Подорож до країни Кімнатних Рослин
Учитель. Шановні гості, діти! Сьогодні ми з вами вирушимо у подорож до країни Кімнатних Рослин.
1-й учень. Багатьох любителів кімнатних рослин давно цікавило запитання: яка користь від кімнатних рослин. Тож зверніть увагу на слова, що є девізом нашої подорожі.
Квіти — це прикраса нашої землі.
Скільки їх — польові, кімнатні й лісові.
Які вони різні: червоні, білі, голубі. ’
Без них наша планета була б сіра і сумна.
2-й учень. Отож, без квітів було б сумно на планеті. їх краса є стимулом для розвитку естетичних смаків людини. Квіти у кожній оселі — це промінчики свята у наших душах. Вони несуть нам радісний настрій, бадьорість. А їхній аромат породжує в серці вічну весну.
3-й учень. Так, весну! Надворі може панувати зима. Рослини у дворі без вбрання — сумні й невеселі. А в нас на вікнах вічно весняний настрій.
4-й учень. Чимало кімнатних рослин є чудовими ліками. Без них важко обійтися у холодну зиму. А деякі з них ще й відлякують надокучливих комах, знищують шкідливі мікроби своїми фітонцидами. Фітонциди — це рослинні антибіотики.
5-й учень. Але, напевно, найважливішою особливістю рослин є їх здатність виробляти кисень. Без нього не може обійтися майже жодна жива істота. Сонячного дня рослини в нашій оселі виділяють багато кисню, а натомість поглинають вуглекислий газ. Цей газ утворюється під час дихання людини, згоряння палива.
6-й учень. А ще рослини зволожують повітря. І що цікаво, у кімнаті з рослинами в повітрі менше пилу. Зелені рослини, як губки, всмоктують найдрібніший пил з повітря,
7-й учень. Отже, якщо у твоїй кімнаті є живі рослини — повітря в ній завжди свіже і здорове. Нехай ваші квартири, квартири ваших друзів, кабінети нашої школи стануть зеленими! А ми разом з Вами — здоровими, веселими і добрішими.
8 - й учень. А чи відомо вам, що мешканці Нашої країни Кімнатних Рослин прибули до нас із різних континентів: Азії, Африки, Південної та Північної Америки, Австралії?
9-й учень. Ізотропіків Африки та Азії завітав до нас колеус, представник родини Губоцвітих. Прикрасою цих рослин є листя. Воно дуже строкате, яскраве, декоративне, чим і привертає увагу всіх любителів квітів. У народі колеус називають кропивкою.
10-й учень. Із далекого острова Мадагаскар прибув до нас ци- перус з родини Осокові. У народі його називають венериною травою. Це оригінальна тіньовитривала та вологолюбна рослина. У Стародавньому Єгипті зі стебел циперусу виготовляли папір, а давні племена індіанців будували човни.
11-й учень. Гіпеаструм — кавалерійська квітка з родини Амарилісових прибула до нас із тропіків Америки і Південної Африки. У неї великі гарні квітки зібрані в суцвіття по чотири-шість штук на стеблі.
12-й учень. Хлорофітум, який у народі ще називають зеленою лілією, павучком, золотою травичкою, походить з Південної Америки. Цю рослину з родини Лілійні доцільно розвішувати в горщиках на кухні, бо вона добре поглинає з повітря залишки незгорілого палива, чадний газ.
13-й учень. Дуже цікава рослина — рипсалідопсис. Це лісовий кактус, що походить з тропічних лісів Південної Америки (із Бразилії). Лісові кактуси — це епіфітні напівкущі. Епіфітами називають рослини, що втратили зв’язок з ґрунтом. Тобто вони ростуть на стеблах, коренях інших рослин.
14-й учень. Ну, а цю рослину ви всі добре знаєте. Це алое з родини Лілійних. Родом ця рослина з Південної Африки. Вчені довели, що ця рослина живе 100 років, тому її ще називають столітником. На батьківщині цю рослину використовують як декоративну в садах і як дикий паркан. Проте найбільше відомі її цілющі властивості. Соком цієї рослини можна підвищити опір організму до інфекцій, лікувати легені, кишечник, очі, нежить, обпечену шкіру, хворі зуби, вугри.
15-й учень. Цікаві лікувальні властивості має пеларгонія, яку в народі ще називають геранню, калачиком та журавлиним носом. Родом вона з Південної Африки. Пахучі речовини в листках цієї рослини підвищують працездатність людини, нормалізують сон, заспокоюють нервову систему. Листочки можна додавати до чаю від застуди, грипу, прикладати до ран, знімати головний біль. Крім того запах рослини відлякує надокучливих комарів.
Учитель. Так, у природі є величезна кількість видів рослин. Розповісти про всі ми не зможемо. Проте сьогоднішні розповіді, маємо надію, залишать у вашій пам’яті цю цікаву і корисну інформацію. І дуже б хотілося, щоб ми всі разом, як тільки потеплішає, озеленили нашу школу, щоб перебування у ній було для вас і корисним, і радісним.
До зустрічі!