Командні змагання «Станції Здоров’я».
Мета:актуалізувати знання, отримані на уроках та в позакласній роботі з питань дбайливого ставлення до власного здоров’я, формування здорового способу життя; розвивати уяву, логічне мислення, увагу, вміння аргументувати, доводити; виховувати уміння працювати в колективі, товариськість;бажання займатися фізичною культурою та спортом.
Обладнання:конверти із завданнями, таблички з назвами команд і станцій, технічні засоби для музичного супроводу, маршрутні листи.
Хід заходу.
І. Організаційний етап.
-Привітання і презентація команд.
Назва команди.
«Здоров’яки»
Девіз команди.
Здоров’я укріпляємо,
Завжди перемагаємо.
Назва команди.
«Пізнайки»
Девіз команди.
Ми все хочемо пізнати,
Щоб розумними зростати.
Назва команди.
«Питайлики»
Девіз команди.
«Що?» , «Коли?», «Чому?» і «Як?»
У команді знає всяк.
Назва команди.
«Веселка»
Девіз команди.
Як веселки кольори,
Нерозлучні ми завжди.
-Отримання капітанами маршрутних листів.
ІІ. Основний етап.
Початок гри.
Рух станціями.
Станція «Спортивна».
1.У якому виді спорту замість воріт-корзина? (Баскетбол)
2.У якому виді спорту м’яча не можна торкатися руками? (Футбол)
3.Які види спорту проводять на льоду? (Хокей,фігурне катання)
4.Які види спорту проводять у повітрі? (Парашутний спорт, авіамодельний спорт)
5. Які види спорту проводять у спортивній залі? (Баскетбол,волейбол,боротьба,міні-футбол)
6.Які види спорту вважають суто жіночими? (Художня гімнастика, синхронне плавання)
Станція «Художня».
На аркуші паперу зобразити ситуацію,пов’язану з безпекою життя та діяльності людини.
Станція «Пізнайко».
1 клас
Як ви розумієте вислів:
«Здоров’я маємо-не дбаємо,
а втративши –плачемо?».
Відгадайте загадку. Поясніть правила поведінки в цьому місті.
Ось водичка тече,
В’ється, наче стрічка.
Догадалися, що це?
Це глибока…. (Річка)
2 клас
Як ви розумієте вислів:
«Здоров’я-усьому голова»?
Відгадайте загадку.
Зранку всіх людей розбудить,
Гріє,пестить і голубить.
На нього подивишся-
Ненавмисно скривишся! (Сонце)
Коли це буває корисним, а коли шкідливим?
3 клас
Закінчте речення.
Звичайне положення тіла під час ходіння,стояння та сидіння називається (Поставою )
Складіть правило стосунків між дорослими та дітьми
-Повагу,спілкування,У,виказуй,зі,до,старшими,них.
(У спілкуванні зі старшими виказуй до них повагу)
-досвідчені,Вони,тебе,за
(Вони досвідченіші за тебе)
4 клас
Закінчте речення.
Явища природи,які виникають раптово і призводять до порушення нормального життя,а іноді й до загибелі людей називають (Стихійні лиха)
Складіть основне правило поведінки в надзвичайних ситуаціях.
надзвичайних,паніка,У,неприпустимі,та,в,ситуаціях,метушня
(У надзвичайних ситуаціях неприпустимі метушня та паніка)
Станція «Нехворійка».
Стоять два стовпи, а на стовпах – бочка, а на бочці –макітра, а на макітрі – ліс.(ноги,тулуб,голова)
Маленьке, кругленьке, а весь світ бачить.(Око)
Двоє дивляться, одне говорить, а двоє слухають.(Очі,язик,вуха)
Були собі два брати і обидва Кіндрати, через доріжку живуть, а один одного не бачать.(Очі)
Тридцять два білих брати сидять у темниці, коли темниця відчиняється – брати не виходять.(Зуби)
Лежить колода серед болота, не згниє і не заіржавіє.(Язик)
П'ять братів народились разом, та всі не рівні.(Пальці на руках)
Що воно за штука, що день і ніч стука?(Серце)
Станція «Пазликова»
Здоровим бути круто.
Склади пазл онлайн за посиланням або QR-кодом
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=37d5f627ff1a
Перед вами лежить конверт, у якому розсипані пазли картини. Ваше завдання: зібрати всі частинки цієї картини в прекрасну композицію.
Складіть пазл
https://me-qr.com/uk/data/image-pack/103122624
https://me-qr.com/uk/data/image-pack/103122950
ІІІ. Заключний етап.
Підбиття підсумків.
Нагородження переможців.
Маршрутні листи
Команда_______________________________ |
||
Етапи |
Місце проведення |
Бали або час |
І «Спортивна» |
Спортивний зал |
|
ІІ «Художня» |
Зазначається час відгадування |
|
ІІІ «Пізнайко». |
Актова зала |
|
ІV «Нехворійко»
|
Медичний кабінет |
|
V «Пазликова» |
Кімната школяра
|
|
Загальна кількість балів_____________ Місце______________ Голова журі__________________________________________________________ |