Конспект фронтального логопедичного заняття для дітей дошкільного віку із загальним недорозвиненням мовлення

Про матеріал
Дане заняття проводиться з метою розвитку соціальних навичок, формування фонематичних процесів, деференціацію голосних звуків та розширення і активізації словникового запасу. В занятті використовуються логоритмічні ігри, вправи на формування мовного дихання, дидактичні ігри для деференціації звуків та пісочна терапія.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект

фронтального логопедичного  заняття  для  дітей

дошкільного  віку із загальним недорозвиненням мовлення

на тему:   “Мандрівка країною  Чарівних звуків”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мета:  Формувати у дітей соціальні навички, доброзичливе ставлення до однолітків.

Розвивати слухову увагу, фонематичні процеси, загальну та дрібну моторику, відчуття ритму.

Диференціювати вимову голосних звуків та знайомити дітей з літерами , які їх позначають. Вчити розрізняти поняття звук і буква.

Вчити впізнавати, розрізняти та називати звуки вулиці та музичних інструментів.

Удосконалювати координацію рухів, їх узгодження з мовленням. Вчити відтворювати ритмічний малюнок мелодії.

Збагачувати та активізувати словник дітей.

 Матеріал та обладнання: ноутбук з записами звукових ефектів та музики, фотографії тварин та птахів,  проектор з екраном, обладнання для занять з пісочної  терапії, магнітна дошка з літерами, хмаринки з картону, іграшковий котик, повітряні кульки з друкованими  голосними літерами.

 Хід заняття:

1.Організаційна частина.

Логопед:      До нас гостей прийшло багато,

                       Треба всіх їх привітати: Доброго ранку!

                        Час у коло нам ставати,

                        Різні ігри починати.

                        Ви ім’я своє назвіть,

                        Руку дружби простягніть.

(Пропоную дітям назвати своє ім'я і взятися за руки)

Психогімнастика

                 Привіт, блакитне  небо!

                 Так раді ми тобі.

                 Привіт, трава  зелена,

                 Рости тобі й рости!

                 Привіт, яскраве сонце!

                 Цікаво тобі там?

                Нехай хороший настрій

                Сьогодні світить нам.

                       

                       

 

2. Повідомлення теми заняття.

Логопед:    Які ви дружні й чудові малята, а чи любите ви подорожувати? Я пропоную  здійснити  цікаву подорож у країну Чарівних звуків. А допоможуть  нам її здійснити чарівні хмаринки.

                        Нумо, дружнії  малята,

                        Час  нам в подорож рушати!

                        На хмаринки ви ставайте,

                        Гру цікаву починайте.

  Логоритмічна гра  «Хмаринки».   

                         На хмаринках ми летіли,

                         В небі сонечко зустріли.

                         В сонечка промінчики,

                         В діток вправні пальчики.

(Діти  виконують вправу «Сонечко» - підняти руки вгору,  з 'єднати їх і широко розставити прямі пальчики.)

                         Повз нас пташка пролітала,

                         Жваво крильцями махала.

(Вправа «Пташка» – скласти навхрест руки і швидко рухати кистями рук)

                     Раптом дощик припустив -

                     Крап -крап-крап- нас намочив.

(Вправа «Дощик» -рухи вказівними пальцями вгору-вниз)

                     Дощика ми не злякались,

                     Під парасольками сховались.

(Вправа «Парасолька» - підняти заокруглені руки вгору і  з'єднати їх)

3.  Основна частина заняття.

Логопед:  -Діти, ось ми і  потрапили  в країну Чарівних звуків.

Не забувайте, що звуки ми не бачимо, тому, будьте уважні, щоб нічого не пропустити  і все почути. Ой, здається. Я вже щось чую!

Дидактична гра «Відгадай, що звучало?»

(Звучать в запису звуки вулиці - шумить вітер, гримить грім, їде  машина, гуде поїзд і т.д.) Діти впізнають і називають, що звучить.

Звучить голос котика.

Логопед: Діти, ви чуєте? Чий це голос? Впізнали? Вірно, котика.

Котик пропонує нам пограти в його улюблену гру.

