Тема:Культурні рослини. Значення рослин у природі та для людини.
Мета: формувати уявлення про різноманітність культурних рослин рідного краю; вчити класифікувати їх на овочеві, зернові, технічні, плодово-ягідні; розвивати спостережливість, вміння аналізувати, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки;показати багатство і красу рослинного світу;виховувати бажання доглядати за культурними рослинами, бережливе ставлення до хліба.
Клинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Бахмутського району
«Культурні рослини. Значення рослин у природі та для людини»
Підготувала:
вчитель початкових класів
Ляшко Оксана Олександрівна
Тема: Культурні рослини. Значення рослин у природі та для людини.
Мета: формувати уявлення про різноманітність культурних рослин рідного краю; вчити класифікувати їх на овочеві, зернові, технічні, плодово-ягідні; розвивати спостережливість, вміння аналізувати, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки;показати багатство і красу рослинного світу;виховувати бажання доглядати за культурними рослинами, бережливе ставлення до хліба.
Тип уроку: відкриття нових знань
Обладнання: малюнки культурних рослин; малюнки овочів і фруктів, кольорові олівці, підручник,зошити.
Хід уроку
І. Ситуація створення емоційного настрою.
Усміхніться всім навколо:
Небу, сонцю, квітам, людям,
І тоді обов’язково
День тобі веселим буде.
Усміхніться один одному і починаймо працювати.
1.Вправа «Погода».
– Яка зараз пора року?
– Який місяць?
– Яке число?
– Тепло чи холодно надворі?
– Яке небо?
ІІ. Актуалізація опорних знань .
Вологолюбні Посухостійкі
Квіткові рослини
Тіньовитривалі Світлолюбні
IІІ. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про різноманітність культурних рослин.
— Пригадайте, які рослини називають культурними. Наведіть приклади культурних рослин.
— Для чого вирощують культурні рослини?
— На які групи розподіляють культурні рослини?
— Розгляньте малюнок 73. Назвіть зернові рослини.
— Назвіть, що виготовляють з пшеничного борошна.
— Розгляньте малюнок 74. Назвіть технічні культури.
— Що з них виготовляють?
— Назвіть овочеві культури.
— Розгляньте на малюнку 75 плодовогягідні культури та розкажіть, що випро них знаєте.
Зеленіти навесні.
Чим же я — не молодець?
Маю диво-корінець,
Все про нього дбаю,
Цукор відкладаюь( Цукровий буряк).
Хто її роздягає, той сльози проливає.
(Цибуля)
Їдять мене і дуже хвалять.
(Картопля)
У землі сиджу не марно:
Соковита, солоденька,
Вже я стала чималенька.
Собою пригощу дитину.
Хай корисну з’їсть _ _ _ _ _ _ _ _.
(Морквину)
Круглобоке, солоденьке.
(Яблуко)
Стала смачна, пожовтіла.
Діти лампочку зірвали,
З апетитом скуштували.
(Груша)
ІV.узагальнення й систематизація знань
— Визначте «зайву» рослину або знайди помилку та аргументуйте свій вибір.
|
К |
у |
к |
у |
р |
у |
д |
з |
а |
|
|||||
|
б |
У |
р |
я |
к |
|
|
|
|||||||
|
я |
б |
Л |
у |
к |
о |
|||||||||
л |
Ь |
о |
н |
|
|||||||||||
|
ж |
и |
Т |
о |
|
||||||||||
|
ц |
и |
б |
У |
л |
я |
|
||||||||
|
а |
б |
Р |
и |
к |
о |
с |
а |
|||||||
|
п |
ш |
е |
Н |
и |
ц |
я |
|
|||||||
|
о |
г |
І |
р |
о |
к |
|||||||||
Питання:
Хап за чуба, — та й кінець,
бо без нього, кажуть люди,
борщику у нас не буде
Круглобоке, солоденьке.
У воді мочили, по траві валяли.
Одну половину з кашею поїли,
Другу половину — на плечі наділи.
Шелестять, немов зайчата,
А вусаті ж їхні віти!
Що це, друзі?
Треба всім мене вживати.
Може, ви мене й з’їсте,
Тільки сльози проллєте.
Сонцю виставили пузи.
На варення, в пироги,
Наминать за дві щоки
Запашний колосок.
Буде з мене мука
Й паляниця м’яка
Усі зубенята всередині.
— Прочитайте висновки нас. 97.
— Що таке культурні рослини?
— Що нового ви дізналися про культурні рослини?
— Яке їх походження?
— Яке значення мають культурні рослини в житті людини?
VІ. Домашнє завдання
С. 94-97.