Жила на світі дівчинка, у якої було незвичайне ім’я – Пісня. Працьовита, добра була вона. А як же гарно співала дівчина!!! У свята – одні пісні, у сумні хвилини – інші. Всі навколо любили Пісню, тішилися, слухаючи її пісні.
Одного разу вирішила Пісенька піти по світу - на людей подивитися і себе показати. Де йшла дівчинка, там співала - людей звеселяла. Прийшла вона у велике місто, де люди були злі та непривітні. Питає Пісня у хлопця, що проходив поруч:
Дівчина вирішила допомогти людям і заспівала веселу, жартівливу і чарівну пісню. І всі люди почали посміхатися і підспівувати їй.
Король Сум наказав спіймати дівчину та кинути у темницю, але Пісня перетворилася на жайворонка і полетіла високо в небо, даруючи всім радість. А король із злості луснув.
Кожної весни ми чуємо пісню жайворонка, а це ж співає дівчина Пісня:
Маленький хлопчик лежав у ліжечку і дивився, як з неба до нього летить Зірочка. Була ніч і батьки думали, що їх синок спить. Але це було не так…
Хлопчику було всього декілька місяців, і його матуся лягла поруч, щоб заспівати синочку колискову, та й заснула біля нього, бо дуже стомилася. Зірочка залетіла у кімнату через відчинене віконце і прошепотіла:
Хлопчик засміявся і потягнувся рученятами до Зірочки. Декілька секунд і хлопченя з нічною гостею полетіло високо в небо.
Потім хлопчик опинився в красивій кімнаті, де було багато маленьких діточок. Вони все навкруг розглядали та розмовляли між собою:
Хлопчик разом зі своєю подружкою Зірочкою полетіли назад на Землю. А після, коли він лежав уже у ліжечку, підняв рученя і помахав Зірочці на прощання. Зірочка полетіла на небо і було у неї тільки одне бажання: Що «новонароджених» зірочок було якнайбільше!
Жила-була бабуся. І була у неї внучка Тетянка. Та така ледача! Про що б бабуся не попрохала б її, нічого не хоче робити.
Одного разу бабуся попрохала онучку сходити по хліб, але Тетянка сказала:
- Я б пішла, але мої ніжки не хочуть іти.
- Добре, - сказала бабуся, - я сама сходжу. А поки я буду в магазині, ти помий посуд.
Бабуся пішла і тут сталося щось незвичайне. Тетянчині ніжки почали раптом танцювати, а руки їм допомагати. Вони раз у раз змахували, як крила у пташки, несучи дівчинку по кімнаті. Тетяна нічого не могла зробити ні ногам, ні рукам. Стомившись, почала благати:
- Рученьки мої, ніженьки мої, я так більше не буду. Я буду слухняною дівчинкою, бабусі буду допомагати.
Невдовзі повернулася бабуся з магазина. Внучка підбігла до неї:
- Бабунечко! Я буду найкращою онучкою, я ніколи не буду ледачою!
Усміхнулася бабуся і сказала Тетянці:
- Я хотіла купити тобі цукерок, але подумала, що твої рученята не захочуть їх брати. Тепер я бачу, що твої ніжки самі сходять по цукерки в магазин.
У одному селі жила свинка-мати. І була у неї донечка, яку звали Чуня. Без турботно бігала вона на подвір’ї, багато їла та спала біля корита.
Одного разу мама скакала їй:
Чуня не знала, що таке школа і що там роблять.
Вранці Чуня одягнула нову сукню, взулась, взяла буквар і пішла до школи.
На шкільному подвір’ї вже зібралися котики, собачки, курчата, каченята. Вчитель Півень запросив усіх до класу, розсадив за парти. Спочатку Чуня слухала уважно, а потім заснула. Прокинулася вона тільки тоді, коли закінчилися уроки.
Другого дня свинка-мама знову провела доню до школи, хоч вона і не дуже хотіла. Крім букваря Чуня взяла і корито.
Пройшов час. Всі учні навчилися чогось: котики - ловити мишей, собачки - стерегти хату, курки - нести яйця. Одна Чуня нічого не уміє робити, тому що не вчилася у школі.