Жив-був Прямокутний Трикутник. Були в нього два брати і сестра: Катет, Катет і Гіпотенуза. Жили вони дружно і завжди піклувалися один про одного. І от прийшов День народження Прямокутного Трикутника. Брати і сестра привітали його зі святом і натякнули про сюрприз.
А сюрпризом був приїзд дальнього родича з Греції. І він не змусив довго чекати. Гострий Кут прийшов першим, щоб зробити подарунок.
Тільки Гіпотенуза засмутилася і як справжня дівчина хотіла вже піти з дня народження. Тільки біля дверей її ледве не збила з ніг ватага веселих дітей.
Гіпотенуза зашарілася від такого звернення і залишилася на святі. Але маленькі непосидючі діти все одно помітили її настрій і захотіли зробити щось приємне.
А подарунками виявилося налагодження відношення Протилежного Катета до Гіпотенузи, яке всі погодилися назвати Синусом, та відношення Прилеглого Катета до Гіпотенузи, яке всі погодилися назвати Косинусом. А щоб у майбутньому не виникало непорозумінь між братами, домовилися відношення Протилежного Катета до Прилеглого Катета називати Тангенсом, а навпаки- Котангенсом.
А на День народження Прямокутного трикутника продовжували приходити гості. І було серед них шість пар близнючок: і так вони сподобалися Синусу, Косинусу, Тангенсу і Котангенсу, що треба було щось дуже швидко вирішувати. На щастя у гості завітала хрещена Прямокутного Трикутника- фея Математика. Одним рухом казкової палички вона розставила близнючок поруч з хлопцями так, щоб не було суперечок. Всі дуже зраділи і свято продовжувалося.
Фея Математика подарувала невеличку розповідь з майбутнього, про те що буде пов’язувати гостей свята. І були там і нові, дорослі назви; і правила, які поєднають всіх ще міцніше; і прогулянки різними науками; і нові зустрічі з іншими мешканцями планети Математика…