Фольклор-усна народна творчість1. Існував в усній формі.2. Твори не мають конкретного автора.3. Існують варіанти текстів творів.4. Використовуються особливі художні засоби відобра-ження дійсності.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Казка (від «казати») – це жанр усної народної творчості, вига-дана розповідь про події та явища, які сприймаються як реальні.
Номер слайду 5
- Герої казок чітко розділяються на позитивних і негативних. - Місце, де відбуваються події, і час точно не вказані. - Герої опиняються в ситуаціях, у яких випробу-ються їхні розумність і сила характеру. - Природа і люди в казці настільки зближуються, що люди, тварини й рослини розуміють одне одного. - Є місце чаклунству: наявні чарівні предмети, чудовиська, магія. Художні особливості казки
Номер слайду 6
Казка - це моральний урок: якою має бути людина, як вона повинна ставитися до інших людей, як пово-дитись у складних обставинах.
Номер слайду 7
Будова казок1. Зачин.2. Основна частина.3. Кінцівка.
Номер слайду 8
Художні засоби у творах усної народної творчості1. Числа 3, 7 і ті, що поділяються на 3.2. Постійні епітети: чорна земля, синє море, добрий молодець, могутній дуб.3. Повтори слів: їхали – їхали, билися – билися.4. Гіпербола – художнє перебільшення.
Номер слайду 9
Мандрівні сюжети й образи. Казки народів світу. Спільні моральні цін-ності, мрії про добро, щастя, справедливість.
Номер слайду 10
Види казок:про тваринчарівнісоціально - побутовіГоловні герої - тва-рини, які уособлю-ють людські чесно-ти або вади. Фантастичні події, незвичайні випро-бування, чарівні предмети та істоти. Кумедні життєві си-туації, в яких розкри-ваються характери звичайних людей.