Малюємо їжачка.
Будинок дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт»
Дарницького району міста Києва
Розробка заняття гуртка образотворчого мистецтва «Чарівний пензлик» зразкового художнього колективу «Скринька творчості»
Керівник Гонца Інна Юріївна
Тема «Їжачок»
Мета:застосування геометричних фігур під час малювання їжачка.
Завдання:
навчити малювати їжачка за допомогою геометричних фігур;
вивчити та закріпити назви геометричних фігур: коло, овал, трикутник.
виховати любов до тварин, природи, навколишнього середовища;
виховати культуру праці.
Необхідне обладнання:парта, стільчик, шкільна дошка.
Необхідні інструменти та матеріали: стаканчик для води, пензлики різних розмірів, аркуш акварельного паперу формату А-3, простий олівець,гумка, акварельні фарби, палітра.
Необхідний робочий одяг: фартух та нарукавники.
Перед початком заняття вихованці готують робоче місце. Розкладають олівці, фарби, папір та пензлики.
Керівник гуртка ставить на стіл стаканчик з водою кожному вихованцю.
Хід заняття
І. Вступна частина
Дії керівника гуртка |
Дії вихованців |
|
Перевірка готовностівихованців до заняття.
А чи бачили ви їжачка? А де саме ви його зустрічали?
Повідомлення теми заняття. Сьогодні ми з вами намалюємо «Їжачка».
Демонструє майбутній малюнок, який закріплено на дошці.
Перед початком малювання давайте повторимо з вами правила роботи з пензликом, олівцем та фарбами. Запитання:
Хочу вам нагадати: - У разі, якщо пензлик або олівець зламалися, необхідно звернутися за допомогою до керівника гуртка. - Протягом заняття стежимо за чистотою рук і робочого столу. - Після закінчення роботи пензлик акуратно миємо, висушуємо і ставимо в призначене місце ворсинками вгору. |
Діти розповідають, де бачили їжачків.
Бажані відповіді:
|
|
ІІ. Практична частина:
Дії керівника гуртка |
Дії вихованців |
Актуалізація знань А які ви знаєте геометричні фігури?
Намалюємо ми їжачка за допомогою гарно вам відомих геометричних фігур. А саме: овалу, та трикутника . А щоб намалювати яблуко ми використаємо коло. Починаємо малювати нашого Їжачка. Поетапне малювання їжачка. акцентуючи увагу на геометричних фігурах, які використовуються під час малювання. Аркуш паперу кладемо перед собою горизонтально. Демонструє дітям правильне розміщення аркуша.
Зайву лінію на тілі котики витираємо гумкою.
Ми виконали першу частину нашої роботи.Кладемо олівці та йдемо на перерву.
Зараз будемо фарбами розфарбовувати малюнок. Це другий етап нашої роботи.
Керівник гуртка показує своїми рухами, як зробити фон малюнка.
11.Робимо відблиск світла білою фарбою на яблуці.
12.Тоненьким пензликом млюємо хвостик яблуку.
13. Далі малюємо носик їжачку.
14.Замальовуємо зіницю чорною фарбою.
15.Домальовуємо травичку зеленою фарбою.
16.Малюємо відблиск в оці і на носі.
Наш малюнок «Їжачок» готовий. Тепер ви знаєте, як можна використовувати форми геометричних фігур для створення малюнка. |
Діти перераховують фігури вивчені на попередніх заняттях: Бажана відповідь: коло, овал, трикутник, квадрат, прямокутник.
Діти відпочивають.
|
ІІІ. Підсумкова частина
Дії керівника гуртка |
Дії вихованців |
Спільний перегляд готових робіт вихованців. Всі ви сьогодні молодці, гарно і старанно працювали. У всіх вийшли дуже чудові котики на даху.
|
|