Наступили канікули. Я з татом пішов в ліс. Ліс знаходиться відразу за селом. У листопаді місяці за теплої погоди ще можна знайти зимові опеньки. По всім прикметам дощу не буде. Отже палатка не потрібна. Наш четвероногий друг Сірко тоже з нами. Він щось порпає у прив’ялій траві будто справжня охотнічья собака.
Відповідь. Настали канікули. Ми з татом пішли до лісу. Він знаходиться одразу за селом. У листопаді, за теплої погоди, ще можна знайти зимові опеньки. За всіма прикметами дощу не буде. Отже, намет не потрібен. Наш чотирилапий друг Сірко також із нами. Він щось порпає у прив’ялій траві, наче справжній мисливський собака.
1. …шиток, бе…країй, …підлоба, ро…тягти, о…бити, на…хмарний.2. Пр…зирливий, пр…осв…ящен…ий, пр…старкуватий, пр…жовклий, пр…стол, пр…бережний.3. Брукв…яний, мад…ярський, львів…янка, між…яр…я, супер…яхта, манік…юр.4. Р…жис…ер, хоб..і, мас…аж, піц…а, тон…а, Ніц…а.5. Захис…ний, надкіс…ниця, кіс…лявий, волейболіс…ці, тиж…невий, проїз…ний.6. Кисло/молочний, кам’яно/вугільний, відео/презентація, міні/маркет, макро/економіка, кримсько/татарський.
ВІДПОВІДІ1. Зшиток, безкраїй, спідлоба, розтягти, оббити, надхмарний.2. Презирливий, преосвященний, пристаркуватий, прижовклий, престол, прибережний.3. Бруквяний, мадярський, львів’янка, між’яр’я, супер’яхта , манікюр.4. Режисер, хобі, масаж, піца, тонна, Ніцца.5. Захисний, надкісниця, кістлявий, волейболістці, тижневий, проїзний.6. Кисломолочний, кам’яновугільний, відеопрезентація, міні- маркет, макроекономіка, кримськотатарський.
(І команда)1. Державна мова-2. Найменша одиниця мовлення-3. Частина мови, яка відповідає на питання іменника, прикметника, числівника, не називаючи їх?4. Чим починається репліка діалогу на письмі?5. Слова з протилежним значенням…6. Розділ мовознавста, який вивчає словосполучення, речення…7. Розписане яйце називають…8. Документ про середню освіту…9. Символами- оберегами в Україні є…10. Частина мови слова від…11. Частина тексту з нового рядка…12. У числівнику шістдесят відмінюється лише….13. Алегорія притаманна жанру літератури…14. Чи має закінчення слово пальто…
ІІ команда 1. Без чого зникає народ…2. Частина мови слова од…3. Словник про значення слів називають…4. Український відповідник до слова фотографія…5. Життєпис по – іншому називають…6. Документ для влаштування на роботу, де подається особиста інформація...7. Слова близькі за звучанням та різні за лексичним значенням…8. Невеличкий твір повчального змісту…9. Опис природи називають…10. Чи має закінчення слово кіно…11. Розмову однієї особи називають…12. Розділ мовознавства , що вивчає правильну вимову слів, називається …13. Буква , яка не є звуком…14. Натщесерце – частина мови…
ВідповідіТовкти воду в ступі - займатися непотрібним. З’їсти собаку - набути досвіду. Бути на коні – бути лідером. Голці ніде впасти – тісно, людно. Пекти раків – червоніти, соромитися. Піймати облизня – бути обманувати. Глек розбити - посваритися. Намилити шию - покарати. Дати драпака - утекти. Там,де козам роги правлять - далеко
1. Чоловіча прикраса під носом…2. Буває англійська, буває німецька, а наша українська… 3. Моя хрещена, а моєму татові й мамі… 4. Змелені зерна пшениці…5. Розділовий знак; сон, що може тривати місяць або й рік… 6. Нічний великий птах…7. Нею косять, а дівчата заплітають…8. Вид спорту, яким досконало володіють Володимир та Віталій Клички…
1. Суха трава, їжа для тварин…2. Що нас катає взимку ?3. Що дивляться в кінотеатрі ?4. Можливість, яку треба використати…5. Страва з крупи і води, в казках її варять навіть із сокири …6. Відома марка радіо та телеапаратури, приймачів, ігрових приставок …7. Пестливе імя, утворене від імені Олександр… 8. Тварини, на яких їздять вершники…