Конспект індивідуального корекційного заняття (інклюзивна освіта). Корекція мовлення, дитина з інтелектуальною недостатністю F70. Програма для 4 класу спецшколи.
Конспект індивідуального корекційно-розвиткового заняття.
Розвиток мовлення. 5 клас
(Порушення розумового розвитку)
Тема: Добір слів-ознак до іменників. Глухі та дзвінкі парні приголосні.
Читання за схемами та таблицями.
Мета:Навчальна: вчити добирати іменники до головного слова семантичного
поля та прикметники до них, вміння формувати речення,
добирати пропущені букви. Корекційна: закріпити диференціацію
дзвінких і глухих приголосних на слух та на письмі (с-з); навички
читання складів та слів за схемами і таблицями. Розвиваюча:
розвивати фонематичний аналіз і синтез, пам'ять та мислення.
Обладнання: таблиці, схеми для читання, папір А3, маркери, символи (опис).
Хід заняття
1. Повторення матеріалу попереднього заняття. Перевірка домашнього
завдання. (Зміна закінчення при утворенні множини іменників).
2. Читання-розминка. Диференціація звуків «з» - «с».
2.1. Таблиці складів за методикою Степанищева А.Т.
- читання з указкою за годинниковою стрілкою;
- читання з зоровим контролем проти годинникової стрілки.
- звуко-буквенний аналіз складів, виділених червоним;
- слухова увага «покажи склад, який чуєш»;
- «покажи і прочитай другий склад у першому ряду», аналіз складу.
3. Загадка-ребус. Записати слово, виконавши завдання: «візьми по одній
букві з кожного слова за правилом: з першого слово - першу букву, з
другого слова - другу букву, з третього - третю і т. д.»
заєць лис лом собака - зима
( За потреби пронумерувати слова)
4. «Асоціативна квітка».
- Які слова спадають на думку, коли чуєш слово «зима»? Усі слова
записуються на кружечках.
5. Складання «павутинки». На основі слів - асоціацій, записаних на
кружечках, складається 5-ти пелюсткова квітка : розваги, одяг і взуття,
місяці, свята, ознаки зими «яка?».
Учениця дає визначення усіх понять, використовуючи символи (опис),
самостійно складає «павутинку слів» до кожного слова, записує слова на
пелюстках.
6. Звуко-буквенний аналіз слів «зима», «сніжки».
7. Вправа «Хто, що? Який? Яка? Яке?» Вибрані слова з «павутинки».
8. Робота з зошитом «Грамотійко №2»
8.1. Читання слів за схемами ст. 25, завдання 1.
8.2. Ст. 26, завдання 4 (стовпчики 1,2)
Встав потрібні букви С З і прочитай слова
...апа ...аєць
...орока ...ошит
...укня ...убок
...ила ...има
...ереда ...елений
9. Складання речень на основі «асоціативної квітки». Записати одне
речення в основі «квітки».
10. Підсумок заняття. Аналіз досягнень і помилок.
11. Домашнє завдання:
Вставити пропущені букви «с» або «з»
…орока …аєць …апа …алат …ебра …има
…уб …елений …ила …ереда …ирок …ад
ву…а ву…ол по…уд …убота …устріч
...міливий га…ета моро…иво …амок