Карта уроку геометрії в 7 класі
Тема: Суміжні кути.
Мета: домогтися свідомого розуміння учнями змісту поняття «суміжні кути» та теореми про суму суміжних кутів; сформувати в учнів уміння будувати кут, суміжний з даним, знаходити суміжні кути на рисунку, використовуючи зміст теореми про суму суміжних кутів, розв'язувати задачі різних рівнів на обчислення градусних мір суміжних кутів; розвивати логічне міркування, уважність, пам'ять; виховувати наполегливість в досягненні мети, дисциплінованість.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Наочність і обладнання: таблиця «Суміжні кути», набір демонстраційного креслярського приладдя.
Хід заняття (етапи) |
Приклади завдання |
Дії вчителя |
Дії учнів |
Результат |
Методи, форми роботи |
Організаційний. |
Дорогі діти! Я сподіваюся, що цей урок пройде цікаво, з великою користю для всіх. |
Організує увагу, готовність до уроку. |
Слухають, налаштовуються на роботу. |
Психологічна налаштованість, готовність до уроку. |
Словесний, бесіда. |
Постановка цілей і завдань, загальна мотивація. |
Розв’язати задачу: «Прямі АС і ВD перетинаються в точці О. Кут АВО=75º. Знайти інші кути».
Пошук суміжних кутів у навколишньому середовищі: |
1. Проводить бесіду про те, що знають про поняття «кут», де зустрічалися з цим поняттям. |
1. Діляться думками на поставлену проблему.
3. Формулюють питання. - Знаємо види кутів. - Не знаємо, що таке «суміжні». |
Самостійна постановка мети і завдань уроку учнями. |
Словесний, бесіда. |
Актуалізація опорних знань. |
Питання до класу:
-1/180 частина розгорнутого кута (градус);
(прямий); Дано: ОС — бісектриса кута АОВ. Знайдіть кут АОВ (рис. 1).
|
Задає питання. Пропонує пригадати властивості та види кутів, аксіоми. |
Згадують раніше вивчений матеріал, відповідають на запитання вчителя. |
Перевірити засвоєння раніше вивченого матеріалу і підвести учнів до вивчення нового матеріалу. |
Фронтальна, наочно-ілюстративний. |
Засвоєння нових знань. |
Суміжні кути 1. Означення
1) два кути (ab) і (bc); 2) мають спільну сторону b; 3) дві інші сторони а і с — доповняльні півпрямі, тому (ab) і (Ьс) — суміжні. 2. Теорема. Якщо (ab) і (bc) — суміжні, то (ab) + (bc) = 180°. |
1.Розповідає означення суміжних кутів та формулює і доведе теорему про суму суміжних кутів. Запропоновує роботу за готовими рисунками. 2. Організація роботи з підручником. Поділ на групи. Постановка завдань. |
Слухають, виконують завдання, обговорюють, роблять записи в зошиті, відповідають на поставлені питання. |
Учні формулюють означення суміжних кутів, вміють їх будувати, знаходити на рисунках, знають теорему про суміжні кути. |
Наочно-ілюстративний, усна та письмова робота в парах, робота с підручником. |
Фізкультхвилинка. |
Ми руками поведемо - |
Вчитель виконує разом з дітьми. |
Учні декламують і виконують за інструкцією. |
Зняття напруги, пов'язаної з розумовою і фізичним навантаженням.
|
Фронтальний. |
Закріплення навичок розв'язання практичних завдань. |
Запитання до класу: Два кути мають спільну сторону. Чи означає це, що: а) ці кути мають спільну вершину; б) ці кути мають дві інші сторони — доповняльні півпрямі; в) ці кути є суміжними; г) їх сума дорівнє 180°? Знайдіть градусні міри кутів KLN і LPN на рисунку 6.
|
Пропонує вирішити завдання на застосування вивченого матеріалу з підручника, викликає до дошки учня, розбирає разом з учнями план розв'язання задачі, при необхідності ставить навідні питання, оцінює відповідь біля дошки. |
Аналізують запропоноване завдання, міркують, складають план розв'язання. Один учень працює біля дошки, а інші записують розв'язання в зошит. |
Формування навичок застосування отриманих знань при вирішенні завдань. |
Частково-пошуковий, письмова. |
Домашнє завдання. |
Параграф 4, № 111, 115 (117, додаткове за бажанням). |
Пропонує виконати домашнє завдання на свій рівень засвоєння теми. Дає пояснення до домашнього завдання. |
Вникають у суть домашнього завдання, осмислюють його. |
Розуміння домашнього завдання. |
Словесний. |
Рефлексивно-оцінювальний етап. |
Закінчити фразу: |
1. Пропонує оцінити факт досягнення мети уроку: на всі питання знайдені відповіді. |
1. Оцінюють ступінь досягнення мети, визначають коло нових питань.
3. Аналізують свою діяльність, проводять самооцінку власної діяльності. |
Засвоєння теми уроку. Задоволення від виконаної роботи, емоційне завершення уроку. |
Словесний, аналітичний. Самоаналіз, самооцінка. |