Дидактична гра «Хто як голос подає?»

(якщо діти вірно називають,  на екрані демонструється фотографія тварини чи птаха.)

                     «Мур – мур -мур» - муркоче киця.

                     «Гав – гав – гав !»- завів Сірко.

                     А яка домашня птиця

                      Промовляє: «Ко- ко- ко»?

                      Хто на лузі «Му-у-у!» гукає?

                      Хто «Тьох-тьох!» співа в садку

                      Хто так сонце зустрічає:

                      «Кукурік! Кукуріку!»?

                      Хто «Ців-ців!» щебече в стрісі?

                      Хто «Жу-жу !» в квітках співа?

                      Хто кричить «Ку-ку!» у лісі?

                      Хто скрекоче «Ква-ква-ква!»

                     Молодці, мої малята,

                     Ви вже знаєте багато.

                     Час нам далі мандрувати.

Звучить спокійна мелодія.

Логопед: Малята, а що ви чуєте? Чи подобається вам ця мелодія? В країні, по якій ми мандруємо живуть ці прекрасні музичні  звуки. Створюють їх музичні інструменти. Деякі з них хочуть погратися з вами. Ви згодні?

Дидактична гра «Впізнай за звучанням».

За ширмою  по черзі звучать металофон, барабан, музичний трикутник, бубон, маракас,  дзвіночок,  а діти впізнають, що звучало.

Логопед:  Молодці, малята! А чи не хочете ви пограти в оркестрі?

Під  акомпанемент  музичного керівника діти грають в шумовому оркестрі, відтворюючи ритм мелодії.

Логопед: Які ви гарні музиканти, діти, але нам час мандрувати далі.

                           В запису звучить вірш «Мама».

                           Ще в колисці немовля

                           Слово мама вимовля.

                           Найдорожче в світі слово

                           Так звучить у рідній мові:

                           Мати, матінко, матусе,

                           Мамо, мамочко, мамусе,

                           Так скажу до тебе я,

                           Рідна ненечко моя!

 

Логопед: Дітки, що ви  почули? Вірно, це вірш. В країні Чарівних звуків живуть звуки нашої рідної української мови, які допомагають людям спілкуватися між собою. Про кого цей вірш? Вірно про маму. Якими ласкавими, ніжними словами поет називає маму? Давайте повторимо ці слова:

матінка, матуся, ненечка, мамуся. Всі слова нашої мови складаються з голосних та приголосних звуків.

Малята, голосні звуки перетворилися на букви і заховалися у пісочку. Давайте знайдемо їх.

 

Дидактична гра «Хованки» з елементами пісочної терапії.

                    Букви в хованки всі грались,

                    У пісочку поховались.

                    А ви, дітки, час не гайте,

                    Їх швиденько відшукайте.

Діти знаходять букви і ставлять їх на магнітну дошку.

Логопед: Діти, голосні букви хочуть з нами погратися.

Дихально - голосова вправа «Гірка»

Діти на подовженому ротовому видиху проспівують кожен голосний звук, ніби  спускаючи  його з гірки.

 

 

 

Логопед: Звукам сподобалася гра і вони ще хочуть з вами погратися.

Розучування чистомовок з голосними звуками.  

                    О – О – О  -  сонечко  одно.

                    А – А – А   -  а  яблучка  два.

                    И – И – И  -  хлопчиків  три.

                    І – І – І -  дівчатка  малі.

                    Е – Е – Е  -  зелене  деревце.

                    У – У – У   -  я  усіх  люблю.

 

4.Заключна частина.

 Логопед: Дітки, сподобалася вам мандрівка в країну Чарівних  звуків? Що сподобалося  найбільше? Уже час повертатися  додому. А допоможуть  нам  ось ці повітряні кульки.

  Кожна дитина отримує повітряну кульку з друкованою  голосною літерою. Діти виходять з групової кімнати і отримують кульку в подарунок.

 

 

 

    
 

            
 

 

                     

 

 

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Конспекти занять для ЗДО
Інкл
Додано
11 жовтня 2021
Переглядів
5722
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку