Кейс – урок «Рослини навесні»
Підготувала вчитель початкових класів
Данилейко Світлана Петрівна
Тема: Рослини навесні.
Мета: дізнатися корисну і важливу інформацію про птахів весною, особливості їх життя, про первоцвіти та охорону рослин в Україні, навчити застосовувати практичні навички з математики по цій темі; дати всебічне уявлення про рослини навесні в ракурсі різних навчальних предметів(природознавство, українська мова, математика, читання, основи здоров`я та трудове навчання). Напрацювати цілий ряд компетенцій, таких як уміння працювати в команді, делегування повноважень, вміння слухати і чути, управління часом, самоконтроль і адаптивність, навички тайм-менеджменту, розстановка пріоритетів, персональна відповідальність, кмітливість.
Яка інформація мене тут чекає?
Вступ
Чому рослини сповільнюють свій ріст взимку, а навесні починають активно рости? Що таке фотосинтез і який вплив він має на рослини? Для чого охороняти рослини і як це робити? На всі ці питання та багато інших ви знайдете відповіді на цьому уроці.
Природознавство
Щоб дати відповідь на питання « Чому рослини активно розвиваються весною?», потрібно згадати які умови потрібні для життя рослин і розібратися що ж таке фотосинтез.
Для систематизації відповідей скористаємося ромашкою, в пелюстках якої відображатимемо відповіді.
Відео «Фотосинтез»
Відео «Проростання насіння гороху».
Практична робота «Пророщування насінини, висадка в грунт»
Як рослина отримує поживні речовини і живиться ними?
Відео «Рух органічних речовин в рослині»
Які ж рослини пробуджуються від зимового сну найпершими і радують нас своїм цвітінням? Ці рослини називають первоцвітами. Вони дуже тендітні і гарні. Тому люди не тільки милуються ними, а й зривають їх і несуть додому. Щоб не втратити таку красу природи, потрібно піклуватися про неї і не знищувати її.
Відео «Соціальна реклама про первоцвіти» і «Червона книга України».
Що ж цікавого є в цих квітах?- спитаєте ви. Люди з давніх-давен спостерігали за природою і їм дуже подобалися квіти. Вони ототожнювали певні квіти з людьми, рисами їх характеру. Так з`явилися легенди, міфи, прислів*я та приказки про них. Деякі з них ви вже знаєте, а з деякими познайомитеся на уроці.
Відео «Первоцвіти-цікавинки».
Математика
Рослинний світ дуже цікавий і різноманітний. Щоб уявити деякі факти про рослини в певних масштабах, потрібно не тільки знати ці факти, а й вміти аналізувати і застосовувати знання і навички з математики.
Розв*яжіть задачу.
Дуб поглинає 4 відра води за добу, осика – 24 відра за 4 доби. Скільки відер води поглинуть дуб і осика разом за 2 доби?
Найбільшу кількість хвої на одному дереві зібрали з ялини колючої – 10 кг. Скільки хвої можна зібрати з 4 таких дерев?
Як ви думаєте, яка з рослин України найшвидше росте?
Виявляється, це гіацинт.
Щодоби він виростає на 3 см. Якої висоти буде ця рослина через 4 доби, якщо зараз її зріст становить 6 см?
Основи здоров*я. Українська мова.
-Де переважно ростуть первоцвіти?
- Правильно. У лісі.
Відправляємося в ліс. Але для цього потрібно згадати правила поводження на природі, а також, що робити, коли заблукали.
Поділіться на дві групи і відправляємося в дорогу. Одна команда працює над тим, які правила поводження на природі, а інша- що робити, коли заблукав.
Відео «Чарівна книга МЧС»
Відео «Якщо заблукав»
Кожен з членів команди пише хоча б один пункт роботи. Потім кожний зачитує свій пункт, обговорюють в команді і складають загальний текст. Один учень з команди презентує роботу групи.
Записати пам*ятки в зошити.
Звучать звуки природи в лісі.
Читання
Чому ми любимо ходити в парк чи до лісу?
Напевно, ми там відпочиваємо не тільки фізично, але й душею. Там тихо, співають пташки, буяє різними фарбами природа. Тому продовжимо наш урок і звернемося до творчості письменників, які теж помітили цю красу і відобразили її в своїй творчості.
Літературне читання с. 92-93.
Опрацювання віршів про весняну природу.
Трудове навчання
Виготовлення квітів своїми руками.
Відео «Гігантські квіти»
Підсумок уроку.
Закінчи речення.