Київський планетарій.

Про матеріал
Матеріал для того, щоб підготувати дітей до поїздки в планетарій.Підходить початківцям.
Перегляд файлу
  • Урок: Подорож до планетарію.
      Тема: Подорож до планетарію.
    Мета: поглибити знання про планетарії, спонукати відвідувати планетарії; активізувати пізнавальну діяльність дітей; підготувати дітей до поїздки.
  •  

І. Організація класу.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

ІІІ. Повідомлення теми уроку.
Сьогодні ми спробуємо побувати там, де ще не було й сліду людини. Дізнаємося, що в космосі досі є загадкою для вчених, та побуваємо у незвичному кінотеатрі. Тож пристебніть паски безпеки, ми вирушаємо!

  •   Пропоную вам на декілька хвилин уявити політ на космічному кораблі.
    https://svitdovkola.org/metodic/ik4/tema6/media9

    - Які емоції у вас виникли під час віртуального польоту?
  • - Що ви собі уявляли під час цієї подорожі? Можливо, про щось фантазували?

 

   IV. Зараз перед вами є літери, з яких потрібно скласти слова, а потім з цих слів вийде слово, про яке ми будемо сьогодні говорити.
Планета, колесо,асиметрія, снігопад, камера, комета, акваріум, буревії. астрономія,прийом.

(планетарій) 

 Отже,сьогодні ми з вами дізнаємось, що таке планетарій та, що ми можемо там побачити.

  Планетарій – це спеціальне приміщення або демонстраційний зал зі складним оптичним обладнанням, в якому на стелі створюється достовірна картина зоряного неба, відтворюється картина сонячних і місячних затемнень, метеоритного дощу, прольоту комети і інших астрономічних явищ.

Київський планетарій.

В центрі Києва є унікальне місце, де фантастика стає реальністю, а зоряне небо милує нас своєю красою і відкриває свої таємниці будь-коли та за будь-якої погоди. Це дивовижне місце – Київський планетарій, один з найбільших планетаріїв Європи. Вже 65 років він радо зустрічає своїх відвідувачів.

Київський Планетарій був заснований у 1952 році всесвітньо відомим астрономом Сергієм Костянтиновичем Всехсвятським.  Спочатку планетарій розташовувався у переобладнаному Олександрівському костьолі. І лише через 35 років, у 1987 році товариство «Знання» України збудувало для планетарію нову унікальну сферичну будівлю.

Своєю назвою всі планетарії світу завдячують апаратові «планетарій» – оптичному приладу для демонстрації зірок і небесних явищ.

Сьогодні наш планетарій перетворився на унікальний науковий, просвітницький, культурний і розважальний простір для розвитку та відпочинку. В програмі планетарію – сучасні повнокупольні фільми у форматі 3600, пізнавальні програми з астрономії  та природничих наук, реалістичне відтворення зоряного неба та небесних явищ.

Як влаштований планетарій?

Найважливішими складовими для будь-якого планетарію є:

  • напівкруглий купол, що імітує небесну сферу;
  • проєкційна установка, що посилає світлові промені на купол для отримання зображень зірок, планет і інших небесних тіл.

 

Що можна побачити в планетарії?

Основним видовищем, заради якого планетарії були задумані, досі залишається картина зоряного неба, супроводжувана лекцією по астрономії.

У планетарії можна навчитися розпізнавати основні сузір’я, відшукувати на небі планети і найбільші зірки, відрізняти супутники від зірок і планет. Деякі сучасні планетарії демонструють не тільки небо нашої Землі, але і картину, яку можна побачити, стоячи на поверхні Марса та інших планет.
 

 А зараз пропоную вам відправитись у віртуальну подорож Київським планетарієм
https://www.youtube.com/watch?v=mhuCk6dtKBc&t=32s

 

Запрошення до планетарію

Київський Планетарій запрошує вас у захоплюючу подорож світом за допомогою повнокупольних фільмів “Пригоди Батискафчика та Морського Коника” і “Космікс” в Києві. Батискафчик і Морський Коник мешкають у океані та дуже хочуть зберегти його чистоту. У рідній лагуні у них є багато справ. Одна з них - звільнити маленьку черепаху з пластикових тенет. А вночі можна плавати разом і дивитись на зорі....
       До речі, друзі, хто з вас мріє стати космонавтом і побачити зорі трошечки ближче? Ми пропонуємо вам здійснити першу космічну підготовку на шоу “Космікс”! Після перегляду нашого фільму ви точно будете знати, як потрапити з центрифуги на космічний корабель і відвідаєте Міжнародну космічну станцію. На першому місці у майбутніх космонавтів повинна бути практика. Тренуймося разом спати у космічному просторі, готувати обід, як це роблять справжні космонавти, митися і користуватися туалетом. А після усіх корисних занять, нас чекає винагорода - грандіозне повернення екіпажу на Землю! 
 

 

Висновок. Отже, діти,зараз ми вирушаємо до планетарію!

 

docx
Додано
19 грудня
Переглядів
20
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку