Казки й оповідання оригамі. Оповідання про мудрість

Про матеріал
Методичну розробку заняття можна використовувати на заняттях в позашкільних закладах, так і в школі під час трудового навчання або виховних заходів.
Перегляд файлу

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА ЗАНЯТТЯ

«Казка оригамі. Оповідання про мудрість»

Методичні рекомендації для керівників гуртків загальноосвітніх та позашкільних закладів

C:\Users\Vasa\Desktop\gknw22_thumb.jpg

Граючись – вчимося

 

Підготувала

Солодовник А.В.

керівник гуртка ПМЦПО ПМР ПО

 

Тема: «Оповідання про мудрість»

Цілі. Заняття спрямоване на:

- формування навичок поєднувати казку з умінням демонструвати її за допомогою аркушу паперу;

- розвивати асоціативне мислення, уважність у плануванні практичних дій щодо змісту практичної роботи; стимулювати творчу думку;

- виховувати естетичний смак, повагу до традицій

інших народів, інтерес до художнього бачення краси довкілля.

Тип заняття: інтегроване.

Обладнання: кольоровий папір квадрат 20*20 см, заготовка із паперу серця 7*7 см, сценарій казки, музичний супровід для фізкультхвилинки.

Хід заняття

І. Вступна частина

1. Емоційне налаштування колективу:

Діти посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться і до себе.

Привітайтесь; Добрий день!

Хай гарно розпочнеться наше заняття.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

Ця дивна країна

Довкола – чудесна,

І все там чарівне,

Скрізь – диво-краса.

Подумайте друзі,

Як ця країна зоветься? (казка)

Дидактична гра «Продовж речення»

- Якщо в казці є чудо, то вона … (чудова)

- Якщо в казці є загадка, то вона… (загадкова)

- Якщо в казці є добро, то вона … (добра)

- Якщо в казці є мудрість, то вона …(мудра)

Діти сьогодні і ми з вами відправимося у світ незвичайної казки про «Мудрість».

Фізкультхвилина

Станьте в коло, любі друзі,

Потанцюймо ми по крузі.

А тепер всі разом з вами

Так потупаємо ногами.

Ще поплескаю в долоньки.

 Я люблю вас звеселяти,

Тож прошу ще й пострибати.

 

ІІІ. Основна частина

Подорож у нас з вами буде незвичайна. Для неї нам потрібно приготувати паперовий квадрат 20*20 см. Перш ніж розпочати працювати, правила роботи ми повинні пригадати.

Повторюйте за мною складати квадрат.

Колись давно, на одному континенті жив чудовий хлопець.

Він був молодий і впевнений в тому що всі двері перед ним відчинені.(Рис 1) (складаємо наш квадрат загортаючи та розвиртаючи елементи для утворення ліній згину: спочатку по діагоналі, навпіл, всі кути до середини), потім (завертаємо зліва та зправа сторони до середини, для утворення базової форми двері)

             

Рис 1. Згортаємо папір по інструкції до базової форми двері

  Він довго мріяв про мандрівку і те куди йому відправитися мандрувати. Він не знав що його там чекає… (рис 2) Вирішив мандрувати.

(заготовку яка утворилася, завертаємо до середини верхній та нижній край)

   

Рис 2. Квадрат

Вирішив мандрувати в іншу країну по морю.  (Рис 3) (з готової заготовки витягуємо кути в сторони), потім(повертаємо витягнуті кути на зовні, утворюючи чотири маленьких квадрати)

       

Рис. 3 Складаємо заготовку човник

Хлопець довго плавав по морю. І ось натрапив на берег невідомої країни.

Залишив свій човен і вирішив мандрувати по невідомій країні.

 Шукав він мудрість у древніх стін. Дивлячись на стіни він помітив незвичний камінь. На якому був невідомий йому раніше знак. (Рис.4)(Повертаємо та розгладжуємо квадрати)

 

Рис 4. Схема складання знака

Доторкнувся до знака і двері відкрилися. (Рис.5) (завертаємо кути квадратів  які утворилися в заготовці)

Рис 5. Схема каміння

Вийшов звідти мудрець в балахоні. Подивившись навкруги. Хто турбує його. Побачив хлопця. Запитав.

- «Що ти шукаєш?» - запитав мудрець.

- «Я приплив з далеку, щоб знайти мудрість» - відповів хлопець.

- «Мудрість? Тут немає ніякої мудрості» - відповів мудрець.

Ця відповідь дуже здивувала хлопця.

- «А де ж вона? Скажи мені мудрець» - запитав хлопець.

- «Якщо ти добра людина, то вся мудрість завжди з тобою. Вона знаходиться в тебе в серці.» - відповів мудрець.

Приклав хлопець руку до грудей і почув, як голосно та сильно стукає його серце. І зрозумів він, що знайшов відповідь на своє запитання.

Подякував хлопець мудрецю і поклав в кишеню мудреця монетку.

ІІІ. Підсумкова частина

Звичайно це все казка, та у ній, ти завжди щось повчальне зрозумій.

Діти, як ви думаєте що зрозумів хлопець після зустрічі з мудрецем?

Рефлексія заняття

На занятті нам потрібні:

 голова – ми будемо думати,

очі – ми будемо бачити,

вуха – ми будемо слухати,

губи – ми будемо говорити, усміхатися, відповідати,

руки – ми будемо творити.

А навіщо ж нам серце? …

Мудрий письменник Антуан де Сент-Екзюпері говорив: «Шукати треба серцем, найголовніше очима не побачиш».

Ось уже промайнув наш час

За роботу – по заслузі!

Щиро дякую вам, друзі!

 

 

docx
Додав(-ла)
Солодовник Аня
Додано
14 листопада 2020
Переглядів
465
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку