планування з трудового начання для 3 класу за оновленою програмою. І-ІІ семестр 2018-2019 н.р. за підручником В. К. Сидоренко, Н. В. Котелянець, О. В. Агєєва.

Про матеріал

Календарне планування з трудового начання для 3 класу за оновленою програмою. І-ІІ семестр 2018-2019 н.р. за підручником В. К. Сидоренко,

Н. В. Котелянець, О. В. Агєєва.

Перегляд файлу

1


 

Трудове научання

№ уроку

за підручником  В. К. Сидоренко, Н. В. Котелянець, О. В. Агєєва

 

І семестр

1 год на тиждень (всього 34 годин)

ДАТА

Примітка

з/п

в темі

П

Ф

 

 1.  

1.

Вступ. Ознайомлення з матеріалами, інструментами та правилами безпечної праці. Форми і образи природи — зразок для майстра.

 

 

 

Тема: Робота з пластиліном і природними матеріалами (4 години)

 

 1.  
 1.  

Засоби виразності скульптури. Робота з пластиліном. Вироби об’ємної форми. Ознайомлення з рельєфом та барельєфом. Об’єкт праці:  барельєф «Морські мешканці»  (пластилін)

 

 

 

 1.  
 1.  

Виготовлення із пластиліну об’ємних сюжетних композицій. Ліплення тварин. Об’єкт праці:  композиція «Кішки — мишки»(пластилін)

 

 

 

 1.  
 1.  

Комбінування природних і пластичних матеріалів. Об’єкт праці:  композиція  «Лісова скульптура» (пластилін + природний матеріал)

 

 

 

 1.  
 1.  

Комбінування природних і пластичних матеріалів. Об’єкт праці: композиція  «Горіхові фантазії» (пластилін + природний матеріал)

 

 

 

Тема: Робота з папером, пластиліном і з природними матеріалами

(10 годин)

 

 1.  
 1.  

Згинання та вирізування паперу. Загальні відомості про техніку виготовлення витинанок. Об’єкт праці:  силуетна витинанка «Ажурний метелик»

 

 

 

 1.  
 1.  

Виготовлення серветок у техніці витинанки. Згинання та вирізування паперу. Об’єкт праці: ажурні візерунки у квадраті, крузі.

 

 

 

 1.  
 1.  

Виготовлення листівок у техніці витинанки. Об’єкт праці:  сюжетна витинанка «Дерево життя».

 

 

 

 1.  
 1.  

Мозаїка як вид декоративно-прикладного мистецтва.Техніка й послідовність виконання мозаїки.  Об’єкт праці:  мозаїка з паперу.

 

 

 

 1.  
 1.  

Загальні відомості про виготовлення мозаїки технікою торцювання. Контурне торцювання. Виготовлення мозаїки технікою торцювання.  Об’єкт праці: композиції «Лебідь», «Квіти».

 

 

 

 1.  
 1.  

Мозаїка з природних та штучних матеріалів. Мозаїка на пластиліні. Рельєфне зображення природних форм. Об’єкт праці: композиція «Рибка».

 

 

 

 1.  
 1.  

Оригамі. Виготовлення об’ємних виробів технікою оригамі. Об’єкт праці: оригамі «Пташина родина»

 

 

 

 1.  
 1.  

Модульне оригамі. Композиції з модулів «трилисник».                                       Об’єкт праці:оригамі «Квіти»

 

 

 

 1.  
 1.  

Квілінг. Загальні відомості про техніку квілінг. Основні прийоми роботи та послідовність виготовлення виробів технікою квілінг. Об’єкт праці:  композиція «Зимова квітка»

 

 

 

 1.  
 1.  

Проект «Майстерня Діда Мороза»

Об’єкт праці:  вітальна листівка технікою квілінг.

 

 

 

ІІ семестр

 

Тема: Аплікація з тканини (5 годин)

 

 1.  
 1.  

Вступ. Види та властивості тканин. Прийоми різання тканини та особливості її з’єднання з папером. Аплікація з тканини. Об’єкт праці:  аплікація з тканини «Слоник»,

 

 

 

 1.  
 1.  

Види та властивості тканин. Прийоми різання тканини та особливості її з’єднання з папером. Аплікація з тканини. Об’єкт праці:  аплікація з тканини    «Котик»

 

 

 

 1.  
 1.  

 Аплікація з тканини . Прийоми різання та особливості її з’єднання з папером. Безпека праці. Об’єкт праці:  аплікація з тканини «Совеня».

 

 

 

 1.  
 1.  

Аплікація як вид художнього оздоблення виробів. Способи з’єднання  тканини з папером. Об’єкт праці:  аплікація з тканини «Кінь».

 

 

 

 1.  
 1.  

Екскурсія до шкільної майстерні з обробки тканини. Аплікація з тканини.   Продовження роботи над аплікаціями. Галерея дитячих робіт

 

 

 

Тема: Виготовлення й оздоблення об’ємних виробів (4 години)

 

 1.  
 1.  

Виготовлення й оздоблення виробів об’ємної форми  відомими техніками та матеріалами. Об’єкт праці:  іграшка на основі циліндра  .

 

 

 

 1.  
 1.  

Виготовлення й оздоблення виробів об’ємної форми  відомими техніками та матеріалами. Об’єкт праці:  іграшка на основі   конуса.

 

 

 

 1.  
 1.  

Виготовлення й оздоблення виробів об’ємної форми  відомими техніками та матеріалами. Об’єкт праці: вітальна листівка до свята  8 Березня.

 

 

 

 1.  
 1.  

Виготовлення й оздоблення виробів об’ємної форми  відомими техніками та матеріалами. Об’єкт праці: підставка для ручок та олівців.

 

 

 

Тема: Декорування виробів (5 годин)

 

 1.  
 1.  

 Вишивка- найпоширений вид народного декоративно-прикладного мистецтва. Інструменти і матеріали для вишивки. Безпека праці     Об’єкт праці:  серветка з бахромою.

 

 

 

 1.  
 1.  

Вишивання. Мережка – вид ажурної вишивки. Види мережок, їх використання  й  виконання. Об’єкт праці: мережка «одинарний стовпчик».

 

 

 

 1.  
 1.  

В гостях у декоратора. Декорування виробів. Об’єкт праці: декорування пасхальних яєць.

 

 

 

 1.  
 1.  

Проект «Вітання з Великоднем». Декорування виробів.  Способи декорування. Орнамент. Писанка як один із символів України.  Декорування писанок.      Об’єкт праці:  писанка-витинанка

 

 

 

 1.  
 1.  

В гостях у декоратора. Декорування виробів. Об’єкт праці: декорування  посуду.

 

 

 

Тема: Самообслуговування (3 години)

 1.  
 1.  

 Вступ до розділу. Самообслуговування. Культура харчування. Правила поведінки за столом. Сервірування святкового столу. Об’єкт праці: складання серветок   «Рибка»,»Вершина», «Парус», »Свічка»

 

 

 

 1.  
 1.  

Самообслуговування. Одяг. Догляд за одягом. Об’єкт праці: оздоблення сорочки-вишиванки (папір).

 

 

 

 1.  
 1.  

Самообслуговування. Взуття. Догляд за  взуттям.  Об’єкт праці:оздоблення декоративного чобітка.

 

 

 

 

docx
Додано
9 грудня 2018
Переглядів
3464
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку