Тема : Казка. Абзац. План тексту «Лис і Кіт» (за мотивами казки Братів Грім).
Мета:
Обладнання: підручник, робочий зошит, зошит з друкованою основою, код шифрування, звукова схема слова, аудіозапис казки, цеглинки LEGO, мікрофон, плакат «Вчуся бути успішною людиною»
Хід уроку:
І. Організація класу
Емоційне налаштування на роботу
- Діти, з яким настроєм ви прийшли на урок?
- Якщо у вас гарний настрій, то плесніть у долоньки, а якщо ви чимось засмучені тупніть ніжкою.
- Я бачу, що настрій у вас чудовий, отже, можемо розпочинати наш урок.
- а щоб він пройшов успішно, пропоную працювати під гаслом:
Діяти активно,
Думати оперативно,
Висловлюватись доказово
Для всіх обов’язково!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Гра «Шифрувальник»
46 |
72 |
24 |
99 |
45 |
31 |
и |
ц |
л |
я |
с |
и |
(лисиця)
https://www.youtube.com/watch?v=U4qxVuNeIac
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Пальчикова гімнастика «Лис»
|
Лис Лиса з лісу у село «Ку-ку-рі-ку» занесло. Заглядає лис у вікна: «Де ж це півень кукурікнув?»
Обидві долоні зробити «ковшем», великі пальці підняти вгору, вказівні пальці та мізинчики згинаємо всередину долоней, притискаємо один до одного. Середні та безіменні пальці утворюють вузьку «лисячу» мордочку.
|
ІV. Вивчення нового матеріалу
[л] – приголосний, твердий;
[и] – голосний;
[с] – приголосний, твердий;
[и] – голосний;
[ц’] – приголосний, м’який;
[а] – голосний.
- Ось яка схема у вас повинна була отриматися. Перевірте, чи всі звуки ви позначили правильно.
− • − • = • |
Вправа 1. (с.25)
4.2. Робота над казкою. Щоденні 5. Слухання.
- Прослухайте аудіозапис казки «Лис і кіт».
- Хто головні герої казки?
- Де відбувалися події?
- Що було у лиса в мішку?
- Чи допоміг мішок хитрощів лису?
- Що сталося з хитруном?
- Чого вчить нас ця казка?
Фізкультхвилинка
https://www.youtube.com/watch?v=3LAjklSXpbI
Щоденні 5. Читання для себе.
Щоденні 5. Читання для когось.
4.3. Робота над казкою. Складання плану.
- Діти, давайте згадаємо з яких частин складається текст?
- Отож, з яких частин складається наша казка?
- В ній також є зачин. Про що в ньому розповідається?
- Так, в ньому розповідається про зустріч кота із лисом.
- Також в казці є основна частина в якій розповідається про дві події.
- Про що розповідається в першій події?
- В першій події говориться про вихваляння лиса.
- Перед ким вихваляється лис.
- Про що розповідається в другій події?
- Яка небезпека спіткала лиса і кота?
- Чи врятувався кіт? Як?
- Що порадив кіт лисові?
- А чи є в нашій казці кінцівка?
- Про що в ній розповідається?
- Чи допоміг лисові мішок хитрощів?
4.4. Робота в групі. Переказ казки за схемою.
- Відновіть назви частин по пам’яті.
- Перекажіть казку, користуючись лінією часу на с.45.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Робота в зошиті з друкованою основою. (с.26)
2. Щоденні 5. Письмо для себе. (завдання в підручнику с.45)
- Вам потрібно записати речення, доповнюючи їх словами з дужок.
Робота з LEGO.
У лісі кіт зустрів … |
||
|
|
|
У лиса був… |
||
|
|
|
Кіт заліз на… |
||
|
|
|
V. Підсумок.
1. Вправа «Мікрофон»
2. Рефлексія «Вчуся бути успішною людиною»
1