Тема. Тероризм – глобальна проблема людства
Тип уроку: урок ток-шоу.
Мета: Ознайомити учнів з поняттям тероризм, його видами, з основними принципами протидії тероризму; розвивати навички учнів діяти в екстремальних ситуаціях; навчитися самостійно приймати рішення в екстремальній ситуації, а також навчитися протистояти і вижити при терористичних актах, виховувати почуття відповідальності, вольові якості, самовпевненість; спостережливість.
Основні правила поведінки у разі захоплення Вас заручником:
1. по можливості якомога швидше опануйте себе, заспокойтеся, не піддавайтеся паніці, не допускайте істеричних проявів; 2. підготуйтеся фізично і морально до можливого суворого випробування; 3. не виявляйте агресії та зневаги до терористів; 4. не виявляйте активного опору, що може погіршити власне становище; 5. не намагайтеся втекти; 6. запам’ятайте якомога більше інформації про терористів; 7. намагайтеся визначити місце власного знаходження та утримання; 8. не відмовляйтеся від їжі, яка допоможе зберегти сили та здоров’я; 9. за можливості розташуйтеся подалі від вікон, дверей і самих терористів, що забезпечить власну безпеку у разі штурму приміщення, стрільби снайперів на ураження терористів; 10. у разі штурму приміщення лягайте на підлогу обличчям донизу, склавши руки на потилиці.
Слід пам’ятати, що правоохоронні органи та місцева влада зроблять все можливе для визволення заручників.
|
Терористична загроза – це щоденна реальність, з якою не можна змиритись і до протидії якій потрібно бути завжди готовим. Активна громадянська позиція – необхідна умова успішної протидії терористам. У нас усіх спільний ворог і боротися з ним ми всі – держава, правоохоронні органи, спеціальні служби, суспільство – повинні разом.
Пам'ятай
Пожежна охорона - 101 Поліція – 102 Швидка медична допомога – 103 Аварійна служба газу – 104
Телефони довіри Дрогобицького відділу УСБУ У Львівській області (03244) 2 37 65 097 117 73 15 |
ПАМ’ЯТКА
РАЗОМ ПРОТИ ТЕРОРИЗМУ
Дрогобицька ЗОШ I-III ступенів № 1 імені Івана Франка 20.03.2018 рік |
Дії при знаходженні речей які не мають господаря. 1. Повідомити водія (у транспорті), у міліцію (на вулиці), адміністрацію (у школі, в різних організаціях). 2. Запам’ятайте час знаходження підозрілого предмету. 3. Попередьте людей, щоб вони відійшли як можна далі від небезпечної зони. 4. Дочекайтеся поки приїдуть спеціаліст , бо ви єдиний свідок.
Можливі місця встановлення вибухонебезпечних пристроїв. 1. Підземні переходи. 2. Вокзали. 3. Стадіони 4. Крамниці 5. Ринки 6. Дискотеки 7. Транспорт 8. Навчальні заклади 9. Лікарні 10. Підвали, горища, сходові клітки 11. Урни, контейнери для сміття 12. Опори мостів
|
Потрапивши в зону вибуху. 1. Переконайтеся, що не отримали значних травм. 2. Заспокойтеся та уважно роздивіться, чи не існує загрози подальших обвалів та вибухів,може комусь потрібна ваша допомога. 3. Якщо є можливість спокійно вийдіть з місця події. 4. Якщо ви опинилися в завалі – періодично подавайте звукові сигнали. 5. Виконуйте всі розпорядження рятувальників.
Потрапивши під стрілянину. 1. Лягайте на підлогу або землю 2. Не стійте біля вікон, навіть якщо вони зачинені. 3. Не піднімайтеся вище підвіконня. 4. Найнадійніше місце у квартирі – ванна кімната. 5. На вулиці спробуйте знайти будь яке укриття.
При визволенні спецслужбами. 1. Не біжіть на зустріч визволителям – майте витримку. 2. Не чіпайте зброю. 3. Чітко виконуйте всі вказівки спецслужб. 4. Якщо застосовується сльозогінний газ – дихайте через зволожену тканину і швидко кліпайте очима, викликаючи сльозу
Попереджений, отже захищений.
|
Необхідно пам'ятати правила поведінки в натовпі. 1. Вибрати найбільш безпечне місце. Воно повинно бути як можна далі від середини натовпу, трибун, сміттєвих контейнерів, ящиків, скляних вітрин, парканів і огорож. 2. У разі виникнення паніки обов'язково зніміть краватку, шарф. 3. При тисняві треба звільнити руки від всіх предметів, зігнути їх в ліктях, застебнути одяг на всі ґудзики. 4. Не хапатися за дерева, стовпи, огорожі. 5. У разі падіння згорнутися клубком на боці, різко підтягнути ноги і постаратися піднятися по ходу руху натовпу. 6. Не наближатися до агресивно налаштованих осіб і груп осіб. 7. Намагатися покинути натовп.
